Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Odhady české pojišťovny na škody z povodní už překročily půl miliardy korun

Autor: | 03.07.2009 15:19 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Za škody ze záplav a povodní, které vznikly v posledních deseti dnech v několika oblastech České republiky, zejména na Moravě, vyplatí Česká pojišťovna podle upřesněných odhadů více než půl miliardy korun. Na navýšení částky se podílejí zejména nahlášené škody na infrastruktuře v Moravskoslezském kraji. Současný počet nahlášených pojistných událostí již přesáhl 6200, celkově ČP očekává o zhruba tisíc škod více. Minimálně 100 obytných budov bude bohužel určeno k demolici.

Nejvíce postiženými regiony jsou Moravskoslezský a Olomoucký kraj, v Čechách pak Jihočeský.  Hlášení z oblastí Moravy postupně odeznívá, naopak jsou očekávána lokálně z dalších částí republiky, aktuálně ze středních Čech a jižní Moravy.

Svým rozsahem jsou škody občanů velmi různorodé – od zaplavených sklepů až po totální. Přidávají se k nim i újmy, které záplavy z přívalových srážek a povodně doprovázely - z krupobití, pádů předmětů či úderů blesku. Již dnes se počítá s více než 100 obytnými objekty, které se nebudou opravovat a budou určeny k demolici.

Na Moravě jsou kromě velkých škod na infrastruktuře a obecním majetku evidovány i rozsáhlé zemědělské škody, a to na porostech v blízkosti vodních toků hlavně na Vsetínsku, Novojičínsku a Přerovsku. Z jižních Čech jsou hlášeny škody na uhynulých rybách. 

V tuto chvíli má Česká pojišťovna v postižených oblastech 5krát více pracovníků pro vyřizování škod klientů než v běžném období. Například na Novojičínsku vypomáhají mobilním technikům a likvidátorům jejich kolegyně z přepážek, které jim zajišťují administrativu spojenou s prohlídkami, poskytují rady občanům a pomáhají jim s vyplňováním seznamů poškozených věcí. Škody jsou totiž velmi rozsáhlé a jejich zmapování trvá i několik hodin. Pro zjednodušení a zrychlení likvidace poslala Česká pojišťovna od začátku týdne do postižených míst 500 kusů jednorázových fotoaparátů spolu s formuláři na seznam poškozených věcí a pokyny, jak postupovat.

V současné době jsou klientům vypláceny zálohy a ti, kteří mají uzavřeny  platné pojistné smlouvy, mohou kromě nich získat také příspěvek na náhradní ubytování, pokud se jejich dům po záplavách stal neobyvatelným. 

Do postižených oblastí doručila Česká pojišťovna také humanitární pomoc s čerpadly, čistícími a desinfekčními prostředky a akutně pomohla i s řešením problémů s pitnou vodou v obcích na Novojičínsku, kam dopravila prostředky na čistění dvou tisíc studní.

Na všech kalamitních místech se bude pracovat i o nadcházejícím prodlouženém víkendu. V provozu bude také linka Klientského servisu 841 114 114, kam mohou klienti hlásit své škody nebo získat potřebné informace. Formuláře na hlášení škod jsou k dispozici také na internetových stránkách ČP - www.ceskapojistovna.cz, kam je možné on-line vkládat také dokumenty k pojistné události, například fotografie, faktury a další.

Nejpostiženější okresy z hlediska počtu škod nahlášených ČP 

Nový Jičín – 2080

Jeseník - 915

Přerov – 553

Vsetín – 317

Strakonice – 288

České Budějovice – 220

Prachatice - 206

Hodonín – 161

Klatovy – 155

V ostatních okresech republiky počty registrovaných škod nepřekročily stovku.

Přestože současné povodně jsou pro klienty i Českou pojišťovnu kalamitou, nemají takový rozsah, jako povodně roku 1997 nebo 2002. V roce 1997 při povodních na Moravě a ve východních Čechách Česká pojišťovna vyplatila na pojistných plněních přes 5 miliard korun, v roce 2002 to byla částka téměř dvojnásobná. Pracovníkům ČP prošlo v souvislosti s velkou vodou před sedmi lety rukama přes 53 tisíc pojistných událostí.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 14 zemích střední
a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši přes 12 miliard euro a poskytuje v regionu služby více než 10 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Odhady české pojišťovny na škody z povodní už překročily půl miliardy korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »