Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Kooperativa loni s rekordním ziskem i předpisem

Autor: | 08.04.2009 10:55 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Hranici 30 miliard korun loni úspěšně překročilo předepsané pojistné Kooperativy, druhé největší pojišťovny českého trhu. Kooperativa při předpisu 30,7 miliardy Kč vykázala loni vůbec největší absolutní přírůstek pojistného na českém trhu – více než 1,6 miliardy korun, což je meziroční růst o 5,6 procenta.

Rekordní výše dosáhl rovněž zisk společnosti před zdaněním - 1 621 milionů Kč v národní účetní metodice (tj. meziroční růst o 10,6 procenta). Čistý zisk dosáhl 1 180 milionů Kč a Kooperativa z něj vyplatí akcionářům 300 milionů korun na dividendách. „Určitě můžeme říct, že to byl úspěšný rok a Kooperativa si své postavení na českém trhu upevnila – tržní podíl firmy se mírně zvýšil na 22,5 procenta,“ uvedl k výsledkům firmy předseda představenstva a generální ředitel Martin Diviš.

Neživotní pojištění vzrostlo meziročně o pět procent na 23,3 miliardy a Kooperativa si udržela postavení lídra trhu v oblasti pojištění průmyslu a podnikatelů (v tomto segmentu vzrostlo pojistné o sedm procent na více než čtyři miliardy Kč). Nezanedbatelně rostla i oblast pojištění majetku a odpovědnosti občanů (o osm procent na více než dvě miliardy Kč) a havarijního pojištění (o 5,7 procenta na 4,7 miliardy Kč). Výrazný vzestup – o 7,4 procenta – na 7,4 miliardy Kč vykázalo loni životní pojištění. „S vývojem v tomto segmentu můžeme být určitě spokojeni, i přes určité vyčerpání možností trhu se Kooperativě podařilo udržet solidní meziroční růst sedm procent i v segmentu jednorázově placených životních pojištění,“ konstatoval Diviš.

Objem pojistných plnění loni Kooperativě meziročně vzrostl o 9,1 procenta. Pojišťovna tak celkově pro své více než dva miliony klientů v roce 2008 spravovala 3,8 milionu pojistných smluv a úspěšně vyřídila 485 146 pojistných událostí.

Co se týká nabídky pojištění, firma loni úspěšně uvedla na trh několik novinek. V oblasti životního pojištění to bylo komplexní rizikové pojištění Rubikon, kdy v rámci jedné pojistné smlouvy lze pojistit rizika: smrt, vážná onemocnění, pracovní neschopnost, pobyt v nemocnici, invaliditu s výplatou důchodu. Produkt zahrnuje také komplexní úrazové pojištění a pojištění pracovní neschopnost či pobyt v nemocnici v důsledku úrazu. Rubikon je na českém trhu unikátním produktem, a to jak množstvím, tak i variabilitou pojištěných rizik. Další z úspěšných novinek je speciální pojištění ordinací a lékáren – produkt Ordinace lze rovněž sjednat on-line. Koncem roku 2008 Kooperativa představila inovovaný produkt povinného ručení Standard, kde u každé individuální smlouvy klient získá zdarma nejen živelní pojištění, ale i roční pojištění pro případ hospitalizace. Kupony s touto výhodou si do konce března aktivovalo na 100 tisíc klientů Kooperativy. Obě posledně zmíněné novinky – Ordinace i Standard - souvisejí se strategií Kooperativy i skupiny Vienna Insurance Group jako celku, etablovat se na trhu komerčního zdravotního pojištění.

Kooperativa také loni úspěšně zahájila prodej pojištění po telefonu. „Máme velmi dobré zkušenosti s pojištěním on-line přes internet. Rozhodli jsme se proto klientům nabídnout další rychlý, pohodlný a moderní prodejní kanál - svou nonstop bezplatnou zelenou linku 800 105 105 a službu Zavoláme Vám se zkušenými operátory,” vysvětlil Diviš. Po telefonu Kooperativa nabízí pojištění majetku občanů (domů, bytů, domácností a rekreačních objektů), pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli, povinné ručení a havarijní pojištění. Klienti za sjednání pojištění majetku po telefonu získají 10procentní slevu Tuto formu sjednání smlouvy zatím využilo takřka 3000 klientů.

Kooperativa loni s rekordním ziskem i předpisem >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »