Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Jarní akce stavebních spořitelen ... nezlákají?

Autor: Petr Zámečník | 07.04.2011 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 0 komentářů
Jarní akce stavebních spořitelen ... nezlákají?

Stavební spoření má v Česku nejlepší léta za sebou. Od letošního roku platí nové podmínky státního příspěvku a ... klient, který si stavební spoření uzavře, nemá jistotu, že se státní příspěvek nezruší zcela. A stavební spořitelny? Spustily jarní akce, ale bez nápadu.

Stavební spořitelny se na jaře ještě nestačily probudit ze zimního spánku a ze šoku, který jim přichystala nová vláda. V tuto dobu stavební spořitelny připisují státní příspěvky za loňský rok - a zároveň z nich strhávají mimořádnou 50% daň z příjmů. Zároveň od letošního roku budou moci lákat klienty jen na 2 000 Kč peněz ze státního rozpočtu a ostatní lákadla musí platit ze svého.

Vláda navíc ukázala nový trend: Zákon o stavebním spoření se může změnit i pro stávající klienty a ukázala českému národu, že nikdo nemá nic jistého. Snad kromě smrti a daní. Noví klienti, kteří podlehnou lákadlům stavebních spořitelen a uvážou se na 6 let vazalství svých finančních prostředků, nemají jistotu, že při dalších škrtech přijdou i o pozůstatky štědré státní podpory.

Stavební spořitelny přitom přílišnou vynalézavost v akčních nabídkách nejeví. Jejich akce jsou kopií z minulých dob růžových zítřků, perspektiv a sociálních jistot. Jaro ovšem pomalu probouzí nejen zeleň, ale víčka na krabicích speciálních nabídek pootvírají i stavební spořitelny.

ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna od začátku dubna nabízí Bonusový vklad od Lišky. Na první pohled se jedná o nabídku podobnou podzimní akci, parametry se ale částečně liší - a nejen v termínu, do kterého musí být smlouva uzavřena (30. 6. 2011) a prostředky na smlouvu vloženy (aktuálně do 31. 7. 2011).

Obdobné jsou podmínky 1 % bonusu z vložených prostředků a dva roky vedení smlouvy zdarma, liší se ale částka, kterou minimálně klienti musí na účet vložit. Ta je aktuálně 50 tis. Kč a zaplatit poplatek za založení smlouvy (1 % z cílové částky, tedy vždy víc, než kolik dostane klient na bonusu). Výhodou je neúčtování poplatku 0,5 % z cílové částky v případě nedodržení vázací doby 6 let. V takovém případě klient přijde jen o státní příspěvek.

ČMSS se také potřebuje zbavit starších smluv s úročením 3 %. Úroky šly dolů, a tak do konce letošního roku nabízí klientům, kteří dobrovolně přejdou při zvýšení cílové částky na 2% úrok, že jim nebude účtovat poplatek za změnu tarifu. Pokud budou chtít přejít na tarif s úročením 1 %, zaplatí poplatek poloviční - tedy 1/3 z dosud připsaných úroků místo 2/3 z dosud připsaných úroků.

Smlouva "zdarma" je klasické lákadlo. Kdo do 30. 6. 2011 uzavře smlouvu a zaplatí poplatek za sjednání smlouvy do 31. 7. 2011, dostane v srpnu prémii odpovídající zaplacenému poplatku, maximálně 1 500 Kč. Klient tedy nejdřív musí zaplatit, aby si po 6 letech zaplacený poplatek mohl vybrat.

Pokud v rámci smlouvy zdarma klient uzavře cílovou částku minimálně 150 000 Kč, může získat další bonus. Při vložení alespoň 20 tis. Kč získá prémii 1 000 Kč.

Modrá pyramida

Modrá pyramida dnes oznamuje rozšíření nabídky produktů o další produkty skupiny Komerční banky a zároveň jarní akci, kterou klienti budou moci využít od pondělí příštího týdne.

Jarní nabídka vychází z již vyzkoušeného konceptu "2 % + 2 %". Kdo si uzavře v období od 11. dubna do 31. července 2011 smlouvu s cílovou částkou do 1 mil. Kč a na svůj účet vloží alespoň 10 tis. Kč, všechny prostředky vložené v průběhu čtyř měsíců od uzavření smlouvy budou po dobu jednoho roku úročeny dvojnásobnou, tedy 4% úrokovou sazbou.

Bohužel stavební spoření je vázáno na 6 let, a tak po celý zbytek období do výběru prostředků bude vklad úročen 2 %.

V Modré pyramidě je možné až do 25. dubna využít nabídku Hypoúvěru s akční úrokovou sazbou. Podobná akce má kořeny minimálně v roce 2008... o novinku se tedy (ostatně jako v případě i dalších akcí i ostatních spořitelen) vlastně nejedná. Do 30. 6. 2011 platí akce smlouva pro děti zdarma pro mladší 10 let uzavírající smlouvu s cílovou částkou 150 tis. Kč. Navíc děti dostanou plyšáka.

Raiffeisen stavební spořitelna

Do konce dubna probíhá ještě v Raiffeisen stavební spořitelně akce Mimořádná sleva z úhrady ve výši 1 000 Kč. Při uzavření smlouvy s cílovou částkou od 200 tis. Kč, zaplacení všech poplatků a uložení do 31. 5. 2011 alespoň 10 tis. Kč, získá klient bonus ve výši 1 000 Kč.

Zároveň se klienti mohou účastnit druhé akce Dvojnásobné úročení vkladu. Pokud je smlouva do konce roku uzavřená s cílovou částkou od 200 tis. Kč v tarifu S041, bude k 31. 12. 2011 připsán úrokový bonus ve výši úroků z vkladů připsaných do konce roku. Maximální výše bonusu je stanovena na 10 tis. Kč.

Stavební spořitelna České spořitelny

Buřinka se zaměřuje na seniory. Uzavře-li člověk starší 60 let smlouvu s cílovou částkou do 150 tis. Kč do 30. 6. 2011, nebude platit poplatek za založení smlouvy. Ten je u SSČS oproti ostatním poloviční (0,5 % z cílové částky). Podmínkou je do konce listopadu vložit na účet alespoň 1 500 Kč.

Stále probíhají i další akce, např. batoh Puma pro juniory do 18 let. Ovšem musí za smlouvu zaplatit... a akce trvá do poloviny roku, nebo do vyčerpání zásob.

Zároveň probíhá do konce pololetí akce, v níž mohou klienti získat prémii až 1 500 Kč. Prémii mohou získat jen stávající klienti, kteří po čerpání úvěru nebo ukončení starší smlouvy uzavřou novou s cílovou částkou od 150 tis. Kč a vloží na účet do pěti měsíců alespoň 1 500 Kč.

Wüstenrot - stavební spořitelna

WSTS do 31. 8. 2011 nabízí stavební spoření Wüstenrot Team. Klient musí uzavřít smlouvu s cílovou částkou od 200 tis. Kč a do 4 měsíců vložit prostředky, z nichž získá 20% bonus, nejvýše ale 2 tis. Kč. Smlouvu nesmí vypovědět, nebo o bonus přijde.

Wüstenrot Kamarád+ je již stará známá akce, jen prodloužená do konce letošního roku. Nabízí se otázka, zda tuto nabídku lze ještě považovat za "akční"...

Závěrem

Akční nabídky je vhodné využít, pokud plánujete stavební spoření uzavřít. Uvázat se ale na 6 let bez důkladné rozvahy jen kvůli batohu či plyšáku rozhodně není známkou vyspělé finanční gramotnosti. U stavebního spoření stejně jako u ostatních finančních produktů platí: Nejdřív počítej, pak podepisuj.

Anketa

Spoříte si nyní na stavebním spoření?

Ano (336)
 
Ne (101)
 Celkem hlasovalo 437 čtenářů

Jarní akce stavebních spořitelen ... nezlákají? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (368)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 527 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »