Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


O titul „Obec přátelská rodině roku 2010“ se utká 135 obcí z celé České republiky

Téměř 140 obcí vyplnilo příslušný soutěžní formulář a přihlásilo se do soutěže Obec přátelská rodině roku 2010. Kromě titulu mezi sebou soutěží také o neinvestiční dotaci, díky které budou moct realizovat své prorodinné projekty. Stejně jako v předchozím ročníku si obce, které se umístí na 1.-3. místě v jedné z šesti velikostních kategorií, rozdělí celkem 7 milionů Kč. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve spolupráci s dalšími spoluvyhlašujícími organizacemi chce touto soutěží motivovat obce k systematické a komplexní podpoře rodiny.

Obce mohou svým přístupem hrát v prorodinné politice velmi významnou roli, to nakonec ukazují účastníci letošního ročníku soutěže. Ať už se jedná o podporu projektů určených rodinám s dětmi, tak o rodinu pečující o své rodiče a prarodiče. Rodinná politika je také jednou z oblastí, kterou chce MPSV v budoucnosti rozvíjet, a to například zlepšením systému péče o ohrožené děti a rozvojem alternativ rodinné péče ve fázi pre-primárního vzdělávání, rozvojem miniškolek a firemních školek apod. Co se týče seniorů, tak bude podporován rozvoj péče o seniory v domácím prostředí například daňovým zvýhodněním pečujících členů rodiny,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. 

Nejvíce obcí se přihlásilo do velikostní kategorie s 501-2 000 obyvateli, a to 43 (nejvíce z nich spadá do Středočeského kraje). Kategorie do 500 obyvatel má 12 účastníků (nejvíce z Královehradeckého kraje). V kategorii s 2 001-5 000 obyvateli se celkem utká 24 obcí (nejvíce z Jihomoravského kraje) a o 5 méně jich bude o titul a příslib dotace bojovat v kategorii 5 001-10 000 obyvatel (nejvíce z Libereckého kraje). Z obcí, které mají 10 001-50 000 obyvatel, našlo odvahu zapojit se do soutěže 26 z nich (nejvíce z Jihomoravského kraje). Do kategorie s více než 50 000 obyvateli se přihlásilo 11 soutěžících (přes polovinu tvoří městské části Hlavního města Prahy). Celkově největší zájem soutěž vyvolala v Jihomoravském, Středočeském a Olomouckém kraji.

V současné době hodnotící tým vyhodnocuje došlé formuláře. Při tom oproti předchozím ročníkům soutěže klade větší důraz na mezigenerační charakter všech aktivit a jejich udržitelnost do budoucna. Rovněž se zaměřuje na spolupráci obcí s neziskovými organizacemi, které vyvíjejí prorodinnou činnost. V září a v říjnu hodnotící tým navštíví obce, které postoupí do 2. kola. Vítězové budou vyhlášeni v listopadu.

Už třetí ročník celostátní soutěže Obec přátelská rodině pořádá MPSV ve spolupráci s Asociací center pro rodinu a Sítí mateřských center. Do 31. července 2010 se mohly do soutěže přihlásit všechny obce, města, statutární města a městské části nebo obvody statutárních měst územně členěných na městské části či obvody z celé České republiky. Ty, které se umístí na prvním, druhém nebo třetím místě v jedné z šesti velikostních kategorií, budou moct finanční odměnu v podobě neinvestiční dotace využít v příštím roce na realizaci prorodinných aktivit, například na příměstské prázdninové tábory, dovybavení dětských hřišť a mateřských center, oslavy Dne dětí, Dne rodin či tradičních svátků, projekty zaměřené na spolupráci mateřských škol a zařízení pro seniory aj.

V loňském ročníku soutěže v jednotlivých kategoriích zvítězily Hrušovany u Chomutova, Lysice, Police nad Metují, Tišnov, Hodonín a Hradec Králové. Co jim soutěž přinesla a co díky dotaci realizovaly či plánují zrealizovat, se můžete dočíst na

http://www.mpsv.cz/files/clanky/9095/tz_220710a.pdf .

O titul „Obec přátelská rodině roku 2010“ se utká 135 obcí z celé České republiky >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »