Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Kde si nyní můžete zažádat o hypotéku bez vstupního poplatku?

Autor: Luboš Svačina | 02.05.2011 00:00 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Kde si nyní můžete zažádat o hypotéku bez vstupního poplatku?

Sezóna hypoték bez poplatku nekončí. Hypoteční banky stále hledají způsob, jak zaujmout nové klienty a jak se odlišit od konkurence. Další bankou, která přichází s hypotékou bez poplatku je Komerční banka. Klienti díky poplatkovým prázdninám mohou v současnosti ušetřit až desítky tisíc korun. Které banky hypotéky bez poplatku nabízejí a za jakých podmínek?

Hypoteční banky hledají způsoby, jak v konkurenci zatraktivnit svou úvěrovou nabídku. Kromě zvýhodněných sazeb také velmi často sázejí dočasné snížení poplatků souvisejících s vyřízením a správou hypotéky. U refinancování je to celkem jednoduché, tam si banky zpracovatelský poplatek účtují ve výjimečných případech, ale u nových hypoték banky odpuštění poplatku zpravidla podmiňují splněním některých dodatečných podmínek, jako je například konkrétní doba fixace úrokové sazby. V následujících odstavcích naleznete přehled právě probíhajících akcí včetně doplňujících informací, za jakých podmínek je možné slevy na poplatku dosáhnout.  

Kde získat hypotéku bez zpracovatelského poplatku 

Klienti, kteří chtějí mít jistotu, že jim banka nebude účtovat poplatek za zpracování úvěrové dokumentace, mají v současnosti na výběr ze tří bank, které tento poplatek ve svém sazebníku vůbec nemají. Jedná se o Raiffeisenbank, mBank a Českou spořitelnu. Ovšem v případě Hypotéky České spořitelny to neplatí úplně beze zbytku, neboť za vyřízení 100% hypotéky si banka účtuje jednorázový poplatek 3000 Kč.

Ostatní banky, kromě zmíněné trojice, si zpracovatelský poplatek účtují, nicméně až na LBBW Bank a Oberbank nyní klientům nabízejí možnost, jak na této položce při vyřizování úvěru ušetřit.

Tabulka 1: Přehled platných akcí se sníženým zpracovatelským poplatkem pro nové hypotéky

Banka Podmínky akce Platnost akce
ČSOB platí pro standardní a refinanční hypoteční úvěry, LTV max. 70 %, fixace 5 let a víc do odvolání
GE Money Bank fixace 3, 5, 10 let, předložení vytištěné nabídky z aplikace "Hypotéka online" do 30. 6. 2011
Hypoteční banka platí pro standardní a refinanční hypoteční úvěry, LTV max. 70 %, fixace 5 let a víc do odvolání
Komerční banka fixace na 5 let a více do 31. 5. 2011
UniCredit Bank fixace 5 let, bankopojištění Cardif, max. 85 % LTV; v ostatních případech snížený poplatek 2500 Kč do 31. 7. 2011
Wüstenrot hypoteční banka hypotéka pro vlastní bydlení, REFIN, LTV max. 85 %, fixace 5 let; v ostatních případech snížený poplatek 2999 Kč  do odvolání
Standardně s nulovým poplatkem za vyřízení poskytují své hypotéky mBank, Česká spořitelna* a Raiffeisenbank

GE Money Bank

GE Money Bank rámci podpory „Hypotéky online“ nabízí 100% slevu na poplatku klientům, kteří přijdou na pobočku s vytištěnou předběžnou nabídkou z aplikace „Hypotéka online“ umístěné na webu GE Money Bank. Podmínkou je sjednání doby fixace úrokové sazby na 3,5 nebo 10 let.

Komerční banka

Komerční banka po měsíční pauze přichází opět s nabídkou hypotéky bez zpracovatelského poplatku. Podrobnosti akční nabídky nebyly v termínu publikace článku přesně známy, ale akce by měla být časově omezena do konce května a platí pro hypotéky s fixací úrokové sazby na 5 let.

Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka nabízí odpuštění zpracovatelského poplatku klientům, kteří si zažádají o hypotéku na vlastní bydlení nebo hypotékou splatí úvěr u jiné banky (REFIN). Zvýhodněná nabídka se však vztahuje pouze na hypotéky s pětiletou fixací, kde částka úvěru nepřesáhne 85 % hodnoty zastavené nemovitosti (LTV).

Klienti, kteří by měli zájem o hypotéku s kratší fixací, vychází WHB také vstříc. Úvěry s 1,2 a 3letým fixem dočasně nabízí se sníženým poplatkem 2999 Kč. Standardní sazebníkový poplatek za vyřízení hypotéky přitom činí 0,8 % z částky úvěru (min. 8000 Kč, max. 25 000 Kč)

Tip: Výši sazebníkových poplatků za vyřízení hypotéky a přehled dalších poplatků souvisejících s vyřízením a správou hypotéky naleznete v článku " Průvodce sazebníky poplatků hypotečních bank ".

UniCredit Bank

Další z bank, která prodloužila akci na hypotéky bez poplatku je UniCredit Bank. Podmínkou bezplatného vyřízení je však fixace úrokové sazby hypotéky na 5 let, LTV do 85 % a pojištění klienta proti případné platební neschopnosti.

Hypoteční banka, ČSOB, Poštovní spořitelna

Skupina Hypoteční banky prodloužila svou akci hypoték bez poplatku ovšem s jednou drobnou změnou, která se týká snížení hranice maximální výše LTV. Zatímco „valentýnská nabídka“ se vztahovala na hypotéky do 85 % LTV s pětiletou fixací, nyní tato hranice byla snížena na úroveň 70 %, ale bez omezení doby fixace. Akce se vztahuje na běžné typy hypoték včetně refinancování. Nevztahuje se na americké hypotéky a předhypoteční úvěry.

Volksbank

Volksbank byla jednou z prvních bank, která v letošním roce přišla s hypotékou se zvýhodněným poplatkem za vyřízení. Hypotéku za 1 korunu nabízela do konce února. V současnosti se zaměřuje především na refinancování, kde klientům odpouští poplatek 999 Kč a hypotéky nabízí se zvýhodněnou úrokovou sazbou. K tomu je však nutno dodat, že Volksbank je jedinou bankou, která si za vyřízení refinanční hypotéky účtuje zpracovatelský poplatek.

Žádost přes internet = nižší poplatek

Jednou z možností, jak ušetřit na vstupním poplatku je podání žádosti o úvěr, nebo dokonce kompletní zpracování hypotéky prostřednictvím internetu, viz. GE Money Bank. Úplně bez vstupního poplatku je také „Hypotéka po webu“ (www.hypotekapowebu.cz) od Hypoteční banky a 50 % slevu na vstupním poplatku získají klienti Volksbank, kteří si o hypotéku zažádají prostřednictvím aplikace www.chcihypoteku.cz..

Poslední možnost

I přesto, že banka v současnosti nenabízí slevu na vstupním poplatku, nebo akce se nevztahuje na typ úvěru, o který máte zájem, existuje ještě jedna možnost, jak dosáhnout snížení nebo dokonce odpuštění vstupního poplatku. Nebojte se s bankéřem vyjednávat, přineste si sebou nabídku konkurenční banky, která hypotéky nabízí bez poplatku, a nebojte se s bankéřem vyjednávat. Zajímavý obchod si banka určitě nenechá utéct a bude vám schopna v lecčems vyjít vstříc.

Anketa

Je pro vás výše poplatku za vyřízení hypotéky rozhodující při výběru financující banky?

Ano (21)
 
Ne (21)
 Celkem hlasovalo 42 čtenářů

Kde si nyní můžete zažádat o hypotéku bez vstupního poplatku? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Odkazující články

Bezplatnou hypotéku nenajdete všude Jana Zámečníková | 13.06.2016 00:00

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.10.2016 03:39

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

23.09.2016 14:24 Robert Pelikán připravuje novelu insolvenčního zákona

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán představil novelu insolvenčního zákona. Hlavním tématem je možnost oddlužení. Vyhlásit osobní bankrot by tak v budoucnu mohli i ti, kteří nemohou uhradit 30 procent svých dluhů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Jana Zámečníková | 04.10.2016 00:00 Aktuální sazby hypoték: Banky vyčkávají... na zákon o úvěru

Zatímco průměrná úroková sazba Fincentrum Hypoindex stále klesá, banky mají jiné starosti než sazby snižovat. Připravují se na nový zákon o úvěru a implementují doporučení České národní banky (ČNB), které již brzy nemusí být jen pouhým doporučením. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »