Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Počet vykradených domácností v létě roste

Loupeže a krádeže v domácnostech tvoří u Slavia pojišťovny přibližně pětinu škod na majetku. Počty  vykradených rodinných domů a bytů rostou zejména v létě, kdy řada majitelů odjíždí na dovolenou. Pokud chcete zabránit řadění zlodějů, je dobré myslet kromě mechanického či elektronického zabezpečení domácnosti, také na vhodné pojištění. To pořídíte již za pár tisíc ročně, avšak ochrání vám majetek až v hodnotě  1,2 mil. Kč.  

Ze statistik Policie ČR vyplývá, že v létě roku 2011 (3. čtvrtletí) narostl v porovnání   s 2. čtvrtletím (jaro) počet vykradených domácností o 14 % u bytových jednotek a o 12 % u rodinných domů. Lidé právě v letním období častěji opouští své domovy, které se stávají snadnou kořistí zlodějů. „Průměrná škoda u rizika odcizení a vandalismu se pohybuje okolo 10.000 Kč. Výjimkou však nejsou ani škody v řádech desítek tisíc korun. Naši klienti při krádežích nejčastěji přicházejí o elektroniku jako televize, počítač, laptop, mobil, ale také o šperky a peníze. Pojištění proti odcizení nabízíme již v základním balíčku obsaženém v pojištění majetku DOMOV+,“ říká Maxim Beliavski, produktový manažer majetkového pojištění Slavia pojišťovny.

Čím vyšší zabezpečení, tím vyšší limity pojistného plnění

Ve všech případech, kdy pojišťovna uhradí škodu, však musí zloděj při loupeži překonat určitou překážku. Minimálním zabezpečením musí být uzamykatelné dveře s běžným zámkem, v takovém případě Slavia pojišťovna plní až do výše 50.000 Kč, u dveří s bezpečnostním zámkem až do 300.000 Kč. U domů či bytů s vysokým stupněm zabezpečení a napojením na alarm či pult centrální ochrany může klient získat náhradu škody až do výše 1,2 mil. Kč. Pojistit lze i méně obvyklé vybavení domácnosti, jako jsou věci zvláštní umělecké nebo historické hodnoty, starožitnosti, sbírky zbraní a střeliva atd. Na tento majetek se však vztahují jiné pojistné limity, proto se doporučuje hodnotu takových věcí specifikovat v pojistné smlouvě jednotlivě.

Nepříjemné překvapení

„Loni v srpnu nás po návratu z dovolené z Chorvatska čekala pořádná nepříjemnost. Náš byt si totiž vytipoval zloděj. Že je něco špatně jsme poznali už podle poškozených dveří, kde byl zničen i bezpečnostní zámek. Bydlíme v bytě 3+1, který se jako jediný nachází v posledním patře cihlového bytového domu v Praze. Nikdo ze sousedů si proto ničeho nevšiml. V bytě jsme pak zjistili, že si zloděj odnesl dvě televize, DVD přehrávač, přijímač satelitu, počítač a našel také hotovost v řádu několika tisíc Kč. Při hledání cenností zároveň poškodil dvě skříně.  Škodu jsme odhadli na 90.000 Kč. Domácnost jsme měli pojištěnou u Slavia pojišťovny, kam jsme ihned předali dokumenty k ukradenému vybavení a protokol, který jsme obdrželi od Police ČR.  S ohledem na aktuální cenu dcizené elektroniky (televize byly 4–5 let staré) nám Slavia pojišťovna za ncelý měsíc vyplatila 70.000 Kč. Peníze jsme použili na nákup nového vybavení a opravu poškozených věcí,“ shrnuje zkušenost s vykradením svého bytu pan Michal z Prahy. Pojištění tohoto bytu na pojistnou částku 500.000 Kč klienta vyšlo pouze na 1.032 Kč za rok. 

V rámci základního balíku pojištěných rizik chrání pojištění DOMOV+ od Slavia pojišťovny před živelnými událostmi jako jsou požár, úder blesku, přepětí, vichřice, krupobití a další. Kromě častých škod, které na majetku způsobují živly, je již v základní nabídce služeb myšleno i na loupeže a odcizení. Klient si navíc může sjednat tři příplatkové balíčky. První chrání  před tíhou sněhu nebo námrazy, vodovodní a kanalizační škodou a únikem vody z akvária. Druhý balíček zabezpečí Váš majetek před povodní a záplavou, třetí sníží újmu za vandalismus, graffiti, a to i pokud není zjištěn pachatel a ochrání všechny skleněné výplně.  Klient k pojištění získá zdarma telefonickou asistenci, která mu zorganizuje rychlou a odbornou pomoc. Za 99 Kč ročně si můžete sjednat i technickou asistenci, ta kromě samotné organizace pomoci, zajistí maximálně dvakrát za rok likvidaci havarijního stavu, a to pokaždé až do výše 2.000 Kč.

Počet vykradených domácností v létě roste >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (364)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 521 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »