Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Jak hospodařit s penězi v době krize

Autor: | 09.02.2009 14:14 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Umět dobře nakládat se svými penězi je důležité. Vyhneme se tím nejen finančním problémům, ale i stresu. Obzvláště v dnešní uspěchané době a s finanční krizí v patách se to vyplatí. Mnoho lidí ale neví jak šetřit, nesplacené půjčky řeší dalšími půjčkami a dostávají se tak do větších a větších problémů.

Mnoho lidí se dnes díky finanční krizi bojí o svá zaměstnání. Ti, kteří mají něco naspořeno, jsou na tom samozřejmě lépe, pro ostatní je situace horší. Avšak nikdy není pozdě.  Pro začátek je dobré vyvarovat se všech možností zadlužení. To potvrzuje i Ing. Petr Zaremba, ředitel odboru řízení  aktiv a pasiv v Raiffeisen stavební spořitelně a. s.: „Podle statistik se občané zbytečně zadlužují ve snaze vylepšit si krátkodobě svůj životní standard, třeba nákupem vánočních dárků, elektroniky či rodinných dovolených. Díky různým reklamním akcím, kdy lze zboží koupit dnes a platit až zítra se spousta rodin dostává do problémů. Rodinný rozpočet je proto potřeba dobře plánovat a nastavit priority. Některé věci jednoduše musí mít vyšší prioritu než jiné. Rozrůstající se rodina by se měla určitě zaměřit na zajištění finančních prostředků pro slušné a pokud možno vlastní bydlení. Když je tomuto učiněno zadost, pak teprve přicházejí na řadu všechny ostatní potřeby.“

Není ale jednoduché financovat vlastní bydlení, a to i díky zpřísňujícím se podmínkám při schvalování hypotéky. Podle odborníků se jako nejlepší varianta pro zajištění financí na nové bydlení jeví stavební spoření. Na tuzemském finančním trhu představuje stavební spoření s pevným úročením vkladů, státní podporou a výhodnými úvěrovými podmínkami prakticky bezkonkurenční nabídku. Zaručuje vysoký a garantovaný výnos ve fázi spoření. Umožňuje řešit financování úprav domova. Jednak může rodina začít velmi rychle se stavbou, přestavbou či rozmanitými úpravami. A to od drobných oprav po komplexní modernizaci. A samozřejmě si pořídit zcela nové bydlení či si odkoupit byt, který mají v pronájmu, a který si oblíbili. „Navíc majitel stavebního spoření může zažádat o stavební úvěr, a jelikož je pro banku „známým“ klientem, jeho vyřízení je mnohem jednodušší než hypotéka,“ vysvětluje Petr Zaremba, ředitel odboru řízení aktiv a pasiv v Raiffeisen stavební spořitelně a. s. „Výhodou stavebního úvěru je garantovaná fixní úroková sazba po celou dobu splácení, ale zároveň možnost úvěr kdykoliv předčasně splatit či udělat mimořádnou splátku bez rizika penalizace ze strany banky. To v dnešní době není samozřejmost,“ dodává.

Další výhodou určitě je, že do jednoho úvěrového případu lze slučovat i více smluv příbuzných osob. Investiční možnosti rodiny tak významně rostou. Navíc smlouvu na stavební spoření může mít každý člen rodiny a to i neplnoletý. Těm, kteří ještě neoslavili své osmnácté narozeniny, zařídí stavební spoření zákonný zástupce. Pokud tedy bude mít celá čtyřčlenná rodina své stavební spoření, získají tak 12 tisíc ročně jen na státní podpoře a nadále se jim budou bezpečně ukládat jejich naspořené peníze.

Jak hospodařit s penězi v době krize >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (386)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 550 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »