Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Investovat do nemovitosti a přitom nenaletět? Kvalitu stavby prověří Bytecheck

Investujete do staré či nové nemovitosti? Nekupujte zajíce v pytli. V Česku startuje projekt s názvem Bytecheck, který se specializuje výhradně na inspekce skutečného stavu nemovitostí. Pod heslem „neplaťme za nemovitost, dokud neznáme její skutečný stav“, si Bytecheckem můžete nechat prověřit, zda své peníze neinvestujete do stavby, která má podstatně nižší hodnotu, než za kterou se ji chystáte pořídit.

Bytecheck se zaměřuje na inspekce starších bytů a domů a jako první firma na trhu provádí také kontrolu vad a nedodělků u novostaveb, včetně zpětné kontroly jejich odstranění. Jeho odborníci pomůžou i s technickou stránkou při výběru developerského projektu.

Bytecheck je v Česku ojedinělý projekt zaměřený výhradně na inspekci nemovitostí před jejich koupí. Funguje jako třetí strana v prodeji, která nemovitost prověří, upozorní na vady, nedodělky, poruchy a minimalizuje tak riziko skrytých vad. Odborná technická kontrola stavu nemovitosti kupujícímu ušetří čas a peníze, často pomůže snížit i nadsazenou cenu nemovitosti. Kromě kontroly starých staveb nabízí Bytecheck také kontrolu novostaveb – zájemce o nemovitost po provedení inspekce obdrží podrobný protokol s uvedenými vadami a jejich odstranění si pak specialisté z Bytechecku osobně zkontrolují nebo pomohou vyjednat slevu z ceny.

 „Provádět inspekce nemovitostí mě napadlo ve Velké Británii, kde jsem několik let pracoval u velké architektonické firmy. Společnosti poskytující služby v oblasti kontroly nemovitostí jsou totiž v Británii, ale i USA a Německu, zcela běžnou součástí stavebního trhu. Nejenže se s nimi počítá, ale realitní agentury je dokonce při výběru nemovitosti doporučují,“ říká zakladatel českého projektu Bytecheck, Pavel Štáf. „V některých státech USA dokonce bez inspekce třetí stranou neprodáte dům. U nás, kde se realitní trh teprve vyvíjí, jsou podobné služby na profesionální úrovni zatím raritou, byť odborná kontrola nemovitosti ušetří nemalé peníze za budoucí opravy. Je to vlastně podobné jako s právními službami - i zde často řešíme smluvní záležitosti na vlastní pěst, protože chceme ušetřit. A pak zaplatíme mnohem více za soudy, než za dobré smlouvy vypracované odborníkem. I Bytecheck je vlastně určitá forma prevence a snížení rizika pro majitele,“ upřesňuje Štáf. 

Inspektoři z Bytechecku jsou odborníci s dlouholetými zkušenostmi z oboru stavebního inženýrství, architektury, soudního znalectví a oceňování staveb. Samotná kontrola nemovitosti probíhá s ohledem na znalost českého stavebního prostředí, českých norem a vyhlášek. Jádro kontrol vychází z modifikovaných standardů asociace The International Association of Certified Home Inspectors a z metod britské organizace National House - Building Council.

A jaké jsou nejčastější vady, nedodělávky a s nimi spojené komplikace, se kterými se při koupi nemovitosti dříve či později setkáme? U starších staveb se jedná především o trhliny v omítkách a obkladech, nadměrnou vlhkost zdí či havarijní stav elektroinstalace, vodovodu apod. U novostaveb jsou to pak nekvalitně provedená vybavení koupelen, špatně provedené zásuvky a vypínače, zanesené odvody kondenzátu u oken, oplechování oken bez potřebného spádu, které vede k poškození omítek, estetické vady dveří a oken jako například vrypy, uražené rožky a hrany, vypínače a dveřní obložky znečištěné od malby, silikony a tmely na obkladech a dveřích, nesoulad ploch bytu a hlavně nerovné podlahy a stěny. Jak namontujete kuchyňské skříňky, když mají zdi například tupé rohy?“ podotýká Štáf. Při inspekci novostavby navíc specialisté z Bytechecku zkontrolují nadměrné rezonance ventilátorů, dovolený průtok vzduchu pro digestoř (často se instalují i 5krát silnější digestoře než je povoleno, přičemž pak dochází vzájemnému posílaní pachů z kuchyně do okolních bytů), vzdálenosti WC od stěn a budoucí bezproblémové umístění elektrických spotřebičů (pračka, sušička).

Brzy Bytecheck spustí další službu pro zájemce o starší nemovitost k přímému obývání – jedná se tedy o zákazníky, kteří neplánují žádnou rekonstrukci a chtějí ihned bydlet. „V tomto případě budeme kontrolovat především funkci systémů technického vybavení, odhalovat problémy ze stavebního a praktického pohledu. Smyslem je minimalizovat zklamání a nemilá překvapení majitelů při užívání nemovitosti,“ uzavírá Štáf.

Ceny inspekcí nemovitostí:

-          inspekce nového bytu od 39 Kč/m2 (dle plochy nemovitosti, maximálně však 3590 Kč)

-          inspekce nového domu od 31  Kč/m2 (dle plochy nemovitosti)

-          inspekce staršího bytu od 59 Kč/m2 (dle plochy nemovitosti)

-          inspekce staršího domu od 69 Kč/m2 (dle plochy nemovitosti)

-          účast na jednáních při koupi nového bytu i domu 500 Kč/hod.

Více o inspekcích nemovitostí naleznete na stránkách www.bytecheck.cz.

Investovat do nemovitosti a přitom nenaletět? Kvalitu stavby prověří Bytecheck >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »