EUR 25.305

USD 23.413

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.305

USD 23.413

29. 03. 2016

0 komentářů

Nejúspěšnější triky zlodějů

 


 

My jsme řemeslníci, nerušit

Je pravda, že zloději stačí dobrý převlek nebo trik a dostatečná dávka drzosti. Pak si může vzít své oblíbené nádobíčko – vrtačku a páčidlo – i za pravého poledne ve frekventovaném bytovém domě. „Nedávno například působila na Praze 7 skupina zlodějů, kteří se bezostyšně vydávali za řemeslníky. Na chodbě před vykrádaným bytem hlasitě telefonovali a předstírali, že nemají co skrývat. Lidem v domě proto nepřišlo divné, že je v bytě a před ním provoz a hluk,“ popisuje jednu z aktuálních metod Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností z firmy Next.

Promiňte, spletl jsem si patro

Častou a funkční výmluvou, pokud někdo ze sousedů přistihne zloděje při práci nebo na obhlídce, je slušně pronesená věta „Promiňte, spletl jsem si patro nebo vchod“. „Takovéto triky fungují, protože obyvatelé větších bytových domů vpouštějí do domu vpodstatě každého slušně vypadajícího člověka bez otázky kam nebo za kým jde. Často tak nevědomky napomáhají loupeži,“ říká Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT. Například muži ve středních letech, který byl přistižen při vynášení věcí z cizího bytu, zase dobře fungovala suverénně pronesená výmluva, že si jde vyzvednout své věci od bývalé partnerky

Pozor na falešné podomní prodejce

REKLAMA

Dalším oblíbeným trikem zlodějů, jak se dostat do bytu, je vydávat se za prodejce výhodně nabízejícího své zboží. Když už ho oběť vpustí do bytu, není pro něj většinou problém dosáhnout svého a odcizit cennosti, telefony, peníze, doklady či klíčky od auta. Jaké je pak překvapení, když okradený sčítá škody. Zloději mají takovéto loupeže za přítomnosti obyvatel rádi, protože v tu dobu se jim nabízejí právě cenné osobní věci, které lidé mají jinak u sebe mimo domov.

„Podvodní podomní prodejci využívají také dalšího triku, kdy pod záminkou prodeje dodatečného zabezpečení dveří namontují poškozenému vložku, od níž mají duplikát klíče. Pak si jen vyčíhají, kdy je byt volný a vloupání ve vhodný čas dokonají. Lidé by si proto měli nejlépe u svého výrobce bezpečnostních dveří vždy dobře ověřit, zda dotyčný člověk je opravdu věrohodný zástupce jejich firmy, “ uzavírá Ivan Pavlíček ze společnosti Next.

Bezpečnostní dveře a zájem o okolí

„Jestliže máte na běžných dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je vysoce pravděpodobné, že dveře zloději neodolají. Nepomůže vám ani dílčí výměna vložky za kvalitnější. Obecně platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné,“ říká Ivan Pavlíček a dodává:   „Velkým pomocníkem zlodějů je nezájem sousedů o dění v okolí. Proto doporučujeme udržovat dobré sousedské vztahy, které spolu s kvalitním zabezpečením zajistí vaši bezpečnost“.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.62 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%
Historie vývoje


Související články

Trezor - sejf - bezpečí - ochrana

Strašák jménem GDPR… Týká se i vlastníků bytů

Dnešním dnem vstupuje v platnost nařízení na ochranu osobních údajů tzv. GDPR. Povinnosti plynoucí z nové regulace se nevyhýbají společenstvím vlastníků jednotek (SVJ), bytovým družstvům (BD), ale ani pronajímatelům bytů. Na co nesmí vlastníci bytů zapomenout při nakládání s osobními údaji?

Text: Jana Zámečníková

25. 05. 2018

Vloupání do bytu

Co si počít s vykradeným bytem po dovolené?

Letní měsíce jsou rájem pro zloděje. V době dovolených jim nahrávají opuštěné či špatně zabezpečené příbytky, ale i sociální sítě. Po návratu z dovolené vás tak může čekat nemilé překvapení. Jak se nejlépe vypořádat s vloupáním?

Text: Jana Zámečníková

18. 08. 2017

Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí.

Text: Jiří Havelka

23. 09. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *