Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Kanceláře CPI City Center Olomouc dokončeny, připravuje se otevření hotelu

Autor: CPI Group | 22.08.2013 09:30 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: hotel Olomouc CPI City Center kanceláře

Zatímco práce na dokončení olomouckého čtyřhvězdičkového hotelu Clarion finišují, kancelářská a obchodní část multifunkčního komplexu CPI City Center Olomouc investorské skupiny CPI je již otevřena. Slavnostním prestřižením pásky ji počátkem května do svého provozu uvedli zástupci Raiffeisenbank, která sem přesunula své olomoucké sídlo a stala se tak zároveň největším nájemcem administrativních prostor. Hotel otevře pro veřejnost 1. září 2013.

Výstavba administrativního a hotelového komplexu v Olomouci mezi ulicemi Kosmonautů, Masarykova a Jeremenkova začala v roce 2011. Původní objekt prošel demolicí a zůstal pouze skelet hotelové věže. Nový komplex CPI City Center následně zaplnil volné prostranství a nové kancelářské budovy a kongresové centrum propojil s rekonstruovaným hotelem Clarion. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s., stavební náklady dosáhly 520 milionů korun.

Téměř 5 000 m2 obsadila Raiffeisenbank s celkem 380 pracovníky, která sem kromě kanceláří umístila také kartotéku a školicí centrum včetně tréninkové pobočky. CPI Group dodávala bance prostory na klíč, včetně vybavení interiérů.

CPI City Center má stejné technické parametry jako nové kancelářské budovy třídy A v Praze,“ zdůrazňuje Ondřej Vala, manažer projektu z CPI Group. „Museli jsme se však vypořádat s řadou technických požadavků banky, jako je zabezpečení budovy v souladu s jejími regulemi nebo posílení kapacit řady technologií jako např. speciální rozvody chladicích médií v oblasti serveroven nebo instalace 100 % redundantních záložních zdrojů energií a veškerých systémů pro běžný provoz,“ upřesňuje. Zajímavostí je automatický systém tzv. aerosolového hašení v archivech (pomocí prachu), kterým banka ochrání nejen archiválie, ale hlavně lidské zdraví v případě zásahu.

Špičkové technologie a vysoká úspora provozu

CPI Group šla do mnoha náročných technologických řešení, která se projevují na komfortu, ale především provozních nákladech. Systém chlazení, vytápění, zvlhčování, ventilace a dalších technologií je integrován do inteligentního systému řízení budovy MAR. K chlazení je v budově využita technologie indukčních chladicích trámů: „Je to komfortní a šetrný způsob chlazení, zaručující velmi nízké provozní náklady a vyšší flexibilitu při změně dispozic. Tato technologie také přispěla k získání energetického štítku kategorie A, tzn. mimořádně úsporná,“ uvádí Ondřej Vala a dodává, že úspory nákladů na elektrickou energii a servisní činnost tak dosáhnou hodnoty kolem 15–20 procent oproti standardním fancoilům. „Úsporná je rovněž dvouplášťová fasáda z cembonitových desek v kombinaci s alukobondovými pásy. Budova má daleko lepší tepelně-technické parametry a současně zajímavý moderní design,“ doplňuje manažer. Budova je v souladu s požadavky na následné snižování spotřeby osazena také měřiči energií na všech uzlech. „Máme možnost všechny systémy pečlivě sledovat a regulovat. Věříme, že vysoká kvalita bude přidanou hodnotou i pro nájemce zbývajících prostor, a přestože si vyžádala vyšší investici, vrátí se nájemníkům v podobě nízkých provozních nákladů,“ dodává Ondřej Vala.

Více funkcí, více výhod

Komplex situovaný u vlakového nádraží v širším centru města nabízí kromě špičkových kanceláří také 680 m2 obchodních ploch a čtyřhvězdičkový hotel s konferenčním centrem až pro 1 400 delegátů. K dispozici je 143 podzemních i povrchových parkovacích stání.

Clarion Congress Hotel Olomouc otevře pro veřejnost 1. září tohoto roku a nabídne kapacitu 126 pokojů, fitness centrum, lobby bar a hotelovou restaurace Benada. Ta nabídne možnost stravování (i polední menu), a stejně jako fitness, konferenční prostory a pokoje bude k dispozici rovněž nájemníkům kancelářské části.

 „Je to model, který se nám osvědčil už v Ústí nad Labem nebo v Českých Budějovicích a nájemci ho kvitují s velkým nadšením. Vlastní parkování v centru města a bohaté zázemí služeb je nespornou konkurenční výhodou multifunkčních komplexů,“ uzavírá Ondřej Vala. Provozovatelem hotelu bude tradičně partner CPI Group, společnost CPI Hotels.

Kanceláře CPI City Center Olomouc dokončeny, připravuje se otevření hotelu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »