Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Poptávka po bytech v Mladé Boleslavi roste, proto se bude poprvé licitovat v elektronické aukci

21.07.2015 09:56 | Kategorie: Hypoindex | 0 komentářů
Tagy: elektronická aukce Mladá Boleslav Naxos

Zájem o bydlení v hospodářsky rychle se rozvíjející Mladé Boleslavi je stále větší. Populární jsou hlavně menší byty. A tak roste i nabídka. Další nové byty se dokončují v těsné blízkosti Národní přírodní památky Radouč,  poblíž automobilky a centra města. Právě díky velkému zájmu jdou nyní první tři z nich do elektronické aukce. Vyvolávací cena bytů začíná těsně pod jedním milionem. Aukci realizuje společnost Naxos, jeden z největších dražebníků v zemi.  Zájemci o bydlení se mohou připojit k licitaci prostřednictvím internetu již 12. srpna.
  

O nové byty u Radouče  se lidé zajímají už teď. V prvním z tamních domů se prodalo všech zhruba 40 bytových jednotek. A z druhého, který se nyní dostavuje, našlo nového majitele už osm bytů. Mladoboleslavsko je ekonomicky silný region s velkou kupní silou, lidé tu slušně vydělávají a chtějí také dobře bydlet. Současná rezidenční výstavba ve městě zatím nestačí zcela splňovat jejich požadavky,“ říká Jan Sachr, ředitel společnosti Naxos, která se zaměřuje především na dražby velkých nemovitostí. A dodává, že ti, kdo dojíždějí do města za prací, si v některých případech kupují menší bytové jednotky i na přespání. Do města se navíc stěhují také cizinci, kteří zde pracují.

Ekonomicky silný region, přesto o polovinu levnější byty než v Praze 

Vyvolávací ceny bytů z developerského projektu u Radouče v Mladé Boleslavi jsou okolo 24 tisíc korun za metr čtvereční, zatímco v Praze jsou tyto ceny dvojnásobné. Do aukce jde jeden byt o rozloze 33 metrů čtverečních. Jeho vyvolávací cena je 999 000 korun. Licitace o další dva byty o velikosti 76 m2 pak bude začínat na 1 799 000 Kč,“ upřesňuje Jan Sachr.  Zájemce o nové byty tak čeká napínavé přihazování z domova prostřednictvím počítače, díky němuž se ocitnou ve virtuální aukční síni. Během stanoveného času se rozhodne o vítězích. „Elektronická aukce tak není omezena na rozdíl od veřejné dražby zákonem. Její podmínky stanoví prodávající a zprostředkovatel,“ dodává Sachr.

Zajímavostí je, že zpravidla se v elektronické aukci prodávají byty v insolvenci. Teď poprvé to budou byty nové. Lidé budou mít i možnost si nabízený bytový projekt u Radouče prohlédnout ještě před aukcí po předchozí domluvě s organizátorem aukce.

Zdroj: Tisková zpráva Naxos.cz

Poptávka po bytech v Mladé Boleslavi roste, proto se bude poprvé licitovat v elektronické aukci >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypoindex

Monika Hrušová | 07.04.2015 00:00 Ve vztahu k financím jste pečovatelé nebo tradicionalisté? Zjistěte to

I když většinou mají Češi na všechno odpověď a vypadá to, že často nejsou spokojeni se svým životem, ani se svými financemi, opak je pravdou. Patříme mezi nejspokojenější obyvatele střední a východní Evropy. Ve srovnání se Slováky, Poláky, Maďary a Rumuny jsme spokojenější nejen s kvalitou života, ale také s životním standardem a finanční situací. Ukázal to mezinárodní průzkum TNS AISA pro společnost Provident Financial. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 21.08.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červenec 2013: Úrokové sazby stouply na 3 %

Pokles úrokových sazeb se v červenci zastavil. Průměrné sazby dle Fincentrum Hypoindexu stouply na 3 %. Jedná se o přestávku před dalším propadem, nebo již bylo nalezeno úrokové dno? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 17.07.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červen 2013: Rekordní rok pokračuje

Úrokové sazby nezastavily svůj pokles ani v červnu. Fincentrum Hypoindex ubral další setinku procentního bodu a zakotvil na 2,95 %. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.07.2013 12:48

Další články »

Krátké zprávy z Hypoindex

22.09.2016 10:40 Novela stavebního zákona byla schválena

Od poloviny příštího roku nebude zapotřebí povolení kupříkladu ke stavbě skleníku nebo bazénu na pozemku rodinného domu. Novela stavebního zákona, která prošla vládou má ulehčit především drobným stavebníkům. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.09.2016 14:31 Finanční úřady poprvé udělili pokuty za nepřiznané majetky

Nejvyšší vybraná pokuta byla 2,7 milionů korun, bohužel finanční správa nesmí uvádět za jaký prohřešek tato pokuta byla udělená. Celkem loni na příjmech osvobozených od daně přiznali lidé 82 miliard korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.09.2016 11:49 Chátrající budovy pomůžou odstranit státní dotace

27 míst v České republice dostane nový vzhled. Stát vyčlenil na demolice chátrajících budov do roku 2018 celkem 300 milionů korun. Jenom letos se budou bourat stavby ve výši za 69 milionů korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.08.2016 13:31 Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku

Finanční arbitr nařídil úvěrové firmě Profi Credit miliardáře Davida Berana vrátit důchodci úroky, které po něm požadovala při uzavření revolvingového úvěru. V rozporu s dobrými mravy totiž firma poskytla úvěr, kde dlužná částka už při podpisu smlouvy vyrostla o více než 60 procent. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 16:58

15.08.2016 10:57 Největší náklad Čechů je na bydlení

Téměř 27 procent svých mezd dávají Češi na bydlení. Jedná se především o pronájmy, anebo splátky hypoték. V penězích se jedná průměrně o 4511 korun měsíčně. Druhý největší náklad pak tvoří výdaje za jídlo ve výši 17,1 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů