Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Londýn zůstává na špičce mezi evropskými nákupními třídami

Nejnovější zpráva společnosti Colliers International, předního globálního poskytovatele komerčních realitních služeb o nejvyhledávanějších nákupních třídách ukázala, že Old Bond Street v Londýně si stále drží pozici nejdražší nákupní třídy v Evropě. (Tisková zpráva: Colliers International)

 

Díky nájemnému prostor nejvyšší kategorie, které dosahuje 838 britských liber za čtvereční stopu za rok (908 eur za metr čtvereční za měsíc), a skutečnosti, že poptávka po exkluzivních prostorách i nadále převyšuje nabídku, se může londýnská Old Bond Street pochlubit výrazně vyšším nájemným, než kterékoliv jiné evropské nákupní třídy. Žebříček pěti nejdražších nákupních tříd tvoří Old Bond Street v Londýně, Bahnhofstrasse v Curychu, Champs Élysees v Paříži, Via Monte Napoleone v Miláně a Stoleshnikov Lane v Moskvě.

Paul Souber, ředitel maloobchodního oddělení pro centrální Londýn Colliers International, řekl: „Londýn stále představuje stěžejní lokalitu pro jakoukoliv značku, která usiluje o status mezinárodního luxusu. V současné době se zdá, že poptávka po prvotřídních lokalitách je nenasycená a dokonce ani nové ceny nájemného nedokážou přesně určit sílu místní poptávky.“

„Jsme svědky toho, že maloobchodníci platí „klíčové peníze“ v řádech milionů liber, aby převzali kontrolu nad stávajícími nájmy, jen aby se prosadili na Old Bond Street. Měnící se nájemné může být na současné tržní úrovni, ale maloobchodníci budou stále platit další miliony, aby si udrželi obchod na této třídě,“ dodává Paul Souber.

Žebříček 10 nejdražších nákupních tříd v Evropě (nájemné v eurech za m2/měsíc)

Ulice, město

Nájemné prostor nejvyšší kategorie

Old Bond Street, Londýn

€908

Bahnhofstrasse, Curych

€649

Champs Élysees, Paříž

€583

Via Monte Napoleone, Milán

€580

Stoleshnikov Lane, Moskva

€511

Via Condotti, Řím

€445

Rue du Rhône, Ženeva

€410

“Goldene U”, Vídeň

€400

Kaufingerstraße, Mnichov

€350

Tauentzienstraße, Berlín

€330

Königstraße, Stuttgart

€330

V komentáři v širším evropském maloobchodním prostředí, Sean Briggs, ředitel maloobchodního oddělení pro východní Evropu Colliers International, řekl: „Známky oživení se definitivně potvrdily, mnoho evropských trhů od prvního čtvrtletí roku 2013 zaznamenalo změnu v nájemném prostor nejvyšší kategorie. Poptávka mezinárodních maloobchodníků po klíčových nákupních oblastech řídila růst nájemného, a to zejména na klíčových evropských nákupních třídách – Old Bond Street v Londýně, Champs Élysees v Paříži a na Stoleshnikov Lane v Moskvě. V západní Evropě zaznamenaly meziroční růst nájemného, kromě Paříže a Londýna, také Mnichov, Berlín a Stuttgart.“

„Některé z trhů naopak na prestižních nákupních třídách zaznamenaly pokles nájemného. Například turecký Istanbul, i přes silné maloobchodní tržby a trvalou poptávku po mezinárodních značkách, vykázal výrazný pokles nájemného, a to jak v šestiměsíčním, tak ročním srovnání. Pokles byl spojen s oslabením turecké liry vůči euru a americkému dolaru. Byly jsme také svědky poklesu nájemného na nákupních třídách v Ženevě, což představuje další korekci směrem k rozumnějším nájemním hodnotám na Rue du Rhône. A ve Varšavě, kde nájemné mírně kleslo, jsou nyní prémiové lokality na stejné úrovni jako nákupní centra,“ dodal Sean Briggs.

Vítězné nákupní třídy v Evropě:

  • Sofia v Bulharsku ve východní Evropě zaznamenala výrazný nárůst nájemného prostor nejvyšší kategorie (48 % v meziročním srovnání), čímž se nájemné vrací na dřívější hodnoty před markantním propadem na přelomu let 2012 a 2013.
  • Hlavní ruské maloobchodní trhy v Moskvě a Petrohradu zaznamenaly další růst nájemného na nákupních třídách, což bylo způsobeno silnou poptávkou ze strany nájemců.
  • Nájemné v lotyšské Rize i nadále silně rostlo zejména na nákupních třídách, což odráží rostoucí poptávku po maloobchodních jednotkách na tomto trhu – polský módní řetězec, Reserved, otevře v květnu nový obchod, zatímco H&M a Next v současné době hledají prostory na nákupních třídách. 

Výnosy na evropských nákupních třídách:

  • K nejvýraznějšímu oslabení výnosů na hlavních nákupních třídách došlo v Kyjevě. Nárůst maloobchodní nabídky a výrazné zvýšení úrokových sazeb v Turecku zvýšily výnosy na nákupních třídách v Istanbulu.
  • Všechny hlavní trhy ve Velké Británii zaznamenaly kompresi výnosů na nákupních třídách uprostřed ekonomického oživení a silné poptávky ze strany investorů.
  • Pokles prémiových aktiv, přicházející na trhu spolu s růstem nájemného, vyvinul tlak na výnosy v Dublinu.


Londýn zůstává na špičce mezi evropskými nákupními třídami >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 530 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »