Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Napálení senioři nevědomky poskytují zlodějům klíče od domácnosti

09.05.2013 12:01 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Tagy: bezpečnostní dveře NEXT senioři

Důvěřiví senioři patří mezi nejvíce ohrožené skupiny. Zuby si na ně brousí zloději, pořadatelé předváděcích akcí, bezostyšní podomní prodejci energií nebo nekvalitních a předražených zámkových vložek. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Pod nejrůznějšími záminkami chtějí vniknout do vašeho bytu, a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů jak vás okrást.

Krutý byznys podomních prodejců

Bezohlední podomní prodejci sází na důvěřivost seniorů. Pomocí lží a promyšlené manipulace se je snaží donutit k nákupu nesmyslně předraženého zboží. Například obyčejnou stavební vložku v hodnotě okolo 200 korun lidem prodávají i za 3 tisíce korun a ještě se jim snaží namluvit, že ušetřili, protože výrobek je v akci a jinak stojí dvakrát tolik. „Takto napálených seniorů jsou po celé republice tisíce a jejich případy jsou si podobné jako vejce vejci. Velké nebezpečí spočívá v tom, že nikdy nemáte jistotu, že jste obdrželi k zámkové vložce všechny klíče. Dále nelze vyloučit, že na tyto bezostyšné prodejce jsou napojené různé skupiny lupičů. Ti si pak jednoduše odemknou dveře do vašeho domu či bytu zbylým klíčem, který vám prodejce úmyslně nepředal. Senioři tak vlastně nevědomky a dobrovolně kupují klíče pro zloděje,“ varuje Ivan Pavlíček, odborník za komplexní zabezpečení domů a bytů a ředitel společnosti NEXT. 

Počet obětí špinavých obchodních praktik poroste

Počet důchodců v České republice se blíží ke třem milionům. I přesto, že průměrná penze nepřesahuje 11 tisíc korun, představují senioři výnosnou cílovou skupinu pro nejrůznější podnikavce. „Vzhledem k tomu, že podíl starších osob bude v české populaci v příštích letech stoupat, poroste i počet obětí špinavých obchodních praktik. Třeba na předváděcích akcích, kde si senioři, leckdy pod nátlakem, kupují nepotřebné a předražené nádobí nebo soupravy nožů za desítky tisíc korun. Starší lidé se také snadno nechají nachytat při podpisu kupní smlouvy, která často neobsahuje právo na odstoupení,“ upozorňuje Ivan Pavlíček.

Za psychické trauma senior zaplatí tři stovky

V souvislosti s demografickým vývojem lze očekávat také větší aktivity zlodějů, kteří budou vyhledávat bezbranné a často o samotě žijící seniory. Trendem posledních let totiž je, že lupiči se stále častěji nerozpakují krást kvůli třem stokorunám. Servítky si opravdu neberou a loupí klidně i za přítomnosti obyvatele domu či bytu. Neváhají využít třeba toho, že senioři jsou velmi důvěřiví, špatně slyší a vidí nebo jsou omezení v pohybu. S odcizenými penězi nebo drobným majetkem pak seniorům seberou i klid a pocit bezpečí, který nahradí strachem a psychickými traumaty,“ uzavírá Ivan Pavlíček, odborník za zabezpečování domácností.

Napálení senioři nevědomky poskytují zlodějům klíče od domácnosti >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (373)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (61)
 Celkem hlasovalo 535 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »