Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Jedním pádem můžete zdemolovat celý byt aneb perličky z pojištění domácnosti

Autor: Monika Hrušová | 27.12.2011 00:00 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Jedním pádem můžete zdemolovat celý byt aneb perličky z pojištění domácnosti

Každý má někdy špatný den, a když něco pokazí, tak pořádně. Důkazem toho jsou vtipné historky, o které se podělily některé pojišťovny.

Nedávno nám paní ohlásila pojistnou událost těmito slovy, vypráví Petr Milata z ČSOB Pojišťovny: "Měli jsme v bytě mimopřirozené jevy - pro příklad opakované samovznícení, „létalo“ nádobí, knihy, obrazy, části zařízení. Kdybych to nemusela prožít, také bych tomu těžko věřila." Paní měla ale smůlu, na takto vzniklé škody, mimo požáru, se pojištění v ČSOB Pojišťovně nevztahuje
.

Tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny Petr Milata popsal příhodu jedné klientky. „Pojištěná byla ubytována v hotelu. Když vycházela z hotelové koupelny zabalená jen v osušce, začal zvonit telefon. Pojištěná se k telefonu rozeběhla, ale zakopla a spadla na stůl. Ze stolu spadly zapálené cigarety a poškodily stůl, gauč, koberec a záclony.“

Kuriózní hlášení klientů České pojišťovny:

 •  Naše morče je vychované a nikdy nic nepoškodilo. To, že prokouslo kabel, přikládám panice z návštěvy tchýně.
 • Snažil jsem se zamezit vytékání vody z pračky. Místo toho jsem jí ale pomohl, což žena náležitě ocenila.

Dávejte si pozor nejen při vánoční výzdobě a úklidu, ale i po celý rok. Z jedné malé nehody se může stát velká pohroma. Alespoň tedy podle jednoho klienta České pojišťovny.

Když jsem stál na štaflích, ulomil se kus elektrického kabelu, který jsem právě zapojoval a dostal jsem se na osm sekund do proudového okruhu. Na můj křik zareagovala manželka tak, že štafle porazila. Spadly bohužel na novou sedací soupravu a velké akvárium s cizokrajnými rybičkami, které prasklo a polilo drahý perský koberec. Než jsem dopadl na zem, vykopl jsem ještě okenní sklo a vytrhl 1,75 metrů stropní kabeláže.“

Hlášky majitelů bytu, domů a chalup z košíku pojišťovny Allianz
 •   "Voda z akvária znehodnotila perský koberec, škodu na rybičkách vám teprve vyčíslí znalec .“

 • „Roční kočka se přes skříň a knihovnu dostala až na garnýž, kde se však neudržela, při pádu strhla záclony a posléze i samotnou garnýž, která poranila z okna vyhlížející tchýni .“
 • „Škodě jsem se snažil zabránit, ale bez francouzáku se ta voda prostě zastavit nedala.“
 •  „Zídku jsme stavěli s manželkou a synem svépomocí. I přes maximální pozornost při stavbě se přes noc zřítila na sousedův pařník. Jeho neadekvátní reakcí nám však zase naházené cihly znehodnotily sazenice kedlubnů a ředkviček.“
 • V pojištění nemovitosti se i podvádí

  Vloupání do bytu nahlásil České pojišťovně jistý fanda audio techniky. Klient tvrdil, že mu mělo být, mimo jiných věcí, odcizeno také jízdní kolo a audio sestava. Provedeným šetřením však bylo zjištěno, že pojištěný předložil při likvidaci škody falešné nákupní doklady. Při ověřování pravosti účtenky u společnosti, která ji měla vystavit, vyplynulo, že se jedná o zesilovače, které měl v té době pojištěný u této společnosti v opravě. Zajímavostí je, že k dnešnímu dni jsou zesilovače stále uloženy ve skladu a pojištěný se i přes urgence nemá k jejich vyzvednutí.

  Majitel malého statku v jižních Čechách oznámil majetkovou škodu, ke  které mělo dojít samovznícením stohu slámy. Šetřením však Česká pojišťovna zjistila, že tím "samovzněcujícím" činitelem byl 12letý syn majitele  statku, který se svými stejně starými kamarády využíval prázdninové období k sebevzdělávání v oblasti konzumace alkoholu a kouření cigaret. Po vypití několika krabic stolního vína si chlapci ze stohu slámy udělali popelník, následkem čehož došlo ke vzniku požáru a celý stoh slámy lehl popelem.  Anketa

  Máte pojštěnou domácnost?

  Ano. (104)
   
  Ne. (33)
   
  Nevím. (4)
   Celkem hlasovalo 141 čtenářů

  Jedním pádem můžete zdemolovat celý byt aneb perličky z pojištění domácnosti >> sdílejte na sociálních sítích

   
  Reklama

   

   

  Související subjekty

  Komentáře


  K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

  Přidejte komentář

  * Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
  Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
  Opište text z obrázku: *

  * Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


  Články z Pojištění

  Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

  Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0
  Komerční sdelení
  br2016-300-300

  Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

  Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

  Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

  Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

  Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

  Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

  Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Další články »

  Krátké zprávy z Pojištění

  18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

  Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

  Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

  Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

  V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

  Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Další krátké zprávy »

  Anketa

  Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

  Rozhodně ano. (372)
   
  Spíše ano. (53)
   
  Spíše ne. (47)
   
  Rozhodně ne. (60)
   Celkem hlasovalo 532 čtenářů

  Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

  Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

  Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Další články »