Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Lidé chtějí bydlet v centru Prahy. CENTRAL GROUP dnes zahajuje prodej téměř 700 nových bytů na Žižkově a spouští tím další kolo cenové revoluce

Autor: CENTRAL GROUP | 01.09.2014 13:55 | Kategorie: Realitní makléř | 1 komentář
Tagy: Žižkov Central Group nové byty

Společnost CENTRAL GROUP dnes oficiálně představila svůj nový velký bytový projekt Residence Garden Towers na Žižkově v Praze 3. Téměř přesně po dvou letech od spuštění cenové revoluce v Horních Měcholupech tak největší český rezidenční developer a investor znovu přichází s přelomovou nabídkou, která mění dosavadní poměry na rezidenčním trhu. A tentokrát v centru Prahy, kde v posledních letech stále více lidí hledá nové bydlení. Ceny nových luxusních bytů na Žižkově od CENTRAL GROUP se pohybují v průměru o téměř pětinu níže, než je cenová úroveň bytů ve srovnatelných lokalitách v širším centru Prahy.

Ceny nových bytů v Residenci Garden Towers začínají již na 41.300 Kč za metr čtvereční a v průměru vycházejí na 57.800 Kč/m2. A to včetně DPH a luxusního provedení. Nová nabídka CENTRAL GROUP na Žižkově je tak o 18 % nižší, než jsou průměrné ceny nových i starých bytů ve srovnatelných lokalitách v širším centru Prahy. Podle údajů serveru Realitymix činí průměrná cena bytů v Praze aktuálně
59.000 Kč/m
2, a to včetně započítání starých levných panelových bytů a velkých developerských projektů na okraji metropole. Pokud bychom za širší centrum Prahy považovali pouze městské obvody Prahy 2 a 3, pak zde průměrná cena nových i starých bytů dosahuje 70.200 Kč za metr čtvereční. 

Z tohoto srovnání je zřejmé, že nová nabídka CENTRAL GROUP je dalším kolem cenové revoluce na trhu nového bydlení. V Residenci Garden Towers vznikne celkem 682 nových bytů a ateliérů s prostornými dispozicemi od 1+kk až  po 4+kk. Jejich ceny se nyní se zaváděcími slevami platnými jen do října pohybují od 1,7 mil. Kč za 1+kk, 2,9 milionu za 2+kk, 4,8 mil. Kč za 3+kk a 5,7 milionu za 4+kk (včetně DPH a příslušenství). Přitom se jedná o velmi kvalitní byty v luxusním provedení, energeticky úsporné třídě B a s prodlouženou zárukou na jakost.

„Residence Garden Towers je další akcelerací naší cenové revoluce, kterou jsme v Praze odstartovali před dvěma roky. Naše společnost tímto projektem naplno vstupuje do segmentu luxusního a přitom cenově dostupného bydlení v centru Prahy,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský a dodává: „Již pro příští rok chystáme další projekty, které svou cenovou úrovní rozčeří dosud stojaté vody v centru metropole. Chceme, aby nové a kvalitní bydlení v centru města bylo finančně dostupné mnohem většímu okruhu zájemců než dosud.“ 

Vynikající lokalita v centru metropole a zajímavá architektura

Nový projekt na Žižkově se nachází jen 8 minut tramvají od Václavského náměstí a v docházkové vzdálenosti dvou stanic metra a velkého obchodně-zábavního centra Atrium Flora. Veškerá občanská vybavenost je v blízkém okolí domu. Přímo v objektu navíc bude nová restaurace a také supermarket, takže noví obyvatelé budou moci nakoupit nebo se dobře najíst doslova v bačkorách. Obrovskou výhodou mnoha bytů projektu bude také krásný výhled do okolní zeleně nebo na panorama Prahy včetně Pražského hradu.

Výstavba objektu již probíhá a stavba bude připravena k nastěhování do června 2016. Jedná se o největší jednorázový rezidenční projekt realizovaný v centru Prahy po roce 1989. Nová stavba je zajímavě architektonicky řešená ve formě pěti osmnáctipatrových věží vyrůstajících z pětipodlažního podstavce, který tvoří samostatný uliční blok s vlastním atriem a privátním parkem.

Nonstop recepce, unikátní střešní zahrady a luxusní provedení bytů

Nejen cenami bytů je tento projekt unikátní. Současné konvenční nabídce na trhu se vymyká i novým přístupem k bydlení s důrazem na komfort a bezpečí. Všichni obyvatelé domu budou moci využívat služeb centrální recepce, která jim bude nonstop k dispozici a zajistí i dohled nad bezpečnostním kamerovým systémem. Co je však důležité, tento nadstandardní servis s akcentem na bezpečnost nebude vůbec drahý. U malých bytů se bude pohybovat jen okolo 200–350 Kč měsíčně (včetně DPH), u větších bytů pak o něco výše, vždy podle výměry jednotky.

Výhradně rezidenti budou moci využívat vnitřní park v atriu a unikátní střešní zahrady s lavičkami a pergolami, které skvěle poslouží k relaxaci v zeleni. Právě podle tohoto unikátního systému střešních zahrad dostal projekt své jméno: Residence Garden Towers. Pro další možnosti relaxace a sportovního vyžití je zde známý park Parukářka a zbrusu nové sportovní a fitness centrum, a to doslova přes ulici. Všechny byty a ateliéry zde budou stavěny v luxusním provedení REZIDENCE zahrnujícím luxusní koupelny, kvalitní dřevěné podlahy, velká hliníková okna s tepelně izolačními trojskly, skleněná zábradlí, obklad domu moderním cembonitem a možnost volby ze stovek variant provedení bytu, a to bez jakéhokoliv příplatku.   

Letošní podzim přes 1000 bytů, příští rok téměř 1700. Zejména v centru Prahy 

Nový velký projekt na Žižkově je jedním ze dvou nových přírůstků v zářijové nabídce společnosti CENTRAL GROUP. Tím druhým bude závěrečná etapa prodejně nejúspěšnějšího projektu novodobé české historie – bytového areálu Javorová čtvrť v Horních Měcholupech. Ten nabídne celkem 375 převážně malometrážních bytů a ateliérů, a to opět za zcela bezkonkurenční ceny. Prodej zde CENTRAL GROUP zahájí v pondělí 22. září. Celkem tak dá společnost jen během letošního podzimu do prodeje projekty s 1057 byty.

„Pozemek na Žižkově vlastníme již šest let a již delší dobu máme vydáno i stavební povolení. Realizaci jsme ale v době hospodářské krize odkládali a čekali na tu správnou dobu. Jsem si jist, že tato doba nyní přišla. Podle našich analýz je zřejmý nejen každoročně rostoucí počet prodaných bytů v Praze, ale zejména rostoucí trend zájmu o nové byty v centru města. Dříve byl trend opačný: útěk za město. Také pozorujeme, že se rezidenční trh od svého cenového dna v roce 2012 stále průběžně zvedá, a to s vydatnou podporou velmi výhodných podmínek hypotéčních bank,“ hodnotí současnou situaci Kunovský.

V průběhu roku 2015 zahájí CENTRAL GROUP prodej dalších nejméně 11 nových projektů s celkovým počtem 1684 bytů, z nichž většina bude opět v centru a širším centru města. Z nově připravovaných lokalit lze jmenovat například dva nové projekty v Holešovicích a po jednom projektu v katastrálních územích Břevnova, Košířů, Letňan, Libně, Michle, Pitkovic, Smíchova a Záběhlic. Specialitou pak bude prodej exkluzivní Rezidence U Muzea na rozhraní Vinohrad a Nového Města, jejíž výstavba již směřuje do finále. 

Lidé chtějí bydlet v centru Prahy. CENTRAL GROUP dnes zahajuje prodej téměř 700 nových bytů na Žižkově a spouští tím další kolo cenové revoluce >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

To si pockame plitka | 02.09.2014 16:36

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »