Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Michal Bureš: Hypotéky sjednávám, jako bych je dělal pro sebe

Michal Bureš: Hypotéky sjednávám, jako bych je dělal pro sebe

Michal Bureš se stal nejúspěšnějším prodejcem hypoték ve společnosti Fincentrum za rok 2013. Celkem za loňský rok pomohl s uzavřením 63 hypoték v celkovém objem cca 173 milionů korun. Jaké je tajemství jeho úspěchu a jaký má přístup ke klientům, se dozvíte v našem rozhovoru.

Jaké je vaše tajemství úspěšnosti prodeje hypoték?

Tajemství? Nejedná se o žádné tajemství. Jsem si na 100 % jistý, že můj dlouhodobý úspěch je především založený na mém přístupu ke klientům, k práci s nimi, k realizaci obchodů a k celkové komunikaci.  Mým cílem není klienta oškubat, ale najít mu co nejlepší a nejefektivnější řešení jeho záměru a to často i na úkor své odměny.

Všechny řešení navrhuji tak, jako bych si je navrhoval sám pro sebe. Mým cílem tedy není primárně obchod za každou cenu, ale realizace záměru klienta, ze které budu mít dobrý pocit.  Jsem velice opatrný a vše si důkladně promýšlím, z úvěrů mám hodně velký respekt. Možná to zní zvláštně vzhledem k tomu, že cca 60 % mé roční produkce jsou příjmy právě z hypotečního financování, ale jsem si jistý, že když tuto svou opatrnost a respekt přenesu na klienty, tak si začnou více uvědomovat svůj budoucí závazek.

Ocení takový přístup klienti?

Klienti to ve většině případů opravdu ocení, navíc to přináší i velkou vzájemnou důvěru. Ne zřídka klienty přesvědčuji o tom, že jejich záměr pro ně představuje hodně velkou budoucí zátěž a že je potřeba ho přehodnotit a investici do nemovitosti snížit tak, aby jejich budoucí životní změna pro ně neznamenala, že budou jen přežívat, ale že budou moci i nadále žít. Ano, často to znamená nižší úvěry, nižší odměnu za práci, ale na obou stranách je ve výsledku vzájemná spokojenost. Spokojený klient je pro mě ta nejcennější odměna, kterou za práci mám a které si nejvíce vážím. Každý spokojený klient mi následně dříve či později přinese doporučení, mnoho další práce, a tak mnoho možností dalších ochodů a odměn. J Má práce ale nekončí podpisem smlouvy. Klienti vědí, že se na mě mohou kdykoliv s čímkoliv obrátit a že je vždy mou maximální snahou jim pomoci. Často se náš pracovní vztah prohloubí na přátelský vztah….

Co vám tedy pomáhá?

Má práce mě baví a je mým velkým koníčkem. Nedělám ji, protože musím, ale protože chci. Snažím se být stále nad věcí, být pozitivní a mít neustále úsměv na tváři. Nestěžovat si a řešit jen to, co ovlivním a ne to, co ovlivnit nemůžu. Nekoukat na klienta jako na budoucí odměnu, ale jako na někoho, kdo potřebuje moji pomoc. Snažím se mu ukázat cestu v obrovském bludišti a podat pomocnou ruku. Velice mi pomáhá můj všeobecný přehled. Mám za sebou mnoho prodaných nemovitostí a tak relativně dobře znám problematiku nemovitostí a vše si hlídám od samého počátku.

Mám mnoho zkušeností se zpracováním hypoték v objemu několika miliard, což už předpokládá také nějaké znalosti. Vždy se na záměr klienta dívám z pohledu kompletních financí a ne jen z pohledu realizace bydlení. Spolupracujeme také s výbornou právničkou, která se o naše klienty stará z právního hlediska. Ale to nejdůležitější, co mi pomáhá, že mám kolem sebe skvělé zázemí. Mám úžasnou rodinu, od které dostávám obrovskou podporu. Mám skvělého učitele, mého velkého tahouna, parťáka a nejlepšího bráchu, kterému jsem vděčný za to, kde dnes jsem, co umím a co mám. Je to z velké části i jeho práce. 

Kdo je Michal Bureš?

Michal Bureš pracuje ve společnosti Fincentrum od roku 2007 a od roku 2010 zastává nejvyšší poradenskou pozici exkluzivní poradce. V oboru finančního poradenství pracuje od roku 2000, nejdříve jako asistent svého bratra při studiu na vysoké škole a od roku 2003 jako samostatný hypoteční konzultant. Od roku 2005 se každým rokem umisťoval na prvních místech v realizovaných obchodech v rámci Hypoteční banky (dříve ČMHB), což plynule přešlo i do Fincentra. Vystudoval Vysokou školu oboru Technologická zařízení staveb na ČZU Praha. Michal Bureš je ženatý, má dvě dcery a mezi jeho zájmy patří cestování, sport, závody na horských kolech, dobré jídlo a hlavně jeho rodina.

V minulém roce prodal nejvíce hypoték za společnost Fincetrum. Celkem jich bylo 63, a to v hodnotě 173 milionů korun. Průměrná prodaná hypotéka byla zhruba ve výši 2,74 milionu korun.

Michal Bureš: Hypotéky sjednávám, jako bych je dělal pro sebe >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »