Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Modrá pyramida se vrhá do hypoték a životního pojištění

Autor: Monika Hrušová | 18.10.2011 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 0 komentářů
Modrá pyramida se vrhá do hypoték a životního pojištění

Zájem o stavební spoření v poslední době klesá. Proto se Modrá pyramida snaží rozšířit nabídku svých produktů a služeb. Nabízí jak životní pojištění, tak i hypotéky.

Stavební spoření kvůli změnám, kterými prošlo, není už tak zajímavé.  Od začátku letošního roku klesly objemy úvěrů o čtvrtinu. Lidé v poslední době raději pro financování svého bydlení volí spíše hypotéky než stavební spoření. Celkové objemy úvěrů ze stavebního spoření se pohybují kolem 22 miliard korun, kdežto u hypoték je to zhruba 56 miliard korun, což je více než dvojnásobek.


Protože stavební spoření skomírá, snaží se stavební spořitelny změnit svou produktovou nabídku a služby. Modrá pyramida se chce stát z experta na stavební spoření a financování bydlení na poskytovatele komplexního finančního poradenství.

Letos stavební spořitelna do své nabídky zařadila investiční životní pojištění s názvem Vital Invest a hypotéky Komerční banky. „V tuto chvíli dokáže finanční poradce Modré pyramidy reagovat na všechny požadavky klientů v oblasti financování bydlení,“ uvádí Hana Vaněčková, tisková mluvčí Modré pyramidy. Na začátku října stavební spořitelna snížila úrokovou sazbu u Hypoúvěru, která je teď od 3,74 procent.

Stavební spořitelna také rozšířila síť Hypocenter s komplexními službami v oblasti nemovitostí. Hypocentra jsou momentálně v Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Brně a Českých Budějovicích. Připravuje se Hypocentrum v Plzni. V pilotním projektu jsou tzv. internetové kiosky, které umožňují přístup do internetového bankovnictví mateřské banky.

Videoprůvodce po produktech

Na internetové stránky přibyla možnost spustit si videoprůvodce , kdy si návštěvník může zvolit, zda chce informace získat buď v podobě klasického psaného textu, nebo formou videa. „Klasická textová navigace z webu nezmizela, ale už na domovské stránce má každý možnost přenést se do virtuálního studia videoprůvodce, v němž mladý pár představuje netradiční a zábavnou formou hlavní produktové kategorie odpovídající potřebám klienta,“ doplňuje Vaněčková.

Přes internet je také možné uzavřít „Návrh smlouvy o stavební spoření,“ na jejímž základě zajistí klientovi následný servis konkrétní finanční poradce Modré pyramidy. Například u Hypoteční banky je možné sjednat si hypotéku přes virtuální pobočku.

Akce pro nové i stávající klienty

Spořitelna také zahájila podzimní kampaň založenou na konceptu Moudré spoření s akční nabídkou 2 %+2 % a prémií dva tisíce korun. K běžným dvěma procentům úroku z vkladu Modrá pyramida nabízí další zvýhodnění v podobě dodatečného úroku ve výši dvou procent.

Podmínkou však je založit si stavební spoření u Modré pyramidy do 1. Ledna 2012 s maximální cílovou částkou jeden milion korun a vložit na svůj účet stavebního spoření minimálně 10 tisíc korun pro úrokové zvýhodnění, respektive 20 tisíc korun pro optimální využití úrokového zvýhodnění, finanční prémie, ale i státní podpory. Akce platí jak pro nové, tak i stávající klienty.

Stavební spoření nestačí

Stavební spořitelny budou muset nabízet i jiné finanční produkty. Pro financování bydlení volí stavební spoření čím dál méně lidí. Proto budou stavební spořitelny jen dalším distribučním kanálem finančních produktů mateřských bank.

Modré pyramidě klesly ve srovnání s loňským rokem objemy úvěrů ze stavebního spoření jen o šest procent. Největší meziroční pokles zaznamenala Wüstenrot stavební spořitelna a to meziročně o 62 procent.

Anketa

Spoříte si nyní na stavebním spoření?

Ano (336)
 
Ne (101)
 Celkem hlasovalo 437 čtenářů

Modrá pyramida se vrhá do hypoték a životního pojištění >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »