Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Hypotéky budou po prázdninách zase o něco výhodnější

Autor: Monika Hrušová | 01.09.2011 00:00 | Kategorie: Hypotéky | 1 komentář
Hypotéky budou po prázdninách zase o něco výhodnější

Banky se po prázdninách pustily do práce s vervou. Přibylo několik nových hypotečních nabídek a akcí. Nejvíce se banky snaží zvýhodnit refinancování a snižují úrokové sazby u hypoték. Oblíbené také je odpouštění poplatků za zpracování hypotečního úvěru.

Česká spořitelna: Hypotéka na montované domy

Česká spořitelna svou velkou novinku představila už v srpnu. Nově totiž nabízí hypoteční úvěry i na montované domy. Zájemci o takovou hypotéku banka uvolním až 90 % ceny díla ještě před tím, než se rozestavěný dům zapíše do katastru nemovitostí.

Klientům teď nabízíme novou Hypotéku České spořitelny, která jim vedle úrokového zvýhodnění a možnosti bez fakturového čerpání na výstavbu přinese i variabilní splácení, tedy možnost přerušení splácení a odkladu či změny splátek. Klient si tak může v průběhu splácení hypotéky sám určit výši splátky,“ říká Klára Pačesová z Tiskového centra České spořitelny.

ČSOB: Nižší sazby u hypoték

Od 5. září ČSOB snižuje úrokové sazby u tříleté fixace o 0,2 %, u pětileté o 0,11 %, u desetileté o 0,1 % a 15leté a delších fixací budou úrokové sazby od 4,59 %. ČSOB také začátkem září zavede novou akční nabídku pro 10leté fixace ve formě snížení úrokové sazby o 0,3 % s možností sjednat si mimořádnou splátku. Sazba tak bude 3,99 %.

Hypoteční banka: Poplatkové prázdniny pokračují

U Hypoteční banky stále probíhají poplatkové prázdniny pro hypotéky do 70%LTV  (bez poplatku) a zvýhodněný poplatek 4900 korun za zpracování u hypoték do 85% LTV. K tomu patří i úroková sazba, která je nižší o 0,5% pro ty úvěry, kde klient využije běžný účet u ČSOB a pojištění 2 ze 3 u ČSOB Pojišťovny.

Komerční banka: Hypotéky bez poplatku za zpracování

Hypoteční úvěr si u Komerční banky momentálně může pořídit s úrokovou sazbou 3,49 %. Nově také banka odpouští poplatky za zpracování hypotéky.

Hypotéky na bydlení získají v Komerční bance bez poplatku za zpracování všichni klienti, kteří zvolí fixaci na 3 a více let, podají žádost o hypotéku do 30. září 2011 a podepíší smlouvu o hypotečním úvěru do 30. listopadu 2011,“ doplňuje Monika Klucová, tisková mluvčí Komerční banky.

LBBW: Akce na účelové hypotéky

LBBW si připravila speciální akční nabídku na všechny typy účelových hypoték. Patří sem například nákup nemovitosti pro vlastní bydlení, ale také financování pronájmu, rekreace, refinancování stávajících hypotečních úvěru nebo konsolidace úvěrů.

Do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti je úrok 3,59 % p.a. a nad 70% hypoteční úvěr je pak akční úrok stanoven na 3,89 % p.a. Tato nabídka platí pro fixace sazby na tři roky. Kromě standardních požadavků na bonitu si banka žádné další podmínky neklade.

Od března letošního roku se drží na své úrokové sazbě 2,9 % IQ plovoucí hypotéka od LBBW Bank. „Zdá se, že klienti tohoto stavu využívají. Z našeho výzkumu vyplynulo, že i když stále většina žadatelů o hypotéku upřednostňuje pevné měsíční splátky, celých 16 % respondentů uvedlo, že je ochotno jít do rizika měnící se měsíční splátky,“ komentovala výsledky výzkumu Martina Lambert, ředitelka marketingu a komunikace LBBW Bank.

Poštovní spořitelna: mimořádná splátka hypotéky

Již v srpnu spustila Poštovní spořitelna novou službu mimořádné splátky hypotečního úvěru. "Tato služba dává klientovi možnost mimořádné splátky i během období fixace úrokové sazby. V praxi to znamená, že klient může po řádně splacených 12ti měsíčních splátkách hypotéky splatit bance až 10 % zbývající jistiny zcela bez sankce. Navíc klientům nabízíme zajímavou slevu z úrokové sazby v případě, že aktivně využívají Era osobní účet a pokud si k hypotéce sjednají pojištění nemovitosti nebo domácnosti," vysvětluje Denisa Salátková, tisková mluvčí Poštovní spořitelny.

UniCredit Bank: Variabilní sazba od 2,5 % p.a.

UniCredit Bank stále ponechává u hypotečního úvěru s názvem Převratná hypotéka variabilní sazbu od 2,5 % p.a. Mimořádná nabídka měla trvat jen do konce května, ale banka ji prodloužila zatím až do odvolání.

Volksbank CZ: Refinancování bez starostí

Volksbank CZ od 1. září připravila novou nabídku klientům, kteří k ní nově přicházejí v rámci refinancování hypotečního úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Ode dneška tedy pro tyto klienty platí úroková sazba 3,69 % p.a. pro splatnost do 10 let a 3,99 % pro splatnost nad deset let.

V rámci akční nabídky, která je platná do konce měsíce, může žadatel získat refinancování úvěru až do 90 % tržní hodnoty nemovitosti, aniž by musel dokládat příjmy,“ představuje atraktivní nabídku Jiří Škrob, produktový manažer Volksbank CZ, a dodává: „Výhodná nabídka je dále podpořena nízkým zpracovatelským poplatkem, který činí 999 Kč. Stejné podmínky včetně úrokových sazeb nabízíme navíc i pro refinancování úvěru bez doložení příjmů.

Volksbank CZ také od září bude nabízet hypoteční úvěry až do 90 % hodnoty nemovitosti, refinancování bez doložení příjmu již po 18 měsících splácení za stejné sazby jako pro refinancování s doložením příjmů nebo konsolidaci stávající nevýhodné americké hypotéky či spotřebitelského úvěru americkou hypotékou i bez doložení příjmu s prodlouženou splatností na 25 let.

Raiffeisenbank své hypoteční novinky plánuje až na říjen, čeho se budou týkat, zatím prozrazovat nechce. Žádnou aktualizaci svého hypotečního portfolia prozatím neplánuje mBank, GE Money Bank ani Wüstenrot.

Anketa

Jaký způsob financování bydlení upřednostňujete?

Hypotéku. (154)
 
Stavební spoření. (77)
 
Jiný. (41)
 Celkem hlasovalo 272 čtenářů

Hypotéky budou po prázdninách zase o něco výhodnější >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Odkazující články

Bezplatnou hypotéku nenajdete všude Jana Zámečníková | 13.06.2016 00:00

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

Historie SoikaMan | 06.09.2011 22:53

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.10.2016 03:39

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

23.09.2016 14:24 Robert Pelikán připravuje novelu insolvenčního zákona

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán představil novelu insolvenčního zákona. Hlavním tématem je možnost oddlužení. Vyhlásit osobní bankrot by tak v budoucnu mohli i ti, kteří nemohou uhradit 30 procent svých dluhů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Jana Zámečníková | 04.10.2016 00:00 Aktuální sazby hypoték: Banky vyčkávají... na zákon o úvěru

Zatímco průměrná úroková sazba Fincentrum Hypoindex stále klesá, banky mají jiné starosti než sazby snižovat. Připravují se na nový zákon o úvěru a implementují doporučení České národní banky (ČNB), které již brzy nemusí být jen pouhým doporučením. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »