Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Poptávka po stavebních materiálech roste

10.12.2015 17:23 | Kategorie: Hypoindex | 0 komentářů
Tagy: ePoptavka nabídka stavebnictví

Češi na internetu jednoznačně nejvíce řeší stavební práce a čím dál tím častěji i nákup dřeva. To se ostatně stalo skokanem letošního roku. „Počet poptávek na stavební práce nebo materiál je dlouhodobě stabilní a tvoří téměř poloviční podíl všech poptávek,“ vysvětluje Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz, která je lídrem v poskytování on-line poptávkových služeb. „Poptávky po dřevu, konkrétně stavebním rozhodně sílí. Průměrná hodnota jedné poptávky je 38 tis. Kč,“ přibližuje detaily Kočí. Samotné dřevo tvoří zhruba 8 % všech poptávek. 

Poptávkové systémy jsou oblíbené jak mezi živnostníky, tak i mezi fyzickými osobami zejména pro svou jednoduchou obsluhu a možnost velmi jednoduše zadat vlastní poptávku po určitém produktu či službě. Pak už stačí pouze čekat na nabídky a z nich si vybrat tu nejvhodnější,“ popisuje podstatu služby Otto Kočí. Nejvíce se letos již tradičně poptávaly stavební materiály a stavební práce. Meziročně se zájem o tuto položku zvýšil z 39 na 45 procent.  Následuje dřevo, doprava a stroje/strojírenství.

  1. Stavebnictví/stavební práce
  2. Dřevo/stavebnídřevo/palivové dřevo
  3. Doprava
  4. Stroje/strojírenství
  5. Auto/moto

Relativně zajímavé výsledky lze vystopovat i u strojírenství. Za tímto označení se totiž nejčastěji skrývají poptávky po nových kotlích, tepelných čerpadlech nebo stavebních strojích. „Zvýšená poptávka po tepelných zdrojích jednoznačně souvisí s tzv. kotlíkovou dotační politikou,“ ukazuje Kočí na trend, který v minulých letech nebyl vůbec patrný.

Roste i průměrná hodnota jedné poptávky. Zatímco v roce 2014 to bylo pouze 77 tis., letos to bylo bezmála 109 tis. korun. „Oživení ekonomiky je jasně patrné ve větší chuti investovat do nemovitostí,“ komentuje letošní vývoj Otto Kočí. „Rozpočty určené na stavebnictví či rekonstrukce jsou až o dvě třetiny vyšší,“ komentuje výsledky meziročního srovnání ředitel ePoptávka.cz. Celková hodnota poptávek vrostla podle Kočího o 1,875 mld. korun. Je to dosud nejvyšší skok v historii. Zvýšení Kočí přisuzuje jednak vzrůstající důvěře v českou ekonomiku a zároveň jasné profilaci služby.

Zdroj: Tisková zpráva ePoptávka.cz

Poptávka po stavebních materiálech roste >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypoindex

Monika Hrušová | 07.04.2015 00:00 Ve vztahu k financím jste pečovatelé nebo tradicionalisté? Zjistěte to

I když většinou mají Češi na všechno odpověď a vypadá to, že často nejsou spokojeni se svým životem, ani se svými financemi, opak je pravdou. Patříme mezi nejspokojenější obyvatele střední a východní Evropy. Ve srovnání se Slováky, Poláky, Maďary a Rumuny jsme spokojenější nejen s kvalitou života, ale také s životním standardem a finanční situací. Ukázal to mezinárodní průzkum TNS AISA pro společnost Provident Financial. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 21.08.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červenec 2013: Úrokové sazby stouply na 3 %

Pokles úrokových sazeb se v červenci zastavil. Průměrné sazby dle Fincentrum Hypoindexu stouply na 3 %. Jedná se o přestávku před dalším propadem, nebo již bylo nalezeno úrokové dno? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 17.07.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červen 2013: Rekordní rok pokračuje

Úrokové sazby nezastavily svůj pokles ani v červnu. Fincentrum Hypoindex ubral další setinku procentního bodu a zakotvil na 2,95 %. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.07.2013 12:48

Další články »

Krátké zprávy z Hypoindex

22.09.2016 10:40 Novela stavebního zákona byla schválena

Od poloviny příštího roku nebude zapotřebí povolení kupříkladu ke stavbě skleníku nebo bazénu na pozemku rodinného domu. Novela stavebního zákona, která prošla vládou má ulehčit především drobným stavebníkům. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.09.2016 14:31 Finanční úřady poprvé udělili pokuty za nepřiznané majetky

Nejvyšší vybraná pokuta byla 2,7 milionů korun, bohužel finanční správa nesmí uvádět za jaký prohřešek tato pokuta byla udělená. Celkem loni na příjmech osvobozených od daně přiznali lidé 82 miliard korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.09.2016 11:49 Chátrající budovy pomůžou odstranit státní dotace

27 míst v České republice dostane nový vzhled. Stát vyčlenil na demolice chátrajících budov do roku 2018 celkem 300 milionů korun. Jenom letos se budou bourat stavby ve výši za 69 milionů korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.08.2016 13:31 Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku

Finanční arbitr nařídil úvěrové firmě Profi Credit miliardáře Davida Berana vrátit důchodci úroky, které po něm požadovala při uzavření revolvingového úvěru. V rozporu s dobrými mravy totiž firma poskytla úvěr, kde dlužná částka už při podpisu smlouvy vyrostla o více než 60 procent. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 16:58

15.08.2016 10:57 Největší náklad Čechů je na bydlení

Téměř 27 procent svých mezd dávají Češi na bydlení. Jedná se především o pronájmy, anebo splátky hypoték. V penězích se jedná průměrně o 4511 korun měsíčně. Druhý největší náklad pak tvoří výdaje za jídlo ve výši 17,1 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů