Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Pět rad, jak ve svém vlastním zájmu i v zájmu bydlení přežít Valentýna

Pět rad, jak ve svém vlastním zájmu i v zájmu bydlení přežít Valentýna

Den svatého Valentýna se u nás začal slavit až po roce 1989. V Americe se ale svátek, tak jak ho známe dnes, slaví od začátku 20. století, kdy se neúspěšný obchodník Walter Scott pokusil oživit svůj byznys prodejem valentýnských přání. Tradice se pak rozšířila do celého světa. Ale s tímto svátkem to není zas tak jednoduché. Přinášíme několik rad, abyste ho vy i váš byt přežili bez větší újmy.

Statistiky ohledně toho, kolik lidí u nás slaví tento svátek zamilovaných, se neshodují. Kupříkladu podle průzkumu pojišťovny GENERALI slaví únorový svátek téměř 40 % dotázaných. Vlastní datum lásky slaví 27 % odpovídajících a 33 % respondentů přiznává, že neslaví vůbec. Pro 45 % lidí je to datum jako každé jiné. Ale je jasné, že by tento den mohl konkurovat pátku 13. Pojišťovna Allianz například minulý rok zaznamenala v tento den 462 pojistných událostí a Česká pojišťovna 1 044 pojistných událostí z občanského pojištění a čtyři stovky úrazů.

1. Pozor na večírky

Jako každý den, tak i 14. února se prostě může stát cokoli. I třeba zdánlivě událost jako z červené knihovny, kterou České pojišťovně nahlásil manželský pár. Šlo o rozbitou postel, kterou si manželé pořídili teprve pár dní před pojistnou událostí. Na první pohled by se mohlo zdát, že šlo o vášnivou oslavu svátku zamilovaných ve dvou, ale opak byl pravdou.

Ve skutečnosti se však nehoda stala daleko zajímavějším způsobem. „V inkriminovaný den pořádali manželé pro své známé večírek. S tím, jak se zábava rozjížděla, se hosté dostávali do stále lepší nálady. Jeden z nich – bývalý gymnasta – neodolal a povzbuzován potleskem ostatních začal na nové posteli dělat salta a přemety. Lůžko však nebylo tak bytelné, jak na první pohled vypadalo, a pod náporem akrobatických čísel prasklo a celá se rozlomilo. Škoda v hodnotě desítek tisíc korun se naštěstí vyřešila z odpovědnostního pojištění smělého akrobata,“ uvedla na pravou míru pojistnou událost Česká pojišťovna.

2. Nepředvádějte se

Dělat ramena a zjišťovat, co všechno zvládnete, před svou milou pánové raději nezkoušejte. Můžete dopadnout jako další klient České pojišťovny. Pro některé naštěstí pro jiné bohužel letos nejsou patřičné sněhové podmínky, ale minulý rok bylo sněhu dost. Tak se jeden mladík rozhodl pozvat svoji přítelkyni na dovolenou do Krkonoš. Byl zdatný lyžař a chtěl se předvést. Jenže při stylovém triku najel na ledovou plotnu a místo luxusního zakončení se obecenstvo dočkalo drsného pádu. Mladík si vážně poranil kolenní kloub. Nečekal ho tedy potlesk, ale několikaměsíční léčení. Ale pojistné plnění dostal ve výši 53 tisíc korun.

3. Vaše žena Valentýna neslaví. Určitě?

Často se stává, že ženy nad svátkem svatého Valentýna mávnou rukou a tvrdí, že nic nechtějí. Ale raději si to několikrát ověřte. Květinou určitě pánové nic nepokazí. Určitě nechcete, aby se vaše drahá polovička rozčílila a svátek zamilovaných dopadl jinak, než měl. Pokud už dojde k hádce, raději na sebe nekřičte v kuchyni. Ostrých předmětů je tam totiž víc než dost a takové hádky dopadají leckdy špatně. Můžete si v záchvatu vzteku zničit své oblíbené talíře nebo sklenice na whisky.

4. Aktualizujte pojištění domácnosti

A teď něco k bytu. I se svátkem sv. Valentýna souvisí pojištění domácnosti. Zvlášť, když někdo dostává nebo daruje třeba cenné šperky. V poslední době totiž počet krádeží vloupáním narůstá a ruku v ruce s nimi i krádeží šperků.

A nejen jakou mají hodnotu, ale často ani neví, kolik jich je a jak přesně vypadají. Proto již u sjednání pojištění doporučujeme, aby klienti, nebo v tomto případě spíše klientky měly alespoň fotografie svých klenotů. A v případě cennějších, nebo třeba starožitných kusů, je ideální i ohodnocení soudního znalce. Při likvidaci je pak mnohem snazší dokumentovat cenu,“ radí Monika Hotová, produktová manažerka pojištění majetku Allianz.

5. Pozor na zloděje srdcí. I těch briliantových

Spolu s vloupáním stoupá i počet krádeží cenných šperků. „Řešíme jak menší škody, kdy poškození většinou dokládají rodinné fotografie, z nichž je patrné, že majitelka domácnosti odcizený klenot měla a nosila. Jindy okradení své klenoty pouze popisují, případně kreslí, což samozřejmě není ideální situace pro řešení pojistné události. Průměrná škoda na špercích u rozsáhlejších krádeží rodinných domů je zhruba 150 tisíc korun, ale výjimkou nejsou ani újmy přesahující milionové částky,“ uvádí vedoucí týmu likvidace majetkových škoda Hana Jurová.

Pokud klienti vlastní výjimečné skvosty, mají je většinou uložené v trezoru. Ale pozor – není čím dražší obsah je do trezoru uložen, tím dokonalejší zabezpečení by měla tato „nedobytná“ schránka mít. „Obecně platí, že limit na cennosti většinou v rámci celkového limitu na pojištění domácnosti stačí, ale majitelé šperků vyšší a zvláštní hodnoty využívají možnosti navýšení limitu, například i tím, že je umístí v trezoru. A v trezoru na jiném místě, například v bezpečnostní schránce v bance, nebo v domácnosti nejbližších příbuzných, aby si je zloděj také neodnesl, doporučujeme uložit znalecké posudky, fotografie, či certifikáty pravosti, které jsou tak pro pojišťovnu zárukou skutečné hodnoty šperku a důležitým podkladem pro rychlé vypořádání pojistné události,“ doplňuje Monika Hotová. 

Ať už se chystáte oslavit tento den jakkoli. Přejeme vám hodně štěstí a co nejmíň pojistných událostí.

Pět rad, jak ve svém vlastním zájmu i v zájmu bydlení přežít Valentýna >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (336)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 487 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »