Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Hyposervis a UNIQA inovují oblast pojištění hypoték

Autoři: , | 07.10.2009 11:53 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Obava z neschopnosti splácet hypotéku v důsledku ztráty práce je od konce loňského roku, podle řady průzkumů, třetí nejhorší obavou lidí, kteří mají hypotéku. Hned po obavě ze smrti a těžké nemoci.

Tuto obavu lze ale úspěšně eliminovat včasným pojištěním schopnosti splácet. Ale právě fakt, že si v minulých letech většina žadatelů o hypotéku své splátky nepojistila, současné vnímání této obavy naopak prohlubuje. Při prodeji nových bytů tak tento vliv vystřídal dosavadní vliv čekání na pokles cen nemovitostí i úroků z hypoték, který bylo možné sledovat v první polovině roku. Řada lidí, kteří by za normálních okolností koupili byt k bydlení, omezila zájem o nové byty zejména proto, že se zvýšila jejich obava toho, že v případě ztráty práce nebudou mít z čeho svou hypotéku splácet . Hypoteční makléř Hyposervis a Pojišťovna UNIQA proti tomuto negativnímu psychologickému trendu uvedli na trh unikátní pojistný produkt SichrJob, který tyto obavy při nákupu nového bytu výrazně eliminuje.

Pojištění hypoték SichrJob

Nový produkt pojištění hypoték SichrJob se svým pojetím podstatně odlišuje od všech dosavadních produktů na trhu zaměřených na pojištění schopnosti splácet hypotéky. SichrJob v sobě kombinuje tři hlavní faktory. Maximální komfort produktu, minimální omezení a výluky z  pojistného plnění
a nepředstavuje pro klienty žádný náklad, protože jej hradí jako benefit developer, a to na tři roky dopředu. Jeho vzniku předcházela velmi pečlivá analýza očekávání a potřeb klientů a účel,
proč vznikl, je úzce spjatý s hlavním byznysem Hyposervisu – zajišťování hypoték v developerských projektech. SichrJob je určen výhradě pro klienty developerských společností, kteří si kupují nové byty v bytových projektech. Cílem SichrJobu je eliminovat pro hypoteční klienty dopady krize
po dobu, po kterou lze odhadnout její nejtěžší následky.

„Od počátku roku sledujeme změny v chování klientů, kteří uvažovali nebo uvažují o koupi nového bytu. Na počátku roku to byl šok z rychlého nástupu finanční krize. Tento šok na jaře vystřídalo očekávání poklesu cen nemovitostí a po několikanásobném snížení základních sazeb ČNB i čekání
na pokles úrokových sazeb z hypoték. Zhruba od června ale sledujeme jiný trend. Lidé již tolik nespekulují a neočekávají další  pokles cen. Na místo toho v důsledku dlouhotrvajících negativních zpráv stále prohlubují své obavy z budoucnosti. Lidé omezili zájem o nové byty zejména proto, že se zvýšila jejich obava z toho, že pokud si na koupi nového bytu vezmou hypotéku, nebudou ji mít, v případě ztráty práce, z čeho splácet. Potvrdily se tak již i v praxi závěry studie „Finanční krize
v rezidenčním developmentu“, kterou zpracovaly společnosti Deloitte a Hyposervis v březnu tohoto roku,“
řekl Ing. Milan Roček, předseda představenstva Hyposervis. „Při tvorbě produktu SichrJob jsme se tedy primárně zaměřili na odstranění tohoto psychologického problému. Na to, abychom minimalizovali obavy lidí z neschopnosti splácet hypotéku v případě ztráty práce. SichrJob, který jsme vyvinuli ve spolupráci s Pojišťovnou UNIQA, předčil naše očekávání. Pojišťovna UNIQA se projevila jako velmi inovativní partner, schopný aplikovat do konkrétních produktů praktické aktuální poznatky. Aktuálně to potvrzuje i velký zájem našich developerských partnerů o tento typ benefitu, který nakupují pro své klienty.“

„Předpremiérou SichrJobu jsme před třemi měsíci odstartovali u projektu Modřanský háj. V průběhu léta projevila zájem o zavedení SichrJobu, jako klíčového benefitu, celá řada českých i mezinárodních developerů,“ doplnil Ondřej Roček, obchodní a marketingový ředitel Hyposervis, a dodal : „SichrJob tak vykročil plnou rychlostí na developerský trh. Očekáváme, že SichrJob ulehčí řadě klientů spaní a umožní jim přikročit k odkládanému kroku - rozhodnout se pro koupi vlastního bytu.“

SichrJob již na sedmi projektech šesti předních developerů

SichrJob můžeme od dnešního dne nalézt jako benefit u sedmi developerských projektů. Developeři, kteří je realizují, sjednali aktuálně toto exkluzivní pojištění schopnosti splácet hypotéku pro přibližně 400 bytů ve svých projektech. Jedná se o:

BCD Group:                           projekt „Dvůr nad Rokytkou“ a „Zahrady nad Rokytkou“

Sogeprom:                              projekt „Rezidence Oáza Michle“

Quinlan Private Golub:                       projekt „Modřanský háj“ – 1.etapa

SPGroup:                                projekt „Ke Kunratickému zámku“

DavCor:                                  projekt „Jubileum“

Doma je Doma:                                   projekt „Vilky Buštěhrad“

Hyposervis a UNIQA inovují oblast pojištění hypoték >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (386)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 550 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »