Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Nový inzertní server Wikireality.cz chce konkurovat Srealitám

Autor: Luboš Svačina | 01.07.2010 00:00 | Kategorie: Realitní makléř | 1 komentář
Nový inzertní server Wikireality.cz chce konkurovat Srealitám

Tvůrci nového realitního portálu Wikireality.cz se netají vysokými ambicemi. Chtějí využít přešlapu největšího tuzemského serveru Sreality.cz a do budoucna by se chtěli stát jedním z největších online zprostředkovatelů realitních transakcí na českém trhu. Mají na to?

 

Provozovatelem portálu Wikireality.cz (www.wikireality.cz) je společnost Aukro s.r.o., která je součástí polské skupiny Allegro, a na českém internetu provozuje velice úspěšný aukční portál stejného jména (www.Aukro.cz).

V čem spočívá výjimečnost Wikireality.cz?

Tvůrci nového portálu slibují celou řadu novinek a odlišností v porovnání s realitními servery dosud působícími na českém internetu. Hlavním lákadlem je bezesporu systém plateb za inzerci, kdy inzerent neplatí za pouhé „vyvěšení“ inzerátu, ale až za faktickou realizaci obchodu.

Výše standardního poplatku v případě prodeje nemovitosti činí 0,2 % z prodejní ceny nemovitosti, přičemž celková suma může činit maximálně 10 000 Kč za jednu transakci. Za zprostředkování pronájmu si provozovatel serveru Wikireality.cz bude účtovat 10 % z částky měsíčního nájmu.

Tvůrci Wikireality.cz deklarují, že chtějí přispět ke zlepšení úrovně služeb poskytovaných realitními kancelářemi. Jedním z nástrojů, jak toho dosáhnout je podle jejich názoru sdílení zkušeností s poskytovanými službami. Za tímto účelem na svém portále umožní klientům hodnotit práci realitních makléřů a nabízené služby realitních kanceláří.

Další novinkou, po které již realitní kanceláře delší dobu volají, je zamezení násobného zobrazování inzerátů k jedné a té samé nemovitosti. K takovým případům totiž dochází téměř na všech dosud fungujících realitních serverech. Wikireality slibují, že zdvojené (nebo vícenásobné) nabídky tzv. spáruje a návštěvník tím pádem kliknutím na vybranou nemovitost ihned uvidí všechny cenové nabídky jednotlivých makléřů, kteří danou nemovitost nabízejí. Klient se poté bude moci rozhodnout nejen na základě ceny, ale také ratingu konkrétního makléře.

Wikireality chtějí svým návštěvníkům nabídnout také možnost vyhledávání vhodných nemovitostí prostřednictvím mapového rozhraní. Výhledově by měly být na serveru k dispozici také cenové mapy jednotlivých lokalit vycházející ze skutečně realizovaných cen. Rychlost spuštění této funkce a její kvalita bude samozřejmě závislá na množství realizovaných transakcí v dané lokalitě. Nejedná se o nijak zásadní novinku, podobnou službu nabízel například nyní již neexistující portál MapMap.cz.

Soukromá inzerce pouze na Bezrealitky.cz

Na serveru Wikireality.cz nebude možné publikovat soukromé inzeráty. V odůvodnění zástupci serveru uvádějí, že svou koncepci chtějí postavit na výlučné spolupráci s realitními kancelářemi, nicméně jedním z důvodů této „exkluzivity“  je určitě také fakt, že společnost Aukro před nedávnem navázala úzkou spolupráci se serverem Bezrealitky.cz a Wikireality by soukromou inzercí do jisté míry tento server „kanibalizovaly“. Zákaz inzerování mají také všechny společnosti fungující na principu multilevel marketingu (pyramidy).

Ačkoliv provozovatelé serveru Wikireality.cz původně avizovali ostré spuštění portálu nejpozději do 30. 6. 2010, zatím se tak nestalo. Registrovaným uživatelům je zatím dostupná pouze betaverze připravovaného systému. Spuštění serveru nyní Aukro podmiňuje získáním dostatečného množství inzerentů a tím pádem i nemovitostí k prodeji či pronájmu. Zatím se „naplněnost“ podle informací dostupných na úvodní stránce portálu pohybuje těsně nad 95 %.  

Nejdůležitější bude start

Úspěch nového portálu však bude přirozeně záviset na schopnosti získat velké inzerenty a případně oslovit společnosti, které se v minulosti nepohodly s provozovateli serveru Sreality.cz. Dosud největším úlovkem serveru Wikireality.cz je navázání spolupráce se sítí realitních kanceláří Century 21. Vedle Century 21 bude určitě dalším cílem zlákat společnost RE/MAX, která se po koordinovaném bojkotu, do kterého se zapojily také M&M Reality a realitní kancelář STING, rozhodla se serverem Sreality.cz rozvázat spolupráci. Zbývající dvě společnosti se po uklidnění situace a návratu k původním podmínkám inzerce na server Sreality.cz vrátily.

Tip: O plánovaných úpravách podmínek inzerce na realitním serveru Sreality.cz a reakcích realitních kanceláří se více dočtete v článku "Sreality.cz mění podmínky inzerce. Realitky se bouří" nebo "Sreality.cz jsou v pasti... skončí bez realit?".

Pro úspěch nového serveru hovoří silné zázemí společnosti Allegro, atraktivní cenová strategie a možnost propojení inzerce Wikirealit s aukčním portálem Aukro. Do karet tvůrcům portálu rovněž hraje oslabení pozice Srealit. Na druhou stranu proniknout na trh online realitní inzerce bude nesmírně složité, přičemž nejdůležitější bude začátek a to, zda se tvůrcům podaří nastartovat potřebný lavinový efekt. Pokud se Wikirealitám nepodaří v průběhu relativně krátké doby od startu násobně zvyšovat příliv nových inzerentů a tím i počet inzerátů, pravděpodobně zapadne do průměru. Potom jí nezbude než vyklidit pozice, nebo čekat na případné klopýtnutí leadrů. Po zkušenostech, které prodělaly Sreality.cz , to čekání však může trvat zatraceně dlouho.

Anketa

Pokud byste se rozhodl/a prodat nemovitost spolupracoval/a byste s realitní kanceláří?

Rozhodně ano. (152)
 
Ano, ale zpočátku bych se pokusil o přímý prodej. (33)
 
Spíše ne. (18)
 
Rozhodně ne. (139)
 Celkem hlasovalo 342 čtenářů

Nový inzertní server Wikireality.cz chce konkurovat Srealitám >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Odkazující články

Velký třesk na Sreality.cz? Petr Zámečník | 24.08.2012 00:00

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

WIKIREALITY? M.Chalupa | 09.03.2016 10:19

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (352)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 505 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »