Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Komerční banka a Modrá pyramida přijímají žádosti o dotace v Programu Zelená úsporám

Autoři: , | 30.06.2009 12:46 | Kategorie: Státní podpora | Komentáře zakázány komentářů

Komerční banka a Modrá pyramida přijímají žádostí o dotace v Programu Zelená úsporám od 1. července 2009.

Komerční banka spustila nabídku EKO úvěrů

Dotace jsou poskytovány na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie a úspor energie v oblasti bydlení. Program Zelená úsporám umožňuje využít vlastníkům rodinných i bytových domů podporu na:

  • úspory energie na vytápění v obytných budovách,
  • podporu výstavby nemovitostí v pasivním energetickém standardu,
  • využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev teplé vody (na instalaci solárně-termických kolektorů, kotlů na biomasu a tepelná čerpadla),
  • vybrané kombinace opatření.

Komerční banka zajišťuje od 1. července na všech svých pobočkách sběr žádostí, jejich zpracování, distribuci základních informací a výplatu dotace žadatelům. Současně také nabízí žadatelům speciální typy půjček na spolufinancování jejich investic.

„Samotná dotace v žádném z programů nepokryje plnou výši investice a navíc je vyplácena vždy až po jejím uskutečnění. Prostřednictvím EKO úvěrů Komerční banky může žadatel realizaci své investice výrazně urychlit a dotaci tak získat co nejdříve“, uvedl Radko Belada, vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví KB.

Žadatelům o dotace v programu Zelená úsporám nabízí Komerční banka tyto speciální typy účelových půjček:

• EKO Osobní úvěr se splatností až 6 let

• EKO Úvěr na nemovitost se splatností až 10 let

• EKO Hypoteční úvěr se splatností až 30 let

„Všechny EKO úvěry poskytujeme za zvýhodněných úrokových podmínek a bez poplatku za zpracování úvěru. Zvýhodněná úroková sazba znamená nižší úrokovou sazbu o 1 % oproti standardním úvěrům v případě EKO Osobního úvěru a EKO Úvěru na nemovitost a nižší úrokovou sazbu o 0,2 % v případě EKO Hypotečního úvěru. Pro EKO Osobní úvěr a EKO Úvěr na nemovitost navíc platí možnost zvolit výši úvěru již od 30 000 Kč, možnost čerpat úvěr bez zajištění až do částky 250 000 Kč a možnost úvěr předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí a poplatků. EKO Osobní úvěr a EKO Úvěr na nemovitost také zahrnují velmi žádané pojištění úvěru proti neschopnosti splácet zdarma“, dodal Radko Belada.

V současné době Komerční banka připravuje i speciální nabídku pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek.

Zelená úsporám dostává zelenou i v Modré pyramidě 

Podat žádost či získat půjčku mohou od 1. července také žadatelé o dotaci, kteří zamíří do Modré pyramidy stavební spořitelny. Do Programu Zelená úsporám se zapojí celkem 176 poradenských center Modré pyramidy a přibližně 1200 úvěrových poradců. „Chceme zúročit výhodu naší mobilní sítě profesionálních poradců, kteří budou aktivně působit v terénu, radit klientům přímo doma či pořádat informativní schůzky za účasti odborníků na úspory energií. Můžeme tak sehrát významnou roli ve zvýšení informovanosti a v kombinaci s našimi produkty i reálně rozšířit počet žadatelů o dotaci“, uvedl Miroslav Hiršl, člen představenstva Modré pyramidy.

„K financování projektů nabízíme tradiční úvěrové produkty Modré pyramidy, avšak za výrazně zvýhodněných podmínek. Od 1. července představujeme řadu na míru šitých „Zelených úvěrů“. Jedná se především o tradičně oblíbený Hypoúvěr, novinku minulého roku Rychloúvěr i klasické překlenovací úvěry pro financování bytů a rodinných domků. V podobě Renoúvěru Multi však uspokojíme také poptávku bytových družstev a společenství vlastníků bytových jednotek pro financování projektů bytových domů“, dodal Miroslav Hiršl.    

Všechny „Zelené úvěry“ nabízí Modrá pyramida bez poplatku za vyřízení. Základní podmínkou je pouze doložení, že minimálně 50 % cílové částky úvěru klient využije v souladu s pravidly „Zelená úsporám“.

  • Zelený Hypoúvěr je vhodný pro investice nad 300 tis. Kč, umožňuje rozložení splátek až na 28 let, úroková sazba je od 4,74 % p.a., zajištění nemovitostí je nutné
  • Zelený Rychloúvěr je vhodný pro investice do 300 tis. Kč, je určený především stávajícím klientům Modré pyramidy, kteří mohou úvěr až do výše 300 tis. Kč získat bez ručitele i bez dokládání příjmů, úroková sazba je od 6,39 % p.a.
  • Zelený Překlenovací úvěr je možné získat již od částky 50 tis. Kč, je určený pro klienty, kteří dosud nemají stavební spoření, úroková sazba je od 6,39 % p.a.
  • Zelený Renoúvěr Multi je určen právnickým osobám (především bytová družstva a SVJ) až do výše 10 mil. Kč bez  zajištění, úroková sazba od 4,89 % p.a.

Komerční banka a Modrá pyramida přijímají žádosti o dotace v Programu Zelená úsporám >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 530 čtenářů