Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Nová zelená úsporám brzy startuje. Využít můžete i developerský projekt s touto dotací

Nová zelená úsporám brzy startuje. Využít můžete i developerský projekt s touto dotací

Fincentrum Reality se pustila do nového projektu. Nabízí výstavbu rodinných domů, která počítá se získáním dotace Nová zelená úsporám. O tom v čem projekt spočívá a pro koho je nabídka výhodná jsme si povídali s Pavlem Dufkem novým realitním oblastním ředitelem společnosti Fincentrum Reality.

V čem jsou výhody projektu „pasivní domy“ s možností vyřízení dotace Nová zelená úsporám?

Od 1. dubna 2014 běží další „vlna“ podávání žádostí o dotace v rámci programu Nová Zelená úsporám.

Každý si tak může postavit dům v kategorii tzv. „pasivních“ domů s dotací na výstavbu ve výši 550 000 korun, což je předem daná neměnná výše dotace a 35 000 korun dotací na projektovou dokumentaci. Jde o nízkoenergetické bydlení v lepší kvalitě, za nižší cenu, oproti běžnému bydlení. Tato dotace je po vstupním posouzení žádosti a jejím schválení, vyplacena až po kolaudaci domu, která musí proběhnout do 24 měsíců. Veškeré práce spojené s dotací v rámci projktu zajišťuje WellnetDesign, s.r.o.

V případě tohoto projektu Deblín – Brno na dosah, je již stavební povolení vydáno a tak klient v tomto projektu nemusí sám vyřizovat skoro nic. Vše je nachystáno na výstavbu.

Je to velice dobrá investice – pasivní dům s takovou dotací v blízkosti Brna. Jde také o menší pěknou lokalitu, kde bude jen 12 domů vždy o minimální velikosti pozemku 570 m2. Nejde tedy o tzv. “sídliště rodinných domů“.

Při financování výstavby úvěrem jsme schopni dodat nezávislé finanční poradce s předjednanou výhodnější úrokovou sazbou u jednotlivých bankovních ústavů, takže servis pro klienty by měl být opravdu více než komfortní. Více informaci mohou lidé najít na stránkách vseonemovitostech.cz .

Jak bude probíhat financování tohoto projektu?

V projektu je 12 domů. Šest z nich se bude stavět na klíč s financováním jednotlivými zájemci o koupi a postupnou výstavbou. Dalších šest postaví developer sám a poté bude „již hotové“ prodávat. Těchto druhých šesti domů se nebude týkat již tato dotace – resp. tuto dotaci bude čerpat developer.

Co to znamená, že dotaci bude čerpat developer? 

To znamená, že si o dotaci požádá přímo developerská firma, která tuto dotaci dostane, ale při dalším prodeji ji už nemusí celou promítnout do konečné ceny domu.

Můžete dotaci Zelená úsporám garantovat?

Projekt i se stavebním povolením by měly splňovat všechny předpoklady k tomu, aby byla žádost kladně přijata. O dotaci se žádá, a pokud je tato žádost schválená, tak při dokončení do 24 měsíců včetně kolaudace bude tato dotace vyplacena na účet žadatele. Výše této dotace je tak schválená již na počátku, zájemce si sám zafinancuje výstavbu a dotaci obdrží až po splnění všech uvedených podmínek.

Jak se mohou lidé do projektu zapojit?

Zájemci si mohou koupit pozemek a smlouvou o výstavbě si zajistit odborné dodržení všech nutných podmínek pro získání dotace. Samozřejmě můžeme pomoci i v tomto případě s vyřízením hypotečního úvěru, který se bude čerpat postupně, na tzv. protokol o výstavbě. To znamená, že pokud znalec banky uvidí, že výstavba domu pokračuje podle plánu, tak navýší současnou cenu takto vystavované nemovitosti a povolí další čerpání úvěru.

Jak dlouho bude nabídka trvat?

Stavební povolení jsou hotova, projekty nachystány, stavebník je připraven stavět. . Samotnou výstavbu rodinných domů na klíč v místě realizuje A-Z Servis Brno, s.r.o. Žádosti o vyřízení dotace je možno podávat od 1.4. 2014. Jde o to se, co možná nejdříve přihlásit na prohlídku v místě výstavby projektu a zarezervovat si svůj „nový“ pozemek.

Myslíme si, že žádosti do tohoto programu budou přijímány maximálně do lena až února roku 2015, kdy očekáváme vyčerpání částky vyčleněné na tento projekt (1,9 miliardy korun.)

V čem vlastně spočívá dotační program Zelená úsporám a pro koho je výhodný?

Výhodný je pro toho, kdo jej využije. Každý, kdo v rámci tohoto programu postaví dům v kategorii „pasivních“ domů, musí splňovat limity energetické náročnosti domu, tak má nárok na dotaci ve výši 550 000 korun + 35 000 korun dotace na vyhotovení projektové dokumentace. To znamená, že pokud si člověk koupí dům za 3 988 000 korun tak v této ceně má zahrnutou výstavbu „pasivního domu“, projektovou dokumentaci, energetický audit a cenu pozemku o výměře 570 m2. Pokud tento dům dokončí a zkolauduje majitel do 24 měsíců a bude mít kladně posouzenou žádost o dotaci, tak mu potom bude vyplacena výše zmíněná dotace, takže se cena domu sníží na 3,4 milionu.

Plánujete rozvoj takového developerského projektu ještě někde jinde? 

Ano, oslovujeme stavebníky, kteří chtějí v nejbližší době také stavět, aby si rozmysleli, jak energeticky náročný dům chtějí, protože s touto dotací mohou mít vyšší kvalitu za celkovou nižší cenu.

Pavel Dufek

Začal podnikat v roce 2002, kdy působil jako poradce nejmenované stavební spořitelny. Později přešel do makléřské společnosti a pracoval jako finanční poradce. „U této práce mě znepokojovalo, že já když vyhotovím úvěr či hypotéku na koupi nemovitosti, tak realitní kancelář má až 5× vyšší provizi. Tenkrát jsem nevěděl, že náklady této RK jsou také mnohem vyšší, ale toto zjištění mě posunulo k tomu, že jsem začal externě pracovat v jedné regionální realitní kanceláři,“ říká k této etapě svého života Pavel Dufek.

Postupně působil v několika dalších kancelářích, včetně provozování vlastní kanceláře či koupě franšízy již zavedeného realitního řetězce. Podle svých slov vždy upřednostňoval spolupráci realitního makléře s finančním poradcem při řešení klientova bydlení a požadovků.

Tuto možnost a spojení mu dala společnost Fincentrum Reality, kde v současné době působí na pozici oblastního realitního ředitele. Jeho působnost je nyní na jižní Moravě a projekt prodeje pasivních domů v Deblíně je prvním z několika, které se aktuálně rýsují.

Nová zelená úsporám brzy startuje. Využít můžete i developerský projekt s touto dotací >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

Solární ohřev s dotací Zelinka Martin | 12.02.2015 15:47

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (364)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 521 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »