Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Na zloděje základní pojištění nemovitosti nemusí stačit

Autor: | 30.08.2010 11:20 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Konec prázdnin znamená pro mnohé rodiny také ukončení letního pobytu na chatách a chalupách. Opuštěné rekreační objekty se po sezóně často stávají oblíbeným cílem zlodějů a vandalů. Stále se potvrzuje, že na zloděje bývá v některých případech „krátké“ mechanické zabezpečení nemovitosti i alarmy, jediným spolehlivým prostředkem na ochranu majetku zůstává vhodné pojištění. Slavia pojišťovna nabízí pojištění proti krádeži jako doplňkový produkt k pojištění nemovitosti.

Vhodné pojištění domácnosti a nemovitosti zajistí náhradu škody nejen v případě živelné události, ale i v případě vloupání. Podle statistiky Slavia pojišťovny tvoří právě krádeže 1,5 % pojistných událostí na trvale obyvatelných nemovitostech a 3 % u rekreačních objektů.

Pojištěním DOMOV Slavia pojišťovny lze pojistit byt, rodinný dům, rekreační objekt či vedlejší stavbu. V základní variantě se vztahuje na události způsobené požárem, vichřicí, výbuchem, bleskem, pádem stromů, vodovodní a kanalizační škodou, tíhou sněhu a dalšími. Základní varianta však neochrání nemovitost před zloději a vandaly. Právě toto riziko přitom pociťují majitelé rekreačních objektů, které nejsou využívány celoročně. Pro případ pojistného nebezpečí odcizení krádeží vloupáním nebo loupežným přepadením, dále pro úmyslné poškození nebo úmyslné zničení či úmyslné poškození předmětu pojištění malbami, kresbami nebo nápisy obecně známými jako „graffiti“, se lze připojistit doplňkovým pojištěním.

„V současnosti se velmi diskutuje o pojištění proti živelným pohromám, jakými jsou například povodně či kroupy. Naši klienti se však celoročně potýkají i s riziky, které nemají tak devastační účinky, avšak mohou velmi znepříjemnit život. Proto doporučuji u rekreačních objektů a vedlejších staveb, jako jsou garáže, zahradní domky a kůlny sjednat i pojištění proti krádeži,“ říká Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny. Limity pojistného plnění jsou u tohoto druhu připojištění závislé na úrovni zabezpečení objektu, např. bezpečnostním uzamykacím systémem, bezpečnostní závorou či elektrickým zabezpečovacím systémem.

Pojištění proti povodni, odcizení, vandalismu (včetně graffiti) je doplňkovým pojištěním domácnosti a nemovitosti DOMOV, které nabízí Slavia pojišťovna.

Příklad pojištění:

Chata v hodnotě 1 mil. Kč, zabezpečená bezpečnostním uzamykacím systémem a bezpečnostním zámkem, doplňkové pojištění proti odcizení. Chata je obývaná pouze v letních měsících a je zde vybavení v celkové hodnotě cca 150 tis. Kč (televize, satelit, sekačka, čerpadlo bazénu, mikrovlnná trouba, drobné nářadí – vrtačka, elektrická pila...)

Cena pojištění již od 1.149,- Kč za rok.

Kompletní přehled nabízených produktů, všech poboček a zastoupení Slavia pojišťovny je k dispozici na webových stránkách www.slavia-pojistovna.cz

Na zloděje základní pojištění nemovitosti nemusí stačit >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (368)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 527 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »