Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Hypotéka od České spořitelny v podobě skládanky

Autor: Luboš Svačina | 22.04.2008 00:00 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Hypotéka od České spořitelny v podobě skládanky

Česká spořitelna rozšířila nabídku hypotečních úvěrů. Novinkou je nyní Ideální hypotéka s variabilním nastavením parametrů. Klient si sám může volit, které služby bude využívat a kolik za ně v důsledku zaplatí.

Česká spořitelna prezentovala novinku ze své hypoteční dílny. Tvůrci nového produktu s názvem Ideální hypotéka se při samotné konstrukci nechali inspirovat modelem Osobního účtu. Stejně jako u Osobního účtu je na klientovi, aby si určil, které služby chce v souvislosti s čerpáním a splácením hypotéky využívat. Služby nad rámec základního balíčku jsou zpoplatněny, nicméně doba, po kterou chce klient služeb využívat (a platit za ně), záleží vždy na něm.

Hypotéka jako skládanka

V základní podobě Ideální hypotéky dostane klient zdarma poradenství hypotečního specialisty, garantovanou nabídkovou úrokovou sazbu po dobu 30 dnů a čerpání hypotéky až s tříměsíčním odkladem. U nemovitostí situovaných v městech nad 10 000 obyvatel navíc Česká spořitelna zdarma zajistní odhad zástavy. Největším plusem nové hypotéky ČS je však nulový poplatek za zpracování úvěrové dokumentace.

Nad rámec těchto základních služeb si klient může k úvěru navolit za odpovídající poplatek další služby, jako například možnost předčasných splátek úvěru, snížení splátek atp., přičemž klient platí vždy za konkrétní službu a to buď formou pravidelné měsíční platby, anebo jednorázovou úhradou poplatku pro celé fixační období.

Jednotlivé služby "navíc" jsou rozděleny do tří tématických programů: individualita, flexibilita a jistota.

Individualita

Jedná se o individuální nastavení podmínek hypotéky reflektující nejen typ žadatele, ale i účel financování bydlení. Individualita nabízí například expresní čerpání hypotéky, hypotéku bez dokladování příjmů nebo zjednodušené postupné čerpání prostředků úvěru, které klienti ocení především při financování výstavby. 

Flexibilita

Jak již z názvu vyplývá zajišťuje klientům možnost plynule měnit především splátkový kalendář, výši měsíčních splátek hypotéky atd. Tento program ocení především klienti, kteří plánují částečné nebo úplné předčasné splacení hypotéky (platové bonusy, dědictví, prodej jiné nemovitosti apod.), anebo naopak očekávají snížení příjmů domácnosti (odchod na mateřskou) a tím pádem využíjí možnosti snížení měsíčních splátek. Dále v programu Flexibilita Česká spořitelna nabízí službu "prémie při změně fixace". 

Prémie při změně fixace znamená, že banka klientovi po uplynutí doby fixace připíše k zůstatku na vkladovém účtu zhodnocení odpovídající úrokové sazbě hypotečního úvěru. Výše zhodnocení se vypočte z průměrného zůstatku na depozitním účtu klienta za celé fixační období. Tato služba je vhodná zejména pro movitější klienty a svým principem částečně podobá tzv. bilančnímu mechanismu mBank. Nevýhodou „prémie při změně fixace“ je skutečnost, že bankou připsané úroky podléhají dani z příjmu.

Jistota

Program Jistota je určen pro překlenutí nepříjemných životních situací. V rámci tohoto programu je mohou klienti získat pojištění proti platební neschopnosti (ztráta zaměstnání, pracovní neschopnost apod.), případně klient může na omezený čas si s bankou domluvit odklad splátek hypotéky.

Co za to?

Inovativní je u Ideální hypotéky i způsob účtování poplatků za jednotlivé služby. Kostrou poplatkové struktury je paušální poplatek za vedení úvěrového účtu ve výši 200 Kč/měsíc. Zbylé nadstandardní služby a produkty, nastavitelné libovolně prostřednictvím internetu, jsou zpoplatněny zvlášť.
 
Klient preferující zrychlené umořování dlužné částky hypotéky mimořádnými splátkami mimo fixační období si za tuto službu připlatí 149 Kč/měsíc. Služba „prémie při změně fixace“ je zpoplatněna 439 korunami měsíčně navíc k základní částce 200 Kč. Tyto částky budou klientům přiúčtovány k pravidelným měsíčním splátkám.

Poplatky koncipované jako jednorázové klient zaplatí vždy ve chvíli, kdy si konkrétní službu objedná či využije. Součástí poplatkové strategie je také plošné navýšení úrokových sazeb pro úvěry z pohledu banky rizikové (hypotéky bez dokazování příjmu a hypotéky bez prokazatelné rezervy v podobě vlastních úspor). Naopak Česká spořitelna novým produktem chce zvýhodnit stávající klienty, kteří si mohou nárokovat slevu na úrokové sazbě ve výši jedné desetiny procenta. 

Tabulka 1: Sazebník úhrad

Tabulka cen  

   

Služba  

Úroková sazba  

Měsíční poplatek (Kč)  

Jednorázový poplatek (Kč)  

Frekvence účtování  

Základní Hypotéka  

   

200  

0  

   

Mimořádné splátky  

0,00%  

149  

1 999  

opakovaně  

Prémie při změně fixace  

0,00%  

439  

1 999  

opakovaně  

Změna výše splátek  

0,00%  

0  

1 499  

opakovaně  

Přerušení splácení  

0,00%  

0  

1 499  

opakovaně  

Expresní čerpání  

0,00%  

0  

1 499  

jednorázově  

Sjednání pojištění schopnosti splácet  

0,00%  

0  

0  

   

Sjednání pojištění schopnosti splácet i při ztrátě zaměstnání  

0,00%  

0  

0  

   

Bez vybrané nemovitosti  

0,00%  

0  

1 999  

jednorázově  

Zjednodušené čerpání při výstavbě  

0,00%  

0  

1 999  

jednorázově  

Bez dokladování příjmů  

1,50%  

0  

1 999  

jednorázově  

Bez vlastních úspor  

0,50%  

0  

1 999  

jednorázově  

Zvýhodnění pro klienta ČS  

-0,10%  

0  

0  

   

Dodatečné krytí finančních potřeb  

0,00%  

0  

0  

   

Zdroj: marketingové materiály České spořitelny

Na hypotečním trhu podle všeho dochází k určitému nasycení. Pro banky bude stále obtížnější (nákladnější) získat nové klienty. Refinancování konkurenčních hypoték bude pro ně jednou z cest jak rozšířit svůj kmen úvěrových smluv, ale zároveň bude také hrozbou ztráty těžce získaných klientů. Nastává čas pro zkvalitňování práce s klientem a navazování dlouhodobějších vztahů, s cílem zabránit odchodu klienta ke konkurenci.

Ideální hypotéka od České spořitelny je tohoto trendu důkazem. Nížší úrokové sazby pro delší fixace, flexibilita produktu srovnatelná s hypotékou s jednoletou fixací a poplatková politika „předplacené služby“ (jednorázově zaplacený poplatek se vyplatí zejména v dlouhodobém horizontu) zřetelně ukazují na strategii České spořitelny: získat a nepustit.

Anketa

Považujete Ideální hypotéku České spořitelny za zajímavou?

Ano (12)
 
Ne (36)
 
Nevím (2)
 Celkem hlasovalo 50 čtenářů

Hypotéka od České spořitelny v podobě skládanky >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.10.2016 03:39

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

23.09.2016 14:24 Robert Pelikán připravuje novelu insolvenčního zákona

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán představil novelu insolvenčního zákona. Hlavním tématem je možnost oddlužení. Vyhlásit osobní bankrot by tak v budoucnu mohli i ti, kteří nemohou uhradit 30 procent svých dluhů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Jana Zámečníková | 04.10.2016 00:00 Aktuální sazby hypoték: Banky vyčkávají... na zákon o úvěru

Zatímco průměrná úroková sazba Fincentrum Hypoindex stále klesá, banky mají jiné starosti než sazby snižovat. Připravují se na nový zákon o úvěru a implementují doporučení České národní banky (ČNB), které již brzy nemusí být jen pouhým doporučením. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »