Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Koupí 14 retail parků završila skupina CPI svou dominanci na trhu s realitami

Autor: | 05.01.2011 16:07 | Kategorie: Realitní makléř | Komentáře zakázány komentářů

Koncem prosince uzavřela realitní skupina CPI dohodu o koupi 14 obchodních areálů od společnosti Real4You. Celková plocha uvedených retail parků v Čechách a na Slovensku přesahuje 43 300 m2. Hodnota transakce dosahuje 1,6 miliardy korun (64 mil EUR ) a zaokrouhlila celkový objem investic CPI Group za rok 2010 na téměř 10 miliard korun.

Retail parky v Čechách a na Slovensku zahrnují Penny Markety i známá Family Centra, u nichž nabídku potravinářského řetězce rozšiřuje sortiment oděvů, obuvi, drogerie, elektra a dalších prodejců.

Přestože investičním aktivitám CPI Group v roce 2010 jednoznačně dominovala oblast maloobchodu, nevyhýbala se skupina ani dalším segmentům. „Rozmanitost v nemovitostech a geografické působnosti představuje naši základní strategii, jejímž cílem je vyvážená a stabilní struktura portfolia,“ uvedl Zdeněk Havelka, generální ředitel CPI Group. „Proto pro nás nebyl určující segment, ale konkrétní projekt
a podmínky jeho prodeje
,“ dodal.

Havelka také odmítá další expanzi za hranice České republiky. „Ve svých aktivitách se zaměřujeme výhradně na český a slovenský trh. Pohybujeme se zde léta, známe dobře místní prostředí, konkurenci i legislativu a jsme schopni se operativně rozhodovat. To považuji za největší přednosti naší společnosti,“ dodal Havelka. 

Rok 2011

Už v listopadu 2010 CPI Group oznámila další investiční záměry, mezi něž patří kromě akvizic také výstavba. Jedná se především o rekonstrukce stávajících krajských hotelů v následujících letech a dostavbu administrativních budov, které by měly jako celek figurovat pod názvem CPI City Center. Pilotním projektem, který je na rozdíl od plánovaných center novostavbou, představuje administrativně-obchodní komplex v centru Ústí nad Labem. Soubor dvou objektů zahrnuje kancelářskou budovu s maloobchodem a čtyřhvězdičkový hotel s kongresovým centrem.

Podobný koncept je navržen také v Českých Budějovicích, kde bude od února probíhat rekonstrukce hotelu Gomel. Následovat budou v dalších letech hotel Sigma v Olomouci a hotel Černigov v Hradci Králové. Nabídku hotelového ubytování ve všech městech v budoucnu doplní kancelářské plochy a obchody.
Ostravský hotel Clarion Congress v sousedství ČEZ Arény čeká modernizace
a dostavba kongresového centra s kapacitou 1 200 osob. V plánu jsou také další retailové plochy, ať už formou výstavby nebo akvizic.

Věříme v potenciál krajských měst, proto se bude náš development v následujících letech soustředit především do regionů,“ prozradil dlouhodobé záměry skupiny Zdeněk Havelka.  

Významný rozvoj skupiny se podle generálního ředitele promítne i do její vnitřní struktury. „Za uplynulý rok se naše portfolio zdvojnásobilo. Rychlá expanze si klade vysoké nároky nejen na finance, ale také na lidské zdroje. Primárním cílem tedy bude konsolidace nemovitostí, zajištění jejich bezvadné správy, což s sebou přináší mimo jiné i nutné změny ve struktuře a vnitřních procesech skupiny,“ podotkl Havelka.

Rok 2010 byl pro CPI Group jedním z nejvýznamnějších v celé historii a představuje důstojný vstup do dvacátého roku existence skupiny na trhu,“ uzavřel Zdeněk Havelka.

Přehled akvizic CPI Group v roce 2010

     

Segment

Projekt

mil Kč

Office

Nestlé (Praha Modřany)

651

Longin Business Center (Praha 2)

724

Siemens (Praha Stodůlky)

1800

Retail

Interspar, OBI (Litoměřice)

600

Penny Market (Chrastava)

Penny Market (Mimoň)

Penny Market (Úvaly)

Interspar, OBI (Mladá Boleslav)

633

Billa (Zlín)

290

Billa (Kolín)

Bila (2 x Praha)

OC IGY (České Budějovice)

1200

Bauhaus (České Budějovice)

435

Tesco (Čadca, SK)

350

Tesco (Trebišov, SK)

Family Center

1550

Penny Market

Residence

Nájemní byty (Litvínov)

825

Logistic

Průmyslový areál Continental Automotive Czech Republic (Brandýs nad Labem)

 

 

CELKEM v mil. Kč

9058

Koupí 14 retail parků završila skupina CPI svou dominanci na trhu s realitami >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

11.10.2016 12:13 Čeští boháči si chystají miliardy na podnikové byty ČEZu

Energetická skupina ČEZ se rozhodla prodat více než sedm set podnikových bytů v Praze-Písnici. Tendr vyvolal velký zájem českých miliardářů, protože by byty měla až dvouciferně zhodnotit chystaná výstavba trasy metra D.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (336)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 487 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »