Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

logo fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Podzimní akce stavebních spořitelen: Levné úvěry a tisícikorunové prémie

Podzimní akce stavebních spořitelen: Levné úvěry a tisícikorunové prémie

Stavební spořitelny vyrážejí do podzimního boje o klienty. V akčních nabídkách nabízejí překlenovací úvěry ve slevě i tisícikorunové prémie. Kde a za jakých podmínek je získáte?

S novým školním rokem a ochlazujícími se dny nepřichází jen podzim. Své chtějí říci i stavební spořitelny. Každoroční poprázdninové akce se v letošním roce zaměřují především na levnější úvěry a některé připisují prémie.

Své podzimní akce od začátku září spustila Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška) a Modrá pyramida (MPSS), již v průběhu srpna je představila Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka). S motivační sezónní nabídkou zatím nepřišla Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) a Wüstenrot – stavební spořitelna.

ČMSS: Prémie pro děti i levnější úvěry

Liška nabízí od 1. září do 31. prosince 2013 bonus ve výši 1000 Kč pro klienty ve věku do 17 let, kteří si uzavřou smlouvu o stavebním spoření. Na internetových stránkách se nezmiňuje o dodatečných podmínkách, jakými standardně bývá např. výše cílové částky či minimální počáteční vklad. Zato poměrně aktivně inzeruje možnost sjednání nezávazné schůzky s „finančním poradcem“ ČMSS.

Časově omezená je i nabídka Bonusového vkladu. Do konce roku nabízí bonus z vložené částky 50 tis. Kč a více ve výši 1,5 %, při vložení více než 100 tis. Kč je bonus ještě o desetinku procentního bodu vyšší. Smlouva musí trvat alespoň 2 roky a nesmí dojít ke změně tarifu ani cílové částky. První dva roky je smlouva vedena zdarma a po dvou letech není při výpovědi účtován poplatek za ukončení smlouvy ve vázací době ve výši 0,5 % cílové částky.

Jenom do konce října nabízí ČMSS vyřízení překlenovacích úvěrů Topkredit a Tophypo bez poplatku. Oba úvěry jsou stavěny jako konkurenční produkty k hypotékám, ovšem s o něco vyšší úrokovou sazbou – a nevýhodou „dospořování“. Při úvěru alespoň 2 mil. Kč klient zaplatí 3,5 %, resp. 3,4 % ročního úroku. Při sjednání dalších produktů může navíc získat slevu až 0,4 procentního bodu.

MPSS: Levnější úvěr

Modrá pyramida sází na levnější úvěr s garantovanou sazbou. Od 3. do 30. září 2013 nabízí Hypoúvěr 85 s garantovanou sazbou 3,34 %. Jedná se sice o dražší úvěr než hypoteční, jeho výhodou je ale poskytování již od částky 200 tis. Kč, přičemž až do výše 500 tis. Kč není nezbytné zajištění nemovitostí. Zároveň je i zpracování úvěru a odhadu nemovitosti zdarma.

SSČS: Prémie pro děti a akční úvěr

Buřinka prodloužila do konce září svou únorovou akční nabídku bonusu 1000 Kč na smlouvy uzavřené pro děti ve věku do 6 let. Podmínkou je cílová částka alespoň 150 tis. Kč a do konce roku naspoření minimálně 3000 Kč. Prémii ovšem klient dostane pouze do výše zaplaceného poplatku za sjednání smlouvy, což se projeví zejména při jejím uzavření přes internet. Touto cestou si Stavební spořitelna České spořitelny účtuje „jen“ 495 Kč místo standardního 1 % z cílové částky.

Akční úvěr bez poplatku za vedení při uzavření do 27. září 2013 inzeruje Buřinka jako „úvěr s nízkým úrokem“. Jeho výše ovšem dosahuje 5,99 %, navíc jen při splatnosti do 8 let. Při delší splatnosti (až 18 let) úroková sazba vzroste na 6,85 %. Jeho výhodou je možnost poskytnutí bez zástavy nemovitosti až do výše 800 tis. Kč.

Přijdou další akční nabídky?

Se začátkem školního roku stavební spořitelny postupně přicházejí s novými akčními nabídkami. Mezi standardní patří nejrůznější slevy či vratky poplatku za sjednání smlouvy o stavebním spoření – a takovou nabídku zatím žádná spořitelna letos ještě nepředstavila. Navíc dvě spořitelny zatím své akce ještě neoznámily.

Stavební spořitelny v poslední době zažívají krušné časy. Pokud nepřilákají zpět klienty a nezískají ztracenou důvěru, k obnově zájmu o jejich finanční produkt jim nepomůže ani to, že jimi kritizované změny ve stavebním spoření uvízly ve druhém čtení v rozpuštěné Poslanecké sněmovně.

Anketa

Máte uzavřené stavební spoření?

Ano. (1106)
 
Ne. (309)
 
Nevím. (25)
 Celkem hlasovalo 1440 čtenářů

Podzimní akce stavebních spořitelen: Levné úvěry a tisícikorunové prémie >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 25.05.2016 00:00 Stavební spoření udrží nad vodou už jen státní příspěvek

Propad úrokových sazeb začíná pronikat už i na pole stavebního spoření. Některé stavební spořitelny hodlají od léta snížit úrokové sazby spořících produktů. Jiné vyčkávají na kroky svých konkurentů. Klientům mohou přinést nižší sazby i určité výhody. Proč zatím některé spořitelny nechtějí sazby měnit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.05.2016 17:25
Reklama
banner-investujeme-ceskych100

Jana Zámečníková | 10.05.2016 00:00 České stavební spoření stále slaví úspěchy

Česká republika se udržela na stupních vítězů v evropském stavebním spoření. S více než 3,5 miliony smluv se řadí za Německo a Rakousko. Německo sice co do počtu smluv v Evropě vede, nejrozšířenější je ale stavební spoření v Rakousku. Vedoucí postavení získalo Česko v nárůstu úvěrů ze stavebního spoření. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.04.2016 00:00 Vladimír Staňura: Nežijte na hraně! Úrokové sazby mohou vzrůst

Novela zákona, která ruší nutnost souhlasu opatrovnického soudu s výběrem naspořených prostředků na stavebním spoření dítěte, začala platit. Zvýší se zájem o stavební spoření? Jakým směrem se ubírá stavební spoření? Na tyto a další otázky odpovídal Vladimír Staňura, generální ředitel Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) a předseda Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 13.04.2016 00:00 Navyšujete cílovou částku? Pozor na změnu tarifu!

Navýšení cílové částky stavebního spoření může přijít pěkně draho. Navýšení bývá často spojeno se změnou tarifu. A to se teprve prodraží. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 06.04.2016 00:00 Stavební spoření: Úvěry s nohou na plynu

Úvěry se díky nízkým úrokovým sazbám poskytují jak na běžícím páse. Stavební spořitelny hlásí největší nárůst objemu poskytnutých úvěrů za poslední čtyři roky. Do nevýhodného postavení se ale dostává spoření, které velmi nízkými výnosy lidi neláká. Za jakých podmínek jsou ochotni spořit? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.03.2016 13:21 Klienti si nenechávají líbit rušení stavebních spoření

Nízké úrokové sazby nejsou výhodné pro stavební spořitelny, jelikož prodražují služby, které jsou výhodné především pro klienty. Proto smlouvy jednostranně ruší. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.11.2015 14:01 Raiffeisen stavební spořitelna nabízí svým klientům finanční bonus

Bonus 500 korun nabízí Raiffeisen stavební spořitelna všem mladým lidem od 12 do 25 let, kteří si u ní sami či prostřednictvím zákonného zástupce založí stavební spoření. Speciální nabídka potrvá až do 21. prosince 2015. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Ubytovali byste u sebe doma uprchlíky?

Ano. (793)
 
Ne. (1315)
 
Nevím. (29)
 Celkem hlasovalo 2137 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.05.2016 00:00 České stavební spoření stále slaví úspěchy

Česká republika se udržela na stupních vítězů v evropském stavebním spoření. S více než 3,5 miliony smluv se řadí za Německo a Rakousko. Německo sice co do počtu smluv v Evropě vede, nejrozšířenější je ale stavební spoření v Rakousku. Vedoucí postavení získalo Česko v nárůstu úvěrů ze stavebního spoření. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »