Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

logo fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Kde si nyní můžete zažádat o hypotéku bez vstupního poplatku?

Autor: Luboš Svačina | 02.05.2011 00:00 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Kde si nyní můžete zažádat o hypotéku bez vstupního poplatku?

Sezóna hypoték bez poplatku nekončí. Hypoteční banky stále hledají způsob, jak zaujmout nové klienty a jak se odlišit od konkurence. Další bankou, která přichází s hypotékou bez poplatku je Komerční banka. Klienti díky poplatkovým prázdninám mohou v současnosti ušetřit až desítky tisíc korun. Které banky hypotéky bez poplatku nabízejí a za jakých podmínek?

Hypoteční banky hledají způsoby, jak v konkurenci zatraktivnit svou úvěrovou nabídku. Kromě zvýhodněných sazeb také velmi často sázejí dočasné snížení poplatků souvisejících s vyřízením a správou hypotéky. U refinancování je to celkem jednoduché, tam si banky zpracovatelský poplatek účtují ve výjimečných případech, ale u nových hypoték banky odpuštění poplatku zpravidla podmiňují splněním některých dodatečných podmínek, jako je například konkrétní doba fixace úrokové sazby. V následujících odstavcích naleznete přehled právě probíhajících akcí včetně doplňujících informací, za jakých podmínek je možné slevy na poplatku dosáhnout.  

Kde získat hypotéku bez zpracovatelského poplatku 

Klienti, kteří chtějí mít jistotu, že jim banka nebude účtovat poplatek za zpracování úvěrové dokumentace, mají v současnosti na výběr ze tří bank, které tento poplatek ve svém sazebníku vůbec nemají. Jedná se o Raiffeisenbank, mBank a Českou spořitelnu. Ovšem v případě Hypotéky České spořitelny to neplatí úplně beze zbytku, neboť za vyřízení 100% hypotéky si banka účtuje jednorázový poplatek 3000 Kč.

Ostatní banky, kromě zmíněné trojice, si zpracovatelský poplatek účtují, nicméně až na LBBW Bank a Oberbank nyní klientům nabízejí možnost, jak na této položce při vyřizování úvěru ušetřit.

Tabulka 1: Přehled platných akcí se sníženým zpracovatelským poplatkem pro nové hypotéky

Banka Podmínky akce Platnost akce
ČSOB platí pro standardní a refinanční hypoteční úvěry, LTV max. 70 %, fixace 5 let a víc do odvolání
GE Money Bank fixace 3, 5, 10 let, předložení vytištěné nabídky z aplikace "Hypotéka online" do 30. 6. 2011
Hypoteční banka platí pro standardní a refinanční hypoteční úvěry, LTV max. 70 %, fixace 5 let a víc do odvolání
Komerční banka fixace na 5 let a více do 31. 5. 2011
UniCredit Bank fixace 5 let, bankopojištění Cardif, max. 85 % LTV; v ostatních případech snížený poplatek 2500 Kč do 31. 7. 2011
Wüstenrot hypoteční banka hypotéka pro vlastní bydlení, REFIN, LTV max. 85 %, fixace 5 let; v ostatních případech snížený poplatek 2999 Kč  do odvolání
Standardně s nulovým poplatkem za vyřízení poskytují své hypotéky mBank, Česká spořitelna* a Raiffeisenbank

GE Money Bank

GE Money Bank rámci podpory „Hypotéky online“ nabízí 100% slevu na poplatku klientům, kteří přijdou na pobočku s vytištěnou předběžnou nabídkou z aplikace „Hypotéka online“ umístěné na webu GE Money Bank. Podmínkou je sjednání doby fixace úrokové sazby na 3,5 nebo 10 let.

Komerční banka

Komerční banka po měsíční pauze přichází opět s nabídkou hypotéky bez zpracovatelského poplatku. Podrobnosti akční nabídky nebyly v termínu publikace článku přesně známy, ale akce by měla být časově omezena do konce května a platí pro hypotéky s fixací úrokové sazby na 5 let.

Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka nabízí odpuštění zpracovatelského poplatku klientům, kteří si zažádají o hypotéku na vlastní bydlení nebo hypotékou splatí úvěr u jiné banky (REFIN). Zvýhodněná nabídka se však vztahuje pouze na hypotéky s pětiletou fixací, kde částka úvěru nepřesáhne 85 % hodnoty zastavené nemovitosti (LTV).

Klienti, kteří by měli zájem o hypotéku s kratší fixací, vychází WHB také vstříc. Úvěry s 1,2 a 3letým fixem dočasně nabízí se sníženým poplatkem 2999 Kč. Standardní sazebníkový poplatek za vyřízení hypotéky přitom činí 0,8 % z částky úvěru (min. 8000 Kč, max. 25 000 Kč)

Tip: Výši sazebníkových poplatků za vyřízení hypotéky a přehled dalších poplatků souvisejících s vyřízením a správou hypotéky naleznete v článku " Průvodce sazebníky poplatků hypotečních bank ".

UniCredit Bank

Další z bank, která prodloužila akci na hypotéky bez poplatku je UniCredit Bank. Podmínkou bezplatného vyřízení je však fixace úrokové sazby hypotéky na 5 let, LTV do 85 % a pojištění klienta proti případné platební neschopnosti.

Hypoteční banka, ČSOB, Poštovní spořitelna

Skupina Hypoteční banky prodloužila svou akci hypoték bez poplatku ovšem s jednou drobnou změnou, která se týká snížení hranice maximální výše LTV. Zatímco „valentýnská nabídka“ se vztahovala na hypotéky do 85 % LTV s pětiletou fixací, nyní tato hranice byla snížena na úroveň 70 %, ale bez omezení doby fixace. Akce se vztahuje na běžné typy hypoték včetně refinancování. Nevztahuje se na americké hypotéky a předhypoteční úvěry.

Volksbank

Volksbank byla jednou z prvních bank, která v letošním roce přišla s hypotékou se zvýhodněným poplatkem za vyřízení. Hypotéku za 1 korunu nabízela do konce února. V současnosti se zaměřuje především na refinancování, kde klientům odpouští poplatek 999 Kč a hypotéky nabízí se zvýhodněnou úrokovou sazbou. K tomu je však nutno dodat, že Volksbank je jedinou bankou, která si za vyřízení refinanční hypotéky účtuje zpracovatelský poplatek.

Žádost přes internet = nižší poplatek

Jednou z možností, jak ušetřit na vstupním poplatku je podání žádosti o úvěr, nebo dokonce kompletní zpracování hypotéky prostřednictvím internetu, viz. GE Money Bank. Úplně bez vstupního poplatku je také „Hypotéka po webu“ (www.hypotekapowebu.cz) od Hypoteční banky a 50 % slevu na vstupním poplatku získají klienti Volksbank, kteří si o hypotéku zažádají prostřednictvím aplikace www.chcihypoteku.cz..

Poslední možnost

I přesto, že banka v současnosti nenabízí slevu na vstupním poplatku, nebo akce se nevztahuje na typ úvěru, o který máte zájem, existuje ještě jedna možnost, jak dosáhnout snížení nebo dokonce odpuštění vstupního poplatku. Nebojte se s bankéřem vyjednávat, přineste si sebou nabídku konkurenční banky, která hypotéky nabízí bez poplatku, a nebojte se s bankéřem vyjednávat. Zajímavý obchod si banka určitě nenechá utéct a bude vám schopna v lecčems vyjít vstříc.

Anketa

Je pro vás výše poplatku za vyřízení hypotéky rozhodující při výběru financující banky?

Ano (21)
 
Ne (21)
 Celkem hlasovalo 42 čtenářů

Kde si nyní můžete zažádat o hypotéku bez vstupního poplatku? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Odkazující články

Bezplatnou hypotéku nenajdete všude Jana Zámečníková | 13.06.2016 00:00

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 30.08.2016 00:00 Vyplatí se ještě koupě bytu k pronájmu?

Úrokové sazby hypoték se stále drží na historických minimech. Ceny nemovitostí především ve velkých městech již od roku 2015 výrazně rostou. Nalézt optimální investiční byt je stále těžší, ale není to nemožné. Vyplatí se stále nákup investičního bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Reklama
hypoindex-300-300-1

Jana Zámečníková | 29.08.2016 00:00 Ex-guvernéři ČNB: Přehřívá se trh nemovitostí?

Bývalí guvernéři České národní banky (ČNB) Miroslav Singer a Zdeněk Tůma minulý týden diskutovali na setkání Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) o aktuálním makroekonomickém dění u nás i v zahraničí. Nevynechali ani otázku vývoje trhu nemovitostí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 24.08.2016 00:00 Jsou banky připravené na nový zákon o úvěru?

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Zákon přináší řadu změn, které se dotknou nejen klientů, ale i bank. Banky přípravu nepodceňují a na požadavky nového zákona se pilně připravují. Bankám se implementace zákona prodraží. Doplatí na vyšší náklady klient? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Roman Klein | 23.08.2016 00:00 Čas na půjčku

Čas na půjčku nastane téměř u každého. Vaše rodina potřebuje nové auto? Manžel/ka si stěžuje na nefunkční pračku? Syn by rád nový počítač? A co vy? Potřebujete něco, nebo po něčem jenom toužíte? Půjčit si je přece tak snadné. Ale… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 22.08.2016 00:00 Kdy vzrostou úrokové sazby hypoték? V polovině roku 2017

Úrokové sazby hypoték klesají s menšími přestávkami téměř osm let. Vždy, když se zdálo, že níže to již nejde, banky překvapily. Obrat je ale již nadohled. Kdy vzrostou úrokové sazby hypotečních úvěrů? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

29.08.2016 13:35 Dlužníci se o svých dluzích dozvědí často až při exekuci

Pokud se člověk stane neplatičem, často kvůli různým nedoplatkům za služby, či zboží, pak má pramalou šanci se o svých závazcích dozvědět. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.08.2016 11:16 Fincentrum upevňuje pozici v oblasti hypoték

Obrat společnosti Fincentrum v České republice a na Slovensku vzrostl v prvním pololetí o 6 % na 812 milionů korun. Objem zprostředkovaných hypoték se na obou trzích zvýšil o 18 %. Poradci zprostředkovali hypotéky za více než 18 miliard korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.08.2016 12:58 Ceny nových bytů v Praze podražily

Meziročně vzrostla cena nemovitostí v hlavním městě Praha o 11,2 procenta. Průměrná cena nových bytů se pohybovala v květnu a červnu letošního roka ve výši 75 600 korun za metr čtvereční. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.08.2016 16:08 Česká spořitelna umožní refinancování hypotéky online

Česká spořitelna jako další finanční dům zavádí možnost refinancování online. Pak již klientovi zbývá pouze podepsat smlouvu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

11.08.2016 11:14 Chcete byt? Půjčte si od státu

Pokud hodláte kupovat nemovitost, anebo jí jen rekonstruovat, tak pak jistěš hledáte řešení jakým způsobem tuto investici financovat. Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) nabízí žadatelům nejvýhodnější úvěr na trhu a přitom stále není vyčerpán. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (117)
 
Spíše ano. (19)
 
Spíše ne. (30)
 
Rozhodně ne. (21)
 Celkem hlasovalo 187 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

Roman Klein | 23.08.2016 00:00 Čas na půjčku

Čas na půjčku nastane téměř u každého. Vaše rodina potřebuje nové auto? Manžel/ka si stěžuje na nefunkční pračku? Syn by rád nový počítač? A co vy? Potřebujete něco, nebo po něčem jenom toužíte? Půjčit si je přece tak snadné. Ale… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 24.08.2016 00:00 Jsou banky připravené na nový zákon o úvěru?

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Zákon přináší řadu změn, které se dotknou nejen klientů, ale i bank. Banky přípravu nepodceňují a na požadavky nového zákona se pilně připravují. Bankám se implementace zákona prodraží. Doplatí na vyšší náklady klient? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 18.08.2016 00:00 OSVČ a hypotéky: těžko získat, horší vydržet

Získání hypotéky je v roli podnikatele mnohem složitější než pro zaměstnance. Minimálně stejně složité však je nedostat se do situace, kdy není úvěr z čeho splácet. Podnikatelé na to příliš nedbají a nemyslí na zadní vrátka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 17.08.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex červenec 2016: O prázdninách zájem o hypotéky rapidně klesl

Po rekordním červnu se hypoteční trh o měsíc později dočkal studené sprchy. A rozhodně to není nic osvěžujícího. Úrokové sazby se stále sice drží na rekordně nízké úrovni, ale zájem o hypotéky značně poklesl. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 22.08.2016 00:00 Kdy vzrostou úrokové sazby hypoték? V polovině roku 2017

Úrokové sazby hypoték klesají s menšími přestávkami téměř osm let. Vždy, když se zdálo, že níže to již nejde, banky překvapily. Obrat je ale již nadohled. Kdy vzrostou úrokové sazby hypotečních úvěrů? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »