Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Nejúspěšnější bytová lokalita v historii - v Javorové čtvrti v Horních Měcholupech za dva týdny prodáno 84 nových bytů

Autor: CENTRAL GROUP | 26.09.2012 17:34 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: Central Group novostavba nemovitost

Společnost CENTRAL GROUP zahájila prodej nových bytů v Javorové čtvrti 12. září. A za dva týdny od zahájení prodeje zde má již uzavřené smlouvy na 84 bytů a dalších zhruba 90 bytů je závazně rezervováno a připravují se zde smlouvy. „Prodejní úspěch této lokality jsme očekávali, ale obrovský zájem předčil všechny naše prognózy. Aby byla po dvou týdnech prodána více než čtvrtina lokality a další více než čtvrtina závazně rezervována, to se tady ještě nikdy nestalo,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

Podle dohledatelných informací se jedná o prodejně vůbec nejúspěšnější bytovou lokalitu v české historii. Větší zájem byl snad jen při bezplatném přidělování bytů za socialismu. Společnosti CENTRAL GROUP se podařilo způsobit skutečnou cenovou revoluci na trhu nového bydlení. Pro uvedení nové velké bytové lokality nastavila opravdu bezkonkurenční ceny a u malých bytů se jí podařilo prolomit i psychologickou hranici jednoho milionu korun, kdy nabídla garsoniéry za 950 tisíc, a to včetně DPH a příslušenství. Tato nová nabídka způsobila také velké pozdvižení mezi ostatními developery působícími na pražském trhu. Někteří byli nuceni razantně snížit ceny, aby se jejich nabídka alespoň trochu přiblížila tomu, co nyní nabízí CENTRAL GROUP.

„Samozřejmě, mohli jsme nastavit vyšší ceny a i tak by se byty v Javorové čtvrti velmi dobře prodávaly. Ale cítil jsem, že je potřeba tuto novou lokalitu uvést něčím přelomovým. A to se podařilo. Ještě nikdy nebyl zájem tak velký, že bychom museli pracovat s pořadníky na jednotlivé byty,“ vysvětluje Kunovský. CENTRAL GROUP se podařilo touto nabídkou také oslovit zcela novou klientelu. Tedy lidi, kteří o koupi nového bytu zatím vůbec neuvažovali, protože byli přesvědčeni, že na něj nemají. Ale nová nabídka v Javorové čtvrti tuto situaci změnila.

Navzdory dosavadním hodnocením trhu se ukazuje, že tady výrazná poptávka po nových bytech existuje. A to i v případě zcela nové, velké bytové lokality v okrajovější části Prahy, která má však dobré dopravní spojení do centra. Při hodnocení současného trhu nového bydlení je potřeba důsledně odlišovat mezi starší a novou nabídkou. Tedy nabídkou „ležáků“, které byly často postavené za vysoké ceny v době stavebního boomu a jsou často neprakticky řešené, a novou nabídkou moderně a prakticky řešených bytů, které jsou již realizovány za nových podmínek a díky nižším cenám stavebních prací dodavatelů také výrazně levněji.

„Jsem rád, že se lidé i média přesvědčili o tom, že naše bezkonkurenční cenová úroveň v Horních Měcholupech není nějaký marketingový trik. Lidé nejsou hloupí. Díky internetu si dnes každý snadno porovná všechny nabídky na trhu a vybere si pro něj tu nejvýhodnější,“ hodnotí situaci Kunovský. Aby ekonomika celého projektu mohla fungovat, je jasné, že současné zaváděcí ceny se s pokračujícími prodeji a s pokračující výstavbou budou postupně zvyšovat a při dokončení stavby již budou dosahovat své tržní úrovně. To je dáno zákonitostí developmentu. Klienti, kteří kupují dříve, mají nižší ceny, větší výběr a také širokou možnost výběrů a změn vnitřního provedení bytů, a to bez jakéhokoliv příplatku. Klienti, kteří kupují později a v již zavedené lokalitě tyto výhody nemají, ale na druhou stranu přicházejí k hotovému. Záleží na každém klientovi, co sám preferuje a jak se rozhodne.      


V lokalitě Javorová čtvrť v Praze 10 – Horních Měcholupech je v první etapě celkem 304 bytů a ateliérů. Výstavba již intenzivně probíhá a dokončení je garantováno do konce příštího roku. Všechny byty a ateliéry jsou zde řešeny ve vysokém standardu provedení a platí pro ně i prodloužená záruka na kvalitu stejně jako v ostatních bytových lokalitách CENTRAL GROUP. A platí zde také stejné platební podmínky.

Nejúspěšnější bytová lokalita v historii - v Javorové čtvrti v Horních Měcholupech za dva týdny prodáno 84 nových bytů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »