Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Novinky v pojištění domácnosti: Pojišťovny se snaží vyjít klientům vstříc

Autor: Monika Hrušová | 15.06.2011 00:00 | Kategorie: Pojištění | 2 komentáře
Novinky v pojištění domácnosti: Pojišťovny se snaží vyjít klientům vstříc

Povodně, kroupy a další živelné pohromy poslední doby donutily pojišťovny upravit své pojištění nemovitosti a domácnosti. Přinášíme přehled novinek za poslední měsíce.

ALLIANZ: Pojištění domácnosti kryje i dětské kočárky

Pojišťovna Allianz nově v rámci pojištění domácnosti ve variantě Exkluziv kryje i dětské kočárky a invalidní vozíky, na něž je uživatel odkázán. Pojištění se však vztahuje na krádež kočárku nebo vozíku bez překonání zabezpečení. U krádeže tedy nesmí být použito násilí.

Ze stejné varianty tohoto pojištění domácnosti uhradí i krádež kočárku, vozíku, jízdních kol a elektroniky z automobilu. Tam už se však pachatel musí dostat násilím,“ říká Dagmar Koutská z pojišťovny Allianz. Uvedené věci jsou pojištěné i na další rizika, jako je náraz vozidla, požár, povodeň a záplava.

Allianz má ještě další dvě novinky. První je možnost pojištění movitých věcí v garáži a druhou je zrušení limitu pro elektroniku, optiku a jízdní kola umístění v domácnosti. To znamená, že škody jsou uhrazeny do výše celé hodnoty bez toho, abyste si věci museli dopojišťovat.

AXA: Žádná škoda = nižší pojistné

AXA rozšířila svou škálu připojištění k pojištění domácnosti a nemovitosti. Nově si můžete například sjednat připojištění proti povodním, rozbití skla, či proti přepětí v důsledku bouřky.

Nemovitost i domácnost si můžete ochránit pomocí jedné pojistné smlouvy. „V rámci každé smlouvy jsou poskytovány zdarma nejen rozsáhlé asistenční služby ale dokonce i pojištění odpovědnosti za škodu,“ uvádí Marek Zeman, tiskový mluvčí pojišťovny AXA.

Když máte štěstí a zloději ani pohroma vám neponičí nemovitost ani domácnost, budete platit nižší pojistné. Princip je stejný jako u autopojištění - když nebouráte, platíte nižší pojistné. V případě pojištění nemovitosti a domácnosti u pojišťovny AXA se bez pojistné události snižuje částka, kterou měsíčně platíte za pojištění, ale zvyšuje se vám suma, na kterou je váš majetek pojištěn.

ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA:  Rozbili jste si sklokeramickou desku u sporáku? Nevadí

Nový produkt České podnikatelské pojišťovny s názvem Domex start zahrnuje pojištění domácnosti, nemovitosti, ale i odpovědnosti za škodu. „Předmětem pojištění jsou rodinné domy a byty ve smyslu stavby či další nemovité objekty jako garáže, bazény, studny, zahradní chaty, stodoly a podobně,“ říká Renata Svobodová, tisková mluvčí České podnikatelské pojišťovny.

Pojištění Domex start je možné rozšířit o již zmíněné pojištění domácnosti. Klienti mohou využít pojištění například proti poškození nebo zničení skel a sklokeramických desek s limitem pojistného plnění 10 tisíc korun nebo pojištění zničení, či poškození elektroniky přepětím nebo zkratem s limitem pojistného plnění ve výši 20 tisíc korun.

Spolu s tímto pojištěním získáte i slevu 15 procent z celého ročního pojištění. Podle údajů od pojišťovny může sleva dosáhnout až 31 procent z ročního pojistného.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA: Svůj byt se již nemusíte bát opustit

Pojištění opuštění domácnosti není úplnou novinkou, ale v době dovolených je dobré se o něm zmínit. Pojištění opuštěné domácnosti je pro ty, kteří nemají uzavřené dlouhodobé pojištění domácnosti, ale chtějí si pojistit domov například v době dovolené. Produkt České pojišťovny je tedy jednorázový a záleží jen na vašem rozhodnutí, jestli se vám vyplatí pojistit si domácnost jen, když odjedete pryč nebo na celý rok.

DIRECT: Úder blesku do elektrického napětí není problém

Pojišťovna Direct se zaměřila na škody, které způsobí úder blesku do elektrického napětí například v paneláku. Pojišťovna v nejbližší době představí připojištění přepětí a zkratu v nové podobě. To budou moci využít všichni noví i stávající klienti ke svým balíčkům sjednaných pojištění.

Zejména v období letních bouřek klienti ocení, že mohou mít například nákladnější a dražší audiovizuální nebo výpočetní techniku dostatečně pojištěnou i proti následkům přepětí v elektrické síti způsobené úderem blesku,“ věří Kateřina Krásová, tisková mluvčí pojišťovny Direct.

GENERALI: Vyberte si, co nechcete pojistit. Vše ostatní pojištěno je

Celé nové pojištění uvedla na trh pojišťovna Generali. Jmenuje se Vario a díky němu je možné pojistit byt nebo rodinný dům společně s domácností v četné odpovědnosti za škody v běžném občanském životě i domácí zvířata.

Pojistná smlouva je při sjednání tohoto pojištění trochu jiná než obvykle. „Klient má totiž možnost si z pojištění podle vlastní úvahy vyloučit nebezpečí a předměty, jejichž zahrnutí do smlouvy nepožaduje. Vše ostatní je v rozsahu smlouvy automaticky pojištěno,“ vysvětluje Jiří Cívka z pojišťovny Generali.

UNIQA: Připojištění proti srážkám kvůli klientům

Od prvního července pojišťovna zavádí připojištění způsobené vniknutím atmosférických srážek do bytu či domu. Pojišťovna Uniqa tak prý reaguje na časté případy vzniklých škod svých klientů.

Anketa

Máte pojštěnou domácnost?

Ano. (104)
 
Ne. (33)
 
Nevím. (4)
 Celkem hlasovalo 141 čtenářů

Novinky v pojištění domácnosti: Pojišťovny se snaží vyjít klientům vstříc >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Poslední přidané komentáře (celkem 2 komentáře)

EtJwjYAaAKlvCTi mpkjfqnihj | 04.12.2011 13:13
TLLMHnDsWGvLfMuc Patch | 22.11.2011 06:40

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 530 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »