Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Genius Optimal od GE Money Bank - další krok ve vývoji účtů na trhu

Autor: | 09.09.2010 16:36 | Kategorie: Hypotéky | Komentáře zakázány komentářů

Nové konto Genius Optimal od GE Money Bank představuje nový koncept balíčkových běžných účtů. Vedle neomezeného platebního styku totiž nabízí zvýhodnění na dalších bankovních produktech a ucelenou nabídku doplňkových pojistných produktů.

Nabídka pojištění zahrnuje cestovní pojištění, pojištění ztráty karty a asistenční služby, zvýhodnění hypotečního úvěru a také spořicí účet Optimal s roční úrokovou sazbou 2,50 % pro zůstatky až do 500 tisíc Kč. Ta je na trhu spořicích účtů jednou z nejvyšších a navíc je garantována do 30. 6. 2011. To vše za jeden měsíční poplatek. Součástí nové nabídky GE Money Bank je i produkt pro méně aktivní klienty, kterým nabízí nový účet Genius Start se základními nástroji pro ovládání svých peněz – Internet Bankou a platební kartou.

Balíčková konta budou podle průzkumu GE Money Bank v budoucnu dominovat bankovnímu trhu. Už dnes by si je chtěla pořídit více než polovina aktivních klientů.[1]

„Konto Genius Optimal lidem usnadňuje život, klienti už nemusí hlídat množství transakcí, které jsou součástí balíčku, protože mají všechny nejvíce využívané služby zdarma. Mohou účet využívat bez omezení a ještě získají řadu doplňkových služeb a zvýhodnění,“ říká Iva Štylerová, senior manažerka depozitních produktů GE Money Bank. „GE Money Bank byla na českém trhu průkopníkem v oblasti paušálních kont, když v roce 2007 jako první zavedla balíček s jedním měsíčním poplatkem Genius Active. Balíčková konta se pak na trhu stala dominantní a díky nim se také snižovaly náklady na vedení účtů. Dalším krokem ve vývoji je naše nové konto Genius Optimal, díky kterému mohou klienti za pouhých 199 Kč měsíčně získat služby v úhrnné roční hodnotě 18 540 Kč,“ dodává Iva Štylerová.

Neomezený platební styk

Podle průzkumu GE Money Bank 6 z 10 lidí v současné době stále využívá samostatný účet s volitelnými službami, ale pokud by se znovu rozhodovali, každý druhý by zvolil paušální konto s jedním poplatkem.[2] Díky němu totiž pod jednou střechou mají všechny nejpoužívanější bankovní služby a nemusí zbytečně platit za jednotlivé transakce. Proto GE Money Bank v rámci účtu Genius Optimal klientům nabízí kompletní transakční bankovnictví, například neomezené vklady na pobočkách, příchozí a odchozí tuzemské platby, kontokorent nebo výběry z bankomatů GE Money Bank v ČR. Klienti GE Money Bank mají ke svým financím neustálý přístup přes Internet Banku, Mobil Banku, Telefon Banku a SMS servis. „Zájem o internet banking vzrostl v posledních pěti letech více než dvojnásobně a můžeme očekávat, že se stane dominantním nástrojem na ovládání běžných účtů a v budoucnosti bude běžně dostupný z mobilního telefonu,“ říká Peter Mikuš, ředitel depozitních produktů GE Money Bank.    

Spořicí účet Optimal s garantovanou sazbou a zvýhodněná hypotéka

Výzkum dále ukázal, že naprostá většina populace (92 %) vlastní jeden běžný účet, pouze jeden z pěti klientů z vyšších příjmových skupin využívá dva běžné účty.[3] Lidé proto očekávají, že další produkty, které banky k účtům často nabízejí, budou užitečné a přinesou jim finanční úsporu. Komplexní běžný účet Genius Optimal klientům přináší zvýhodnění na ostatních bankovních produktech, které ocení každý. Zahrnuje totiž spořicí účet Optimal, který klientům zúročuje vklady sazbou 2,50 % p.a. při úložkách až do 500 tisíc korun. Tato sazba je jednou z nejvyšších na trhu, navíc garantovaná do 30. 6. 2011. Klienti ji mohou získat, pokud si konto Genius Optimal založí do 17. 10. 2010. Paušální účet Genius Optimal majitelům také zlevní sazbu hypotéky o 0,5 % u nové nebo v novém úrokovém období u stávající hypotéky.

Unikátní cestovní pojištění k platební kartě

Ke kontu Genius Optimal získají klienti stříbrnou platební kartu MasterCard a standardní kartu MasterCard nebo Maestro. Jako extra benefit pro majitele konta Genius Optimal nabízí GE Money Bank ke stříbrné kartě několik druhů pojištění, které lidé často využívají při cestách do zahraničí ale i v běžném životě. Je to Cestovní pojištění Komfort pro celou rodinu, které poskytuje výjimečné krytí včetně pojištění extrémních sportů. Pojištění zneužití debetní karty nabízí 100% jistotu před nepříznivými následky zneužití platební karty v případě jejího odcizeni nebo ztráty, a to nejenom karty, ale i osobních dokladů a jiných cenných věcí. Pojištění asistenčních služeb Complete Comfort zahrnuje rychlou pomoc v nouzové situaci v domácnosti a služby osobního asistenta pro dovolenou a volný čas. Majitelé konta jsou navíc členy programu bene+ a získávají tak odměny u partnerů bene+ ve výši až 5 % z ceny nákupů v partnerské síti (www.beneplus.cz).

Zkrátka rodinný účet

Genius Optimal nabízí vhodné nástroje pro správu rodinných financí, mezi které patří například možnost vydání druhé platební karty MasterCard nebo Maestro, kterou může disponovat partner majitele účtu.  Karta bude vystavena přímo na jméno. O rodinný rozpočet se tedy mohou partneři starat rovným dílem s rovnocenným přístupem k financím. Společně se založením bezplatného paušálního účtu pro studenty Genius Student a pro ty nejmladší Dětský Genius klienti získají dokonalý nástroj pro správu rodinných financí. Konto Genius Student nabízí zdarma všechny služby běžného účtu, například příchozí transakce, výběry z bankomatů GE Money Bank v ČR, elektronické výpisy a Flexikredit. Konto Dětský Genius je vhodný nástroj pro účely finančního vzdělávání dětí a učí je finanční samostatnosti.

Genius Start pro klienty s minimálními nároky na běžný účet

Klienti, kteří využívají běžný účet méně, ocení jednoduchost účtu Genius Start. Toto konto v rámci paušálního poplatku zahrnuje Internet Banku a vydání standardní platební karty. Genius Start je dále možné vylepšit o transakční balíčky, se kterými klienti získávají neomezené výběry z bankomatů GE Money Bank v ČR a neomezené příchozí a odchozí transakce zadané elektronicky.

Parametry spořicího účtu Optimal

•          Klienti jej získají pouze ke kontu Genius Optimal

•          Vysoké zhodnocení: akční úroková sazba 2,50 % p.a.  (pro zůstatky až do 500 tisíc Kč, pro zůstatky nad 500 tisíc Kč je sazba 1,60 % p.a.)

•          Garance zhodnocení: závazek nesnížení úrokové sazby 2,50 % p.a. do 30. června 2011

•          V prodeji od 13. 9. do 17. 10. 2010 s akčním zhodnocením a jeho garancí

•          Uspořené peníze jsou stále k dispozici, nejsou vázány výpovědními lhůtami ani termíny

•          Výhodnější zhodnoceni volných prostředků než na kontu Genius Optimal

•          Možnost automatického převodu z konta Genius Optimal na  spořicí účet Optimal a naopak

•          Založení, vedení i zrušení spořicího účtu Optimal je bez poplatku 

•          Okamžitý a snadný přístup k vašim penězům přes Internet Banku 

•          Minimální vklad / minimální zůstatek: 0 Kč  

•          Možnost pojmenování účtu  

•          Vklad je ze zákona pojištěn 

Parametry konta Genius Optimal:

Rozsáhlý platební styk

•          Neomezené hotovostní vklady na obchodním místě

•          Příchozí platby v rámci tuzemského platebního styku

•          Odchozí platby podané elektronicky v rámci tuzemského platebního styku

•          Neomezené výběry z bankomatů GE Money Bank v ČR

•          Možnost kontokorentu - Flexikredit

Okamžitý přístup a přehled o financích

•          Internet Banka

•          Mobil Banka

•          Telefon Banka

•          SMS servis (50 SMS zdarma)

•          Měsíční výpisy z účtu elektronicky

Zvýhodnění na dalších bankovních produktech

•          Spořicí účet Optimal se zvýhodněnou úrokovou sazbou 2,50 % p.a. pro zůstatek až do 500 tisíc Kč – garantovaná sazba do 30. 6. 2011

•          Snížení sazby u nové nebo v novém úrokovém období u stávající hypotéky o 0,5 %

Platební karty

•          Prestižní stříbrná platební karta MasterCard

•          Další platební karta (MasterCard Standard nebo Maestro)

•          Karta pro platby na Internetu

•          Účast v programu bene+, jenž nabízí odměny za platby kartou až 5 % z ceny nákupů v partnerské síti

Unikátní a komplexní pojištění ke stříbrné platební kartě

•          Cestovní pojištění Komfort, které ochrání Vás i Vaše blízké na cestách do zahraničí

•          Pojištění zneužití debetní karty, se kterým získáte spolehlivou ochranu pro své peníze a osobní věci po celém světě

•          Unikátní asistenční služby „Complete Comfort“ v případě havárie v domácnosti a pomoci při zařizování volného času (rezervace v restauraci, zajištění lístků do kina a divadla apod.) či služebních cest

•          Službu MasterCard Global Service[1] Průzkum GE Money Bank vypracovaný společností AISA v lednu roku 2010.

[2] Průzkum GE Money Bank vypracovaný společností AISA v lednu roku 2010.

[3] Průzkum GE Money Bank vypracovaný společností AISA v lednu roku 2010.

Genius Optimal od GE Money Bank - další krok ve vývoji účtů na trhu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Hypotéky

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.10.2016 03:39

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

23.09.2016 14:24 Robert Pelikán připravuje novelu insolvenčního zákona

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán představil novelu insolvenčního zákona. Hlavním tématem je možnost oddlužení. Vyhlásit osobní bankrot by tak v budoucnu mohli i ti, kteří nemohou uhradit 30 procent svých dluhů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Jana Zámečníková | 04.10.2016 00:00 Aktuální sazby hypoték: Banky vyčkávají... na zákon o úvěru

Zatímco průměrná úroková sazba Fincentrum Hypoindex stále klesá, banky mají jiné starosti než sazby snižovat. Připravují se na nový zákon o úvěru a implementují doporučení České národní banky (ČNB), které již brzy nemusí být jen pouhým doporučením. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »