Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


PATERO bezpečnostních dveří

Jednou z nejčastějších příčin vzniku škody na majetku je vloupání do bytu či rodinného domu. Možností, jak ochránit své obydlí před nenechavými vetřelci, je hned několik. Z kriminalistických statistik vyplývá, že si většina zlodějů pro vloupání vybírá byty či domy s nedostatečně zabezpečenými vstupními dveřmi. Navíc se většina zlodějů dostane do cizích domácností právě skrze hlavní dveře. Kvalitní bezpečností dveře mohou zloděje od pokusu o vnik odradit, případně mu ho překazit. (Tisková zpráva Raiffeisen stavební spořitelny)

 

PROČ se chránit: Podle statistik Policie ČR bylo v období leden až srpen 2008 spácháno téměř 3000 krádeží vloupáním do bytů a přes 3000 vloupáním do rodinných domů. Policie občanům radí, aby své byty a domy opatřili kvalitními bezpečnostními zámky v kombinaci s dalšími zabezpečovacími prostředky, jako jsou například bezpečnostní závory, pojistky dveřních závěsů, řetízky či výplně dveřních zárubní proti jejich roztažení.

ČÍM: Důležitým prvkem v ochraně vašeho majetku jsou kvalitní dveře. Aby byly bezpečné, musí být v první řadě vyrobeny z dostatečně pevného materiálu, aby nebylo možné je vykopnout či prorazit. Dveře se dělí do čtyř bezpečnostních tříd, přičemž platí, že čím vyšší třída, tím vyšší stupeň zabezpečení. Různé bezpečnostní dveře se liší především počtem uzamykacích bodů zámků a částí chránicích celý mechanismus vnitřních závor. Konstrukce sestává z několika kovových výztuh, obložených dalšími materiály, svrchní vrstvu pak může tvořit dýha nebo tvrdé dřevo. Kvalitní dveře jsou velmi těžké, zejména díky zárubním se speciálními závěsy.

JAK: Nákup proveďte u skutečných profesionálů, kteří vám po odborném posouzení stavu poradí, zda vám postačí přídavné bezpečnostní dveře, tedy doplnění vnitřní strany stávajících dveří o ocelovou konstrukci s rozvorným systémem, nebo je potřeba pořídit si bezpečnostní dveře zcela nové, zasazené buď do původních, nebo do nových zárubní. Hleďte na to, aby vámi vybrané dveře měly certifikovaný alespoň třetí stupeň zabezpečení, a chtějte vidět odborný atest, potvrzující jejich vlastnosti. Přehled certifikačních společností naleznete na stránkách Mezinárodní organizace pro normy (ISO).

ZA KOLIK: Ceny bezpečnostních dveří se liší nejen podle výrobce, ale také podle rozměrů, stupně zabezpečení, přítomnosti, či absence požární odolnosti a mnoha dalších kritérií. Běžné rozpětí cen se pohybuje přibližně mezi deseti a čtyřiceti tisíci. Bezpečnostní úprava stávajících dveří  - pokud je možná – vyjde přirozeně levněji.

JAK FINANCOVAT: „ Pořízení bezpečnostních dveří lze financovat ze stavebního spoření, případně pomocí úvěru. Poskytujeme svým klientům možnost získat úvěr ze stavebního spoření či překlenovací úvěr s výhodnou úrokovou sazbou. Úvěr můžete získat, i když nemáte naspořené vlastní finanční prostředky, a lze jej kdykoli splatit bez sankcí ,“ říká Eva Gruberová z Raiffeisen stavební spořitelny.

PATERO bezpečnostních dveří >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (377)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 540 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »