Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Individuální investování do kancelářských prostor: nový trh, nový model, nová příležitost

Pro realitní kanceláře a finanční zprostředkovatele se na českém trhu otevírá nová příležitost v podobě individuálního investování do komerčních nemovitostí. Model spolehlivě ověřený v zahraničí, který nabízí zajímavý výnos a poměrně vysokou jistotu v dlouhodobém horizontu, nyní přichází i k nám a představuje významnou příležitost expanze realitního byznysu do neobsazené části trhu. (Tisková zpráva: Amigal Group)

Průkopníkem nového druhu investic do komerčních nemovitostí v České republice je společnost Amigal Group, která na individuálních investicích do kancelářských prostor založila nový investiční produkt. Ten se vyznačuje nízkou mírou rizika a garantovaným výnosem přes 6 % p. a., tedy zhruba třikrát převyšujícím inflaci, a je určen především pro konzervativní investory. V čem novinka spočívá a jak funguje?

Pět „pé“ soukromého investování do komerčních nemovitostí

Příležitost

Většina realitních kanceláří na českém trhu nabízí prodej a pronájem bytů, rodinných domů, pozemků a pronájem kanceláří. Pokud má individuální klient zájem o investici nemovitosti, obvykle je mu nabídnut byt k dalšímu pronájmu, protože ceny komerčních nemovitostí se pohybují ve zcela jiných relacích. Nyní přichází příležitost rozšířit portfolio investičních nabídek i pro jednotlivce, tedy nabízet stávajícím klientům nový produkt nebo oslovit další možnou skupinu zákazníků. Příležitost je v současné době ještě zajímavější díky velmi nízkým úrokovým sazbám hypotečních úvěrů, které stimulují ke koupi nejen zájemce o nemovitost pro vlastní využití, ale také investory. A podle zkušeností je investice do nemovitostí v Praze jedním ze zaručených způsobů, jak se zajistit do budoucnosti.

Produkt

Investice do kanceláří není převratný produkt – v zahraničí funguje již mnoho let, avšak na českém trhu se jedná o novinku, která zaplňuje určitou mezeru v nabídce a vychází vstříc konzervativní české povaze. Podle statistik bydlí 77 % obyvatel v ČR ve vlastním bytě nebo domě, avšak například v Praze sídlí 95 % firem v pronajatých kancelářích. Nyní přichází na trh možnost investice do vlastních kancelářských jednotek v administrativních budovách. Pro podnikatele může znamenat jistotu stálé adresy, eliminaci rizika zvyšování nájemného nebo výpovědi z nájmu a především snížení provozních nákladů. Pro investora může být kancelář na zajímavé adrese trvalým a jistým zdrojem příjmů, protože zůstane mnoho firem, které budou z různých důvodů nadále upřednostňovat nájemní vztah. Model funguje obdobně jako v bytovém domě se společenstvím vlastníků jednotek. Společnost Amigal Group vyhledá a zakoupí budovu vhodnou k rozdělení na samostatné kancelářské jednotky, provede stavební a právní rozdělení na samostatné jednotky včetně jejich zápisu do katastru nemovitostí a zařídí správu nemovitosti. Na rozdíl od typických komerčních nemovitostí nabízených na trhu, jejichž ceny se pohybují v řádu desítek nebo stovek milionů, začínají ceny kanceláří na jednotkách milionů. Financovat je lze i pomocí hypotéky, takže je produkt dostupný skutečně širokému okruhu potenciálních zájemců.

Peníze

Proč nabízet investice do kanceláří? Protože pro investora je nejdůležitější jistý výnos, a to pokud možno bezstarostný, který nyní mohou realitní makléři bez uzardění svým klientům nabízet. Pro makléře tento nový produkt rovněž znamená vyšší výdělek za méně práce. Ve srovnání s pracností a nákladností prodeje bytu včetně opakovaných prohlídek, úprav smluv, právního zastupování, úschovy peněz atd. nevyžaduje realizace investice do kanceláří o mnoho více času a financí než jeden telefonát, přičemž provize se mohou pohybovat v šestimístných číslech.

Práce

Model nabízený společností Amigal Group je zaměřený na specifickou tržní výseč a tedy spíše doplňuje další obchodní aktivity než by dovolil soustředit se pouze na něj. Řada realitních makléřů již naskočila do tohoto, pokud ne rozjetého, tak jistě nezadržitelně se rozjíždějícího vlaku a nyní z pohodlí kanceláře dosahuje velkých obratů. Spolupráce probíhá tak, že makléř získá potenciálního klienta a předá kontakt společnosti Amigal Group, která zajistí další kroky, od podrobného seznámení s projektem a vyjasnění všech okolností investice po stavební úpravy podle specifických požadavků. Spolupracuje přitom s architekty, projektanty a prověřenými stavebními firmami. K dispozici je i právní zástupce, který zodpoví a doladí veškeré dotazy klienta a příslušně upraví znění smlouvy. Amigal Group se tedy stará o kompletní servis, který kupující vyžaduje a hradí veškeré náklady, které jsou s tímto servisem spojeny.

Podpora

Společnost Amigal Group poskytuje všem spolupracujícím realitní makléřům širokou podporu. Pravidelně je informuje o novinkách v nabídce, stavech prodeje a dalších důležitých skutečnostech. Poskytuje jim veškeré podklady v tištěné a elektronické podobě a podporuje jejich zákazníky, např. inzercí, poradenstvím apod. Neustále také vyhodnocuje zpětnou vazbu od makléřů i klientů a hledá možnosti zlepšení nabídky a služeb, jakož i nové efektivnější způsoby propagace a argumenty k přesvědčení váhajících investorů.

Individuální investování do kancelářských prostor: nový trh, nový model, nová příležitost >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »