Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Jedno osprchování vám vytáhne z peněženky až 15,50 Kč, nemuselo by

Pokud jste si původně mysleli, že to je částka, kterou zaplatíte za osvěžující sprchu někde v kempu nebo u benzínky, pak se mýlíte. Tolik může zaplatit průměrný Čech za jedno desetiminutové sprchování u sebe doma. Podle statistických údajů se totiž Češi sprchují jednou denně, nejméně však 4× týdně, po dobu zhruba 10 minut. Ti, co mají ve svých sprchách nainstalované tzv. spořiče – neboli úsporné patentované perlátory, jsou na tom výrazně lépe a za stejně dlouhé sprchování utratí jen 6,20 Kč. 

Pro většinu z nás je každodenní večerní sprcha nebo koupel naprostou nezbytností, bez které si nedovedeme představit kvalitní odpočinek nebo start do nového dne. Mnozí milovníci sprchování pak šli až tak daleko, že neváhali a pořídili si sprchové boxy vybavené nejen rádiem nebo MP3 přehrávačem ale i generátorem páry. Každodenní rituál je o to příjemnější, ale jen málokomu se ho chce po pár minutách ukončit. Nebývá tedy výjimkou, že v něm strávíme i 15 minut a déle a výsledek? Jediné sprchování v levnějším provedení takového sprchového boxu vám vytáhne z peněženky až 23,30 Kč!

Také jste si mysleli, že sprchováním vždy ušetříte?

„Pokud si myslíte, že sprchováním automaticky ušetříte, pak vězte, že to není tak úplně pravda. Jestliže nepoužíváte některý z patentovaných spořičů vody, může se stát, že na sprchování nebo na koupel spotřebujete úplně stejné množství vody.“ Upozorňuje odborník David Otáhal ze specializovaného portálu neoperlcz.cz

Jedna plná vana může podle své velikosti pojmout cca 150 – 200 litrů vody, přitom jedno průměrně dlouhé sprchování může být co do spotřeby vody zcela rovnocenné. Stačí, abyste měli kohoutek otočený na maximum a průtok vody 20 litrů za minutu pak už sám zajistí, že vám během 10ti minutové sprchy proteče do kanálu až 200 litrů vody. Úplně zbytečně.

Přitom by každému pro zcela stejný pocit při sprchování stačila jen necelá polovina této spotřeby. Řešení je navíc naprosto jednoduché, stačí si do stávajících sprchových hlavic jednoduše doinstalovat speciální vložku, takzvaný insert za cca 190 Kč, který sníží okamžitou spotřebu vody o 50 – 75 %, aniž byste pocítili jakýkoliv uživatelský diskomfort.“ Říká Otáhal a pro upřesnění dodává, že tyto úsporné perlátory fungují na principu mísení vody se vzduchem a dynamické kompenzace tlaku vody, jen pro dosažení správné funkce je nutné používat patentované produkty s garantovanými hodnotami průtoku (poznáte je podle označení PCA).

Místo 20 litrů jen 8

S perlátorem se u desetiminutového sprchování rázem sníží spotřeba z původních 200 litrů na cca 80 litrů, a pokud budete při mydlení, holení nebo šamponování hlavy navíc vodu i vypínat, může se reálná spotřeba dostat až k 50 litrům.

Běžná domácnost se čtyřmi členy pak místo dosavadní spotřeby až cca 800 litrů na den při každodenním sprchování, zaplatí zhruba jen 200 – 320 litrů. To je, jako by se při současné spotřebě bez perlátoru vysprchoval jen jeden člen domácnosti a další tři měli sprchování úplně zadarmo.

Projděte si dům s kalkulačkou, ušetříte!

Možná budete sami hodně překvapení, kolik peněz zbytečně vyplýtváte den co den na sprchování, splachování, mytí nádobí, nebo jen na samotný ohřev vody, svícení běžnými žárovkami, stand-by provoz televize, DVD a dalších spotřebičů, nebo praní či mytí nádobí v myčce ve chvíli, kdy zrovna neběží tzv. levný elektrický proud.

„Na tom všem se dají ušetřit nemalé peníze, které pak v rámci rodinného rozpočtu můžete využít jinde. Stačí si jen zjistit, kolik za vodné a stočné a za ostatní energie platíte u vás, dost možná to bude i částka vyšší než v Praze, kde ostatně voda ani zdaleka není nejdražší. Chcete-li zjistit aktuální spotřebu vody za sekundu, pořiďte si jednoduchý měrný sáček, který po 10 sekundách ukáže aktuální průtok.“ Uzavírá David Otáhal.

Cena vodného a stočného Praha:       77,65 Kč/m3

Každodenní sprcha – roční spotřeba bez perlátoru:                5.668,45 Kč/rok

Sprcha 4× týdně – roční spotřeba bez perlátoru:                     3.106 Kč/rok

(200 litrů x 10 minut = 0,2 m3/den, za rok 73 m3×77,65 = 5.668,45 Kč/osoba) 

(200 litrů x 10 minut = 0,2 m3/den x 200 dnů = 40 m3×77,65 = 3.106,– Kč/osoba)

Každodenní sprcha – roční spotřeba s perlátorem:                  2.267,38 Kč/rok

Sprcha 4× týdně – roční spotřeba s perlátorem:                       1.242 Kč/rok

(8 litrů x 10 minut = 0,08m3/den, za rok 29,2 m3×77,65 = 2.267,38 Kč/osoba)

(8 litrů x 10 minut = 0,08 m3/denx200 dnů  = 16 m3×77,65 = 1.242,– Kč/osoba)

Roční úspora při každodenním sprchování:                        3.401,07 Kč/osoba

Roční úspora při sprchování 4× týdně:                                  1.864 Kč/osoba

© www.neoperlcz.cz

Jedno osprchování vám vytáhne z peněženky až 15,50 Kč, nemuselo by >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (382)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 545 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »