Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Komerční banka obnovuje nabídku a tlačí sazby dolů

Autor: Luboš Svačina | 03.09.2010 00:00 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Komerční banka obnovuje nabídku a tlačí sazby dolů

Komerční banka přichází s inovovanou produktovou nabídkou, skrze níž chce jednak přitáhnout pozornost nových klientů a jednak upevnit vztah se svými stávajícími klienty. Co balíček novinek obsahuje, v čem spočívají jeho výhody a na co si dát případně pozor?

Mimořádná splátka úvěru

Jedním z kritérií, podle kterých se klienti rozhodují mezi jednotlivými bankami a jejich produkty je kromě výše úrokové sazby a poplatků také flexibilita samotného produktu. Tedy možnost měnit například výši splátek, případně splátky pozastavit, nebo naopak úvěr splatit předčasně. Komerční banka v rámci Flexibilní hypotéky sice klientům umožňuje dočasně měnit výši splátky, nicméně za předčasné splacení si jak u standardních úvěrů (Klasik, Plus), tak u Flexibilní hypotéky až doposud účtovala sankční poplatky, které klienty od mimořádných splátek dokázaly dokonale odradit.

Od 30. srpna přichází s novinkou, kdy klientům s Flexibilní hypotékou umožňuje uhradit mimořádnou splátku až do výše 20 % původní částky hypotečního úvěru zdarma . Tuto splátku je možné uhradit vždy po uhrazení 12 měsíčních splátek od uzavření smlouvy. Na rozdíl od konkurence Komerční banka v případě mimořádné splátky nestanovuje její minimální výši, klient může předčasně splatit klidně 5000 Kč, pokud to uzná za vhodné.

Důležité je v případě této novinky zdůraznit, že mimořádné splátky jsou k dispozici pouze klientům s Flexibilní hypotékou. Přechod ze standardní hypotéky Klasik nebo Plus na Flexibilní hypotéku banka sice umožňuje kdykoliv, tedy i v průběhu splácení, klient však musí počítat s tím, že za vyhotovení dodatku a změně úvěrových podmínek si banka účtuje poplatek 2000 Kč a na rozdíl od standardní hypotéky si za vedení Flexibilní hypotéky měsíčně připlatí 100 Kč. Vedení úvěrového účtu totiž stojí 250 korun měsíčně.    

Nově nyní také platí, že klient s Flexibilní hypotékou si může svou pravidelnou splátku snížit až o 50%, nebo splácení na 3 měsíce přerušit, případně po dočerpání úvěru využít ročního odkladu počátku splácení.

Hypotéka pro dlouhodobé klienty bez dokládání příjmů

Komerční banka pod tlakem konkurence uvolnila některá kritéria a podmínky poskytování úvěrů. Podle zatím neveřejných informací poradenské společnosti Partners banka již nebude po svých klientech při žádosti o úvěr požadovat potvrzení o výši příjmu potvrzené zaměstnavatelem, pokud si nechají svou výplatu od identifikovatelného zaměstnavatele zasílat alespoň 6 měsíců zpětně na účet v KB.

Čerpání bez dokládání faktur

V rámci zjednodušování procesů a odbourávání nadbytečné administrativy mění od září Komerční banka také podmínky čerpání hypotéky na výstavbu. Podle nových pravidel, která začnou platit v průběhu září, již nebude po klientech požadovat dokládání faktur za provedené práce a nakoupený materiál a prostředky připíše rovnou klientům na účet. Účel užití prostředků v souladu s úvěrovou smlouvou bude nově dokládán pouze Zprávou o stavu výstavby, jejíž pravdivost budou namátkově kontrolovat odhadci nemovitostí pověření Komerční bankou. Dosud tento způsob čerpání nabízela Raiffeisenbank, Hypoteční banka a České spořitelně. Od září se k nim přidává ještě UniCredit Bank.  

Vedle této zásadní změny Komerční banka také upravila další podmínky čerpání. Při použití budované nemovitosti jako zástavy probíhá čerpání postupně a pokaždé je možné čerpat pouze/až 200 % současné hodnoty zajištění. Klient tedy začne stavět s tím, že bance ručí stavebním pozemkem. Na pozemek v hodnotě 1 milion korun mu banka nabídne 1. čerpání až 2 000 000 Kč. Při použití jiné nemovitosti jako zástavy úvěru Komerční banka umožní čerpání 50 % částky předem na započetí výstavby a zbývajících 50 % poskytne až po první návštěvě.

Hypotéka s tříletou fixací od 3,95 %

Produktové inovace Komerční banka navíc doplnila zvýhodněním úrokové sazby pro hypotéky do 85 % hodnoty zastavené nemovitosti s fixací na tři roky. Klienti, kteří si o tuto variantu hypotéky zažádají do konce září letošního roku mohou v ideálním případě získat úrokovou sazbu od 3,95 %. Ačkoliv banka uvádí, že poskytnutí této sazby není spojeno s uzavřením žádného pojistného produktu, konkrétní podmínky, jak této sazby dosáhnout, neuvedla. Základní podmínkou je splácení úvěru z účtu vedeného v Komerční bance a podpis smlouvy nejpozději do 12. listopadu 2010. Záležet však bude zcela jistě také na bonitě klienta, jeho platební historii a konečně i vyjednávacích schopnostech.

Tabulka 1: Výše nabídkových úrokových sazeb KB (platné od 30. 8. 2010)

Počet let fixace 1 2 3 4 5 10 15
Klasik (max. 85 %) 4,55% 4,35% 3,95% 4,25% 4,35% 4,85% 5,15%
Plus (max. 100 %) 5,35% 5,15% 4,75% 5,05% 5,15% 5,65% 5,95%

Anketa

Jakou variantu úrokové sazby preferujete?

Fixní (298)
 
Variabilní (75)
 Celkem hlasovalo 373 čtenářů

Komerční banka obnovuje nabídku a tlačí sazby dolů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.10.2016 03:39

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

23.09.2016 14:24 Robert Pelikán připravuje novelu insolvenčního zákona

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán představil novelu insolvenčního zákona. Hlavním tématem je možnost oddlužení. Vyhlásit osobní bankrot by tak v budoucnu mohli i ti, kteří nemohou uhradit 30 procent svých dluhů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (352)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 505 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Jana Zámečníková | 04.10.2016 00:00 Aktuální sazby hypoték: Banky vyčkávají... na zákon o úvěru

Zatímco průměrná úroková sazba Fincentrum Hypoindex stále klesá, banky mají jiné starosti než sazby snižovat. Připravují se na nový zákon o úvěru a implementují doporučení České národní banky (ČNB), které již brzy nemusí být jen pouhým doporučením. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »