Fincentrum Media s. r. o.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

compare_and_calc.jpg db-hypoindexu.jpg
Děkujeme našim partnerům:

Výhodné hypotéky od Hypoteční banky                
 Výhodné hypotéky od Hypoteční banky                
                 


Co je stavební spoření?

| 30.3.2008 00:00 | Stavební spoření
Aktualizováno 31.3.2008 11:14

Stavební spoření je dlouhodobé pravidelné spoření v področních anebo ročních intervalech s následnou možností čerpání účelového úvěru na pořízení nového či zlepšení stávajícího bydlení.

V rámci spořící fáze stavebního spoření jsou klientovi vklady úročeny pevnou úrokovou sazbou. Použití naspořených prostředků včetně vyplacené státní podpory není nijak účelově vázáno. Úvěr ze stavebního spoření může být po splnění konkrétních podmínek čerpán buď jako překlenovací nebo řádný. Úvěr musí být vždy poskytován jako účelový, řešící konkrétní bytovou potřebu klienta. Výše úvěru vždy záleží na dostatečné bonitě klienta

Pověření ke správě smluv, poskytování úvěrů a evidenci klientských vkladů včetně státních příspěvků mají speciální banky – stavební spořitelny, které evidují jednotlivé smlouvy odděleně na speciálních spořících resp. úvěrových účtech. V současné době u nás poskytuje stavební spoření 6 stavebních spořitelen. Jsou to Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna slučující se aktuálně s Hypo stavební spořitelnou, Stavební spořitelna České spořitelny a Wüstenrot stavební spořitelna. 

Smlouvu o stavebním spoření lze sjednat na pobočkách stavebních spořitelen, obchodních místech partnerských finančních institucí (bank a pojišťoven) anebo při osobním jednání s licencovaným zprostředkovatelem.

Smlouvu lze sjednat pouze písemně a na základě předložení dokladu totožnosti. Při sepisování smlouvy si klient určí tzv. cílovou částku – limit, který klient nesmí přespořit a od které se odvíjí minimální měsíční úložka popřípadě výše poskytnutého úvěru. V případě, že smlouva o stavebním spoření je sjednána na jméno a rodné číslo nezletilé osoby vyžadují stavební spořitelny podpis a předložení dokladů totožnosti alespoň jednoho ze zákonných zástupců (rodičů, opatrovníků). Smlouva o stavebním spoření začíná platit dnem podpisu smlouvy.

Kdo být účastníkem stavebního spoření

  • fyzická osoba
  • právnická osoba

Nárok na státní podporu má:

  • občan České republiky
  • občan EU s povolením k pobytu v ČR a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky
  • fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky
Reklama
   

Komentáře

 
 
 
 

Články z Stavební spoření

Monika Hrušová | 7.2.2012 00:00 Stavební spoření vs. Hypotéky: Vítěz je jasný

Minulý rok byl pro stavební spořitelny kritický. Změny, které naši zákonodárci odsouhlasili, stavebnímu spoření celkem ublížily. Lidé raději momentálně využívají hypoteční úvěry. Celý článek »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 1.1.2012 00:00 PF 2012 aneb Co nás čeká a nemine

Odbíjení hodin za doprovodu ohňostrojů a odletujících zátek od sektu oznámilo příchod roku 2012. A s novým rokem nabývá účinnosti plejáda zákonů ovlivňujících realitní trh: Potvrzena je nižší státní podpora stavebního spoření, mění se formulář Katastru nemovitostí, novinky jsou v DPH i dani z nemovitostí a pokračuje zvyšování regulovaného nájemného. Celý článek »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 15.12.2011 00:00 Stavební spořitelny nadělují a prodlužují akční nabídky

I stavební spořitelny se chystají na Vánoce a tak se rozhodly svým klientům něco nadělit. Získat můžete například zvýhodněné podmínky u stavebního spoření, sportovní tašku nebo snížení úrokových sazeb u překlenovacích úvěrů na bydlení. Celý článek »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 2.12.2011 00:00 Stavební spoření: Jak na řádný úvěr za dva roky

Získat řádný úvěr od stavební spořitelny není jen tak. Musíte naspořit minimální částku. K tomu spořit alespoň dva roky. A navíc dosáhnout dostatečně vysokého hodnotícího čísla. Chcete-li ale úvěr skutečně za dva roky, musíte se hodně činit. Kolik musíte jednorázově vložit a kolik musíte pravidelně spořit? Celý článek »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 2.12.2011 21:50

Monika Hrušová | 1.12.2011 00:00 Kam pro stavební spoření? Třeba k Vodafonu

Raiffeisenbank spolupracuje s operátorem již delší dobu. Nově však bude možně si na čtyřech pobočkách Vodafone sjednat například stavební spoření, eKonto nebo kreditní kartu. Celý článek »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

| 8.12.2011 12:02 Klienti Stavební spořitelny České spořitelny mají nyní stavební spoření zdarma

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) nabízí do 31. prosince 2011 zvýhodněné podmínky při uzavření smlouvy o stavebním spoření. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

| 5.12.2011 13:40 SSČS snižuje úrok u zajištěných úvěrů

SSČS nově poskytuje úvěry HYPO TREND s fixací na tři roky od 3,55 % p. a. od 4,10 % p.a. s pevnou sazbou na celou dobu splatnosti. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

| 24.11.2011 11:31 Stavebné sporenie: Štátna prémia bude v budúcom roku maximálne 15 eur

Píšeme na Investujeme.sk: Do parlamentu opäť smeruje vládny návrh zmien v stavebnom sporení. Poslanci pôvodne novinky schválili ešte v septembri, prezidentovo veto však pri opätovnom hlasovaní v októbri zvrátiť nedokázali. Nový návrh akceptuje prezidentove pripomienky a ruší retroaktivitu, z pohľadu sporiteľa je však obmedzujúcejší, štátnu prémiu znižuje maximálne na 15 eur. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další zprávy »

Anketa

Bude rok 2012 lepší než rok 2011?

Celkem hlasovalo 240 čtenářů

Nejčtenější ostatní texty za posledních 14 dní

Překlenovací úvěr | 30.3.2008 00:00

Překlenovací úvěr je jednou ze dvou variant poskytovaných úvěrů stavebními spořitelnami. Překlenovací úvěr je řešením pro klienty s nedostatečnou bonitou či historií pro poskytnutí řádného úvěru ze stavebního spoření. Celý článek »

Komentářů: 0 / 0

Státní podpora stavebního spoření | 30.3.2008 00:00

Stavební spoření jako formu financování bydlení podporuje stát hned několika způsoby. Kromě finančního příspěvku až ve výši 3000 Kč za rok to jsou také úlevy v daňové oblasti. Celý článek »

Komentářů: 0 / 0

Bonita klienta stavební spořitelny | 30.3.2008 00:00

Bonita klienta je zjednodušeně schopnost klienta hradit všechny své dosavadní popřípadě budoucí závazky včas. Celý článek »

Komentářů: 0 / 0

Další články »