Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Letní akce stavebních spořitelen v plném proudu

Autor: Luboš Svačina | 13.07.2010 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 0 komentářů
Letní akce stavebních spořitelen v plném proudu

Letošní letní sezóna stavebního spoření se nese v podobném duchu a rytmu jako všechny předchozí. Stavební spořitelny se i v letošním parném létu snaží přilákat nové klienty, kterým nabízí dočasně snížené úrokové sazby úvěrů, odpuštění poplatku za uzavření smlouvy případně klienty překvapí nějakým dárkovým předmětem. Co skrývají arzenály jednotlivých stavebních spořitelen?

Systém stavebního spoření čeká s pravděpodobností blížící se jistotě v brzké době zemětřesení. Není proto divu, že se stavební spořitelny pustily s ještě větší vervou do „lovu“ nových klientů. Snížením úrokových sazeb nebo odpouštěním poplatků za uzavření smlouvy se snaží přilákat zejména potencionální žadatele o úvěr a klienty v předškolním věku.  

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny rozhodla o prodloužení nabídky úrokově zvýhodněných překlenovacích úvěrů s 10% akontací. Úvěry s úrokovou sazbou o 0,25 p.b. nižší oproti standardně nabízené sazbě mohou klienti získat až do 19. září 2010.

Vedle úrokově zvýhodněných úvěrů nabízí Stavební spořitelna České spořitelny svým klientům také poplatkové prázdniny v případě poplatku za vyřízení překlenovacího úvěru HYPOTREND. Podmínkou získání tohoto bonusu je vedení běžného účtu v České spořitelně a splácení úvěru právě z tohoto účtu.

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna přichází v letním období s nabídkou úrokově zvýhodněných překlenovacích úvěrů v tarifech Kredit Standard, Topkredit, Topkredit Plus a Tophypo. Oproti standardní nabídce se klienti dočkají úrokových sazeb o 0,4 p.b. nižší. Tato nabídka se týká všech žádostí o překlenovací úvěry, které budou doručeny na ústředí ČMSS v období od 7. července 2010 do 31. srpna 2010.  

Raiffeisen stavební spořitelna

RSTS zaměřila svou letní kampaň na předškoláky (děti narozené v letech 2000 – 2005) a jejich rodiče. Ke každé smlouvě uzavřené od 1. 6. Do 31. 8. 2010 s cílovou částkou 200 000 Kč Raiffeisen stavební spořitelna přidává Školní balíček, který obsahuje např. pastelky a popisovače, vodové barvy, grafitové tužky, voskovky, tempery atd.

Wüstenrot stavební spořitelna

Stavební spořitelna Wüstenrot nedávno nabídnula svým klientům možnost uzavření smlouvy stavebního spoření online. Na tuto novinku se nyní pokouší upozornit poplatkově zvýhodněnou nabídkou. Klienti, kteří si sjednají její smlouvu přes internet do konce srpna 2010, budou osvobozeni od poplatku za uzavření smlouvy.

Souběžně s akcí na podporu prodeje stavebního spoření online pořádá Wüstenrot v letních měsících pro nové klienty také soutěž o poukazy na nákup elektrospotřebičů ETA v hodnotě 1000 Kč. Podmínkou účasti v soutěži je uzavření smlouvy o stavebním spoření v termínu od 16. 6 – 31. 8. 2010 s cílovou částkou alespoň 200 000 Kč. Bohužel klienti, kteří si smlouvu uzavřou online, se této soutěže zúčastnit nemohou.

Modrá pyramida

Také Modrá pyramida se během letošního léta zaměřila na nejmenší klienty. Bez poplatku za uzavření mohou smlouvu stavebního spoření získat všechny děti narozené v roce2009 a 2010. Abyste se vyhnuli placení vstupního poplatku, je nutné smlouvu uzavřít nejpozději do 30. 9. 2010 a sjednaná cílová částka musí mít vyšší hodnotu 150 000 Kč.

Za zmínku také určitě stojí, že Modrá pyramida před nedávnem oznámila nijak časově omezné snížení úrokových sazeb překlenovacích úvěrů. Snížená úroková sazba o 0,2 p.b. se týká všech typů Hypoůvěru se splatností do 25 let splácených prostřednictvím Modrého konta nebo jiného běžného účtu v Komerční bance.

Promoakce stavebních spořitelen míří v drtivé většině na klienty zvažující vylepšení nebo pořízení bydlení na úvěr a rozhodují se mezi hypotékou a úvěrem ze stavebního spoření. Pokud si chcete smlouvu uzavřít pouze na spoření a nechcete platit vstupní poplatek, v tuto chvíli příliš možností stavební spořitelny nenabízí. Tento typ akcí zpravidla začíná až s blížícím se koncem roku - v podzimních měsících. Kdo si počká, ten se určitě dočká!

Anketa

Jaký je váš názor na snížení státní podpory stavebního spoření?

Souhlasím (509)
 
Nesouhlasím (2239)
 Celkem hlasovalo 2748 čtenářů

Letní akce stavebních spořitelen v plném proudu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (366)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 525 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »