EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

24. 11. 2015

1 komentář

Když nefunguje stavební dozor, nepomůže ani stavební policie

 


 

„Větší důraz na kontrolu kvality staveb je jistě nutný. V tomto případě se ale nelze ubránit pocitu, že jde o další nesystémové řešení navrhované úředníky bez kontaktu s praxí. Hlídání kvality stavebních prací i použitého materiálu je primárně věcí investora, který by si to měl jednak pečlivě ošetřit ve smlouvě, a pak také v průběhu stavby pravidelně kontrolovat. K tomu musí mít kvalitní a zkušený stavební dozor. Kde nefunguje stavební dozor, tam ani stavební policie nepomůže,“ tvrdí Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je lídrem bytové výstavby v České republice.

Problém se podle Korce týká hlavně veřejných staveb, úředníci totiž často stavební dozor vybírají pouze podle nejnižší ceny. Stává se také, že je stavební dozor přímo spojený s konkrétní stavební firmou, případně stavbu kontroluje pouze formálně. „Soukromá firma, která staví za vlastní peníze, si dodavatele dokáže lépe pohlídat. Jde jí totiž nejen o úsporu nákladů nutných na odstranění vad nekvalitně odvedené práce, ale také o dobrou pověst, která úzce souvisí se spokojeností budoucích klientů,“ doplňuje Korec z EKOSPOLU.

EKOSPOL, který za svou třiadvacetiletou historii postavil v 51 projektech více než 4000 bytů, má velmi propracovaný systém kontroly kvality. „Stavební firmy si pečlivě vybíráme ve vícekolových tendrech. Důraz při výběru vítěze klademe na dodržení našeho kvalitativního standardu. Ve smlouvě poté důkladně uvedeme požadované stavební postupy a použité materiály. Za kontrolu jejich dodržování a využití pak zodpovídá osvědčený stavební dozor, který je přítomný na staveništi v průběhu celé stavby,“ popsal systém v EKOSPOLU jeho šéf Korec. 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Jiří Fröhlich: Pokud RPSN není správně uvedena, může dlužník žádat snížení úvěrových splátek

Máte pochybnosti o správnosti výpočtu roční procentní sazby nákladů (RPSN) ve vaší úvěrové smlouvě? Obraťte se na Českou obchodní inspekci. Pokud by RPSN nebyla v souladu s požadavky zákona uvedena, má dlužník možnost uplatnit u věřitele nárok na snížení úvěrových splátek,“ říká Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí ČOI.

Text: Jiří Havelka

29. 07. 2015

Úvěr přes drahou telefonní linku? Zakázáno

Zákon o spotřebitelském úvěru poskytuje určitou ochranu spotřebiteli vůči nepoctivému věřiteli nebo zprostředkovateli úvěru. Mezi tuto zákonnou ochranu spotřebitele patří rovněž zákaz využívání předražených telefonních linek. Jakým způsobem je tato problematika ošetřena?

Text: Jiří Havelka

15. 07. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Dušan Dlouhý

    25 srpna, 2021

    Rekonstrukce domu špatný stavební dozor.

    Odpovědět