Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


IMMOFINANZ plánuje zaměření portfolia na sektor obchodních a kancelářských prostor – růst s orientací na Německo, Rakousko a Polsko

Po úspěšném oddělení investice BUWOG a z toho vyplývající opětovné orientaci skupiny IMMOFINANZ na evropské komerční nemovitosti budou nynější kroky zaměřeny na další zjednodušení a optimalizaci struktury portfolia a na růst produkující hodnotu, jenž bude zajištěn díky akvizicím a developerským aktivitám. Cíl spočívá v posílení stálých investic a dosažení udržitelného cash flow. (Tisková zpráva IMMOFINANZ)

  • Plány týkající se prodeje logistického portfolia odsouhlaseny

  • Prodej investice BUWOG v období 2015/2016

  • Rozšiřování portfolia díky akvizicím a developerským aktivitám

  • Podpora udržitelné dividendové politiky

Po úspěšném oddělení investice BUWOG a z toho vyplývající opětovné orientaci skupiny IMMOFINANZ na evropské komerční nemovitosti budou nynější kroky zaměřeny na další zjednodušení a optimalizaci struktury portfolia a na růst produkující hodnotu, jenž bude zajištěn díky akvizicím a developerským aktivitám. Cíl spočívá v posílení stálých investic a dosažení udržitelného cash flow.

„Máme v úmyslu zaměřit portfolio na naše klíčové sektory, jimiž jsou obchodní a kancelářské nemovitosti, a nadále posilovat konkurenční pozici IMMOFINANZ v těchto oblastech,“ vysvětlil generální ředitel skupiny Oliver Schumy. Správní i dozorčí rada tudíž odsouhlasily plány týkající se prodeje logistického portfolia, jež pokrývá přibližně jeden milion čtverečních metrů pronajímatelné plochy. Proces prodeje byl již zahájen. Logistické nemovitosti představují po prodeji City Boxu přibližně osm procent portfolia skupiny. „Jsme velmi potěšeni vývojem v našem logistickém segmentu. Avšak hlavní konkurenti jsou téměř desetkrát větší, a to nám brání zaujmout vedoucí pozici v našem klíčovém regionu. Trh v současnosti zaznamenává silný nárůst zájmu investorů o logistické nemovitosti, což je vývoj, který se také odráží v atraktivních cenových hladinách,“ dodal generální ředitel. 

Po plánovaném prodeji logistických nemovitostí a odečtu nedávných prodejů (self-storage řetězec City Box v Nizozemí, rezidenční nemovitosti a hotel ve Vídni) bude struktura portfolia skupiny IMMOFINANZ následující: 48,8% obchodní prostory (Retail), 43,7% kancelářské prostory (Office) a 7,5% ostatní (Other), přičemž bude pokračovat prodej nemovitostí nespadajících do klíčových oblastí, které jsou zahrnuty pod posledně jmenovaný segment (Other).

IMMOFINANZ se také plánuje zbavit svého podílu ve společnosti BUWOG, jak již bylo oznámeno. K tomu by mělo dojít ve fiskálním roce 2015/2016.

Zaměření investic

Prostředky získané díky plánovaným prodejům budou investovány do akvizic a vlastních developerských projektů ve třídách aktiv obchodní a kancelářské prostory. Geografickým těžištěm těchto plánů jsou Rakousko, Německo a Polsko. „Růst bude zaměřen na zlepšení udržitelné výnosnosti a vytvoření vyrovnanějšího portfolia, co se týká rozdělení mezi západní a východní Evropu,“ poznamenává Oliver Schumy. V současnosti se přibližně 32% portfolia nachází v Rakousku a Německu a 68% ve východní Evropě včetně Moskvy.

Segment kancelářských nemovitostí bude geograficky zaměřen výlučně na hlavní města klíčových zemí a na německá města „velké sedmičky“ (v tuto chvíli IMMOFINANZ pokrývá Kolín nad Rýnem a Düsseldorf). Expanze v segmentu obchodních nemovitostí by mohla zahrnovat jak hlavní města (prvotřídní nákupní centra), tak i sekundární a terciární města (VIVO! a STOP.SHOP.), přičemž cílem je dosáhnout co nejlepšího pokrytí trhu obchodních nemovitostí v jednotlivých klíčových zemích.

Plány skupiny rovněž obsahují opatření ve prospěch stálých investic, především v segmentu kancelářských nemovitostí, aby byla udržena vysoká kvalita a zlepšena obsazenost a výnosy. „Těmito opatřeními chceme nejenom oslovit nové zákazníky, ale také zůstat atraktivním partnerem našich současných nájemců. To je velmi důležitý konkurenční faktor,“ uvedl Oliver Schumy.

Developerské aktivity v období 2015/2016 budou mimo jiné zahrnovat dokončení první fáze výstavby Gerling Quartieru v Kolíně nad Rýnem, první část komplexu Metroffice v Bukurešti a vlastní nákupní centrum VIVO! v polském městě Stalowa Wola. Z dnešního pohledu je plánovaný průměrný objem investic odhadován na přibližně 300 milionů eur ročně.

Dividendová politika

Situace ohledně výnosů v období 2014/2015 a nejistota spojená s předpověďmi ekonomického vývoje v Rusku jsou důvodem, proč se správní rada skupiny IMMOFINANZ rozhodla nedoporučit výroční valné hromadě vyplacení dividendy za fiskální rok 2014/2015. Skupina však odkoupila akcie v hodnotě přibližně 102 milionů eur, tj. asi 10 centů na akcii, v rámci svých programů zpětného odkupu akcií pro období 2014/2015 a 2015.

Výkonná rada rovněž plánuje opatření s úmyslem co nejdříve obnovit strukturální schopnost společnosti vyplácet dividendy, a tudíž podporovat udržitelnou dividendovou politiku. V současnosti je zkoumáno několik možností. Cílem je na jedné straně zjednodušit firemní strukturu, na druhé pak zajistit generování rozdělitelného účetního zisku. Návrh zahrnující plánované kroky bude předložen výroční valné hromadě k odhlasování. S ohledem na to, že si jeho příprava vyžádá dva až tři měsíce, je 22. výroční valná hromada IMMOFINANZ AG odložena na 1. prosince 2015.

IMMOFINANZ plánuje zaměření portfolia na sektor obchodních a kancelářských prostor – růst s orientací na Německo, Rakousko a Polsko >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »