Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Největší riziko vloupání hrozí obyvatelům Prahy, Kladna a Teplic. Nejbezpečnějšími jsou naopak Jindřichův Hradec a Domažlice.

Autor: | 07.08.2008 16:22 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Obyvatelům středočeského kraje hrozí největší riziko, že po dovolené najdou svůj domov vykradený. Největší škody napáchají zloději v hlavním městě. Podle statistik ČSOB pojišťovny jsou nejrizikovějším obdobím prázdniny, kromě toho také prosinec a říjen.

Podle policejních statistik patří hlavní město spolu s Kladnem a Teplicemi k nejméně bezpečným lokalitám vzhledem k počtu vloupání do domácností. Nebezpečnějšími okresy jsou naopak Jindřichův Hradec, Domažlice a Rokycany.

Okresy s největším počtem vloupání

 

Okresy s nejmenším počtem vloupání

Okres

Průměr (2006/2007)

 

Okres

Průměr (2006/2007)

Praha

218

 

Domažlice

28,5

Kladno

203

 

Jindřichův Hradec

27,5

Teplice

193,5

 

Rokycany

32

Most

173,5

 

Plzeň - sever

33

Plzeň

158

 

Písek

34

Mladá Boleslav

152,5

 

Tachov

39

České Budějovice

136,5

 

Český Krumlov

39,5

Kolín

132,5

 

Klatovy

45,5

zdroj: statistiky Policie ČR, ČSOB Pojišťovna

Tato čísla potvrzují i statistiky ČSOB Pojišťovny. Z těch zároveň vychází, že kromě letních měsíců, kdy lidé odjíždějí na dovolené, patří mezi rizikové období také prosinec a říjen.

Vzhledem k nelichotivým statistikám vloupání doporučuje ČSOB Pojišťovna kromě uzavření pojištění domácnosti dodržovat i základní bezpečnostní pravidla:

  • neupozorňujte zbytečně na svoji nepřítomnost okolí
  • při odjezdu na dovolenou požádejte přátele, aby v době vaší nepřítomnosti na domácnost dohlédli
  • nechte si vybírat poštovní schránku
  • doporučujeme v bytě instalovat elektronické zařízení, které umožňuje v nepravidelných časech zapínat světla a tak udržovat zdání, že byt je obydlen
  • používejte vhodný bezpečnostní zámek*

Pojištění domácnosti nutně neznamená pouze pojištění příslušenství bytu. Kromě samotného obydleného prostoru jsou součástí pojištění Domov Expres u ČSOB Pojišťovny také věci v garážích. A to i v takové, která se nachází na jiném místě než pojištěná domácnost. Dalším benefitem je také možnost pojištění jízdního kola, které je následně chráněné i mimo budovu.

*K jednoduchému označení bezpečnosti vybraného zámku slouží označení Pyramidou bezpečnosti. Ta je garantována Českou asociací pojišťoven. Pyramida jednoduše označuje bezpečnost zámku značkou a číslem na obalu zámku a dělí je do čtyř skupin podle stupně bezpečnosti."

Tisková zpráva ČSOB Pojišťovny

Největší riziko vloupání hrozí obyvatelům Prahy, Kladna a Teplic. Nejbezpečnějšími jsou naopak Jindřichův Hradec a Domažlice. >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (373)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 533 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »