EUR 25.265

USD 23.672

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.672

20. 08. 2013

0 komentářů

Na Plzeňsku roste počet vloupání do domů, zloději řádí také v bytech

 


 

Proč jsou domy a chaty pro zloděje lákavé

Zlodějům hraje do karet velký počet míst, kudy mohou do domu či chaty vniknout.  „Více jak tři čtvrtiny zlodějů se dostanou dovnitř otevřeným nebo špatně zajištěným okem. Rizikové jsou také přízemní balkonové dveře nebo dnes tolik populární francouzská okna. Tato místa je proto vhodné osadit například rolovací bezpečnostní mříží, která splňuje materiálové a konstrukční požadavky pojišťoven. Řešení představují také ochranné fólie na sklo. V principu jde o neviditelnou překážku se silným psychologickým účinkem, která zloděje zcela odradí nebo přinejmenším zdrží. Pro chataře jsou zase efektivní kamerové systémy, které umožňují vzdálený dohled nad obydlím nejen prostřednictvím PC připojeného na internet, ale i přes mobilní telefon se službou GPRS,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností ze společnosti NEXT.

Bytaři a nebezpečná SG metoda

Zloději jsou nejen stále drzejší, ale také vynalézavější. Zvláště nebezpečná je v jejich rukách SG metoda, která je nejúčinnější na obyčejných bytových dveřích se staršími zámkovými vložkami.  „Zloděj si s její pomocí otevře dveře během několika vteřin, aniž by použil páčidlo či jinou destruktivní formu vstupu. Stačí mu pouze snadno vyrobitelný univerzální vyklepávací klíč. Vniknutí je nenásilné a nezanechává na zámku ani dveřích žádné viditelné stopy. Poté za sebou pachatel zavře nebo dokonce zamkne. Svůj domov můžete velice účinně chránit certifikovanými bezpečnostními dveřmi, které SG metodě odolají,“ říká odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček a dodává:

Rostoucí ochota zlodějů k drobným krádežím

„Upozornit je třeba i na sílící trend v chování zlodějů. Domácnosti napěchované drahou elektronikou a dalšími cennostmi totiž přestávají být pro lupiče jediným lákadlem. Pachatelé se spokojí i se třemi stovkami, které najdou v šuplíku. Neváhají však kvůli drobné sumě poničit vybavení domácnosti a poškodit zámky i okna za desítky tisíc.“

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Vloupání do bytu

Co si počít s vykradeným bytem po dovolené?

Letní měsíce jsou rájem pro zloděje. V době dovolených jim nahrávají opuštěné či špatně zabezpečené příbytky, ale i sociální sítě. Po návratu z dovolené vás tak může čekat nemilé překvapení. Jak se nejlépe vypořádat s vloupáním?

Text: Jana Zámečníková

18. 08. 2017

Vloupání do bytu

Pojištění (nejen) domácnosti – nutnost, nebo rozmar?

Přichází jaro a mnozí sčítají škody po zimních přívalech sněhu. Poničené okapy nebo střechy pod nápory těžkého a mokrého sněhu mnohdy nejsou výjimkou. Jaro s sebou pro změnu přináší riziko povodní a záplav. Jak se nejúčinněji bránit škodám? Nejlépe pojištěním.

Text: Petr Zámečník

25. 04. 2017

Co dělat, když vás vykradou?

Bohužel se to stává. Přijdete domů a zámek vylomený, dveře vypáčené. Hrůza, která děsí mnoho lidí. Nejlepší je této nepříjemnosti předcházet kvalitním zabezpečením bytu, či domu. Ale když už se něco takového stane, okamžitě vše oznamte na Policii ČR.

Text: Monika Lukešová

17. 02. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *