Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Poradci nám přivádějí dobré klienty

Autor: Jan Majer | 05.09.2006 01:17 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Poradci nám přivádějí dobré klienty

"Pokud se budeme přibližovat rakouskému trhu, budou si Češi častěji pořizovat nemovitost jako investici," říká RADKA LIKÉROVÁ - TRUHELKOVÁ z Raiffeisenbank.

Reklamní kampaň Raiffeisenbank asi zná každý - lákáte zájemce o úvěry, aby přišli k vám na pobočku. Není to ale tak dlouho, co se banky snažily klienty z poboček naopak vyhnat…
Máte pravdu, asi tak před pěti lety se české banky nadchly pro elektronické bankovnictví. Chtěly naučit své klienty komunikovat s bankou na dálku. Po telefonu nebo přes internet. Nikdo si přitom neuvědomil, že se tak banky vzdávají nenahraditelného kontaktu s klientem.

Myslíte, že také proto je vaše kampaň, oslovující klienty jiných bank, úspěšná?
Je to pravděpodobné. Klient, který je často v kontaktu se svým osobním bankéřem, bývá své bance věrnější. Banky si to konečně uvědomily a začínají své klienty opět lákat na pobočky.

Jak se banky dívají na finanční poradce? Přivádějí vám na pobočky zájemce o hypotéky, ale v jistém smyslu jste také konkurenty…
Je pravda, že i my chceme klientům poskytovat komplexní služby. Poradci nás často berou především jako hypoteční banku, ale my samozřejmě našim klientům nabízí mnohem víc. Pokud však jde o klienta, kterého k nám přivedl poradce, zajistíme jen hypotéku a ostatní necháváme na poradci.

V některých finančních institucích narážejí poradci na ne zrovna vstřícný přístup zaměstnanců. Na hypoteční pracovníky Raiffeisenbank slýchám od kolegů především chválu. Čím to je?
Finanční poradci byli a jsou v naší bance pod drobnohledem. Máme statistiky a analýzy o všech obchodech zprostředkovaných externisty. Máme pěkně zpracovanou typologii klientů podle věku, příjmů, vzdělání a dalších sociologických hledisek. K překvapení našeho i rakouského vedení se ukázalo, že finanční poradci k nám přivádějí velmi zajímavé klienty.

V jakém smyslu zajímavé?
Prostřednictvím poradců si k nám chodí pro úvěry lidé bonitní a spolehliví.

Jak si to vysvětlujete?
Většina lidí, kteří spolupracují s finančním poradcem, o své finance dobře pečuje. Tito lidé své finance aktivně řeší, přemýšlí o nich. Pokud se klient rozhodne pro hypotéku, je velmi dobré, když se svým poradcem zůstane dlouhodobě v kontaktu.

Proč? Nestačí dvacet let posílat dohodnutou částku?
Hypotéka je maratónský běh a klient by měl spolu s poradcem třeba průběžně zvažovat, jak se zachovat, když se blíží fixace. Pro někoho může být výhodné úvěr nebo jeho část splatit, jinému se vyplatí dál posílat měsíční splátky a volné prostředky investovat.

Lidé často v takových situacích hledají nějakou univerzální radu.
Ano, ale taková rada neexistuje. Vždy je potřeba zvažovat konkrétní případ. Laik by si k tomu měl přizvat poradce, na kterého se může spolehnout.

Proč by měl klient využít služeb finančního poradce, když podmínky bank jsou velmi podobné a jde jen o to přinést kompletní hromadu dokumentů?
Poradce samozřejmě zaprvé poradí, jak koupi nebo rekonstrukci nemovitosti financovat a kterou banku zvolit. Pak obvykle následuje několik hektických dnů nebo týdnů, kdy je potřeba dodat bance vše potřebné. Kdo tu zkušenost má za sebou, dobře ví, jak je dobré mít profesionála, který ten proces dobře zná a komunikaci mezi bankou a klientem vyřídí.

Souhlasím. Sám jsem nedávno řešil svoji hypotéku a všechno to běhání jsem svěřil kolegovi, co dělá hypotéky dnes a denně. Věděl dokonce, který odhadce je kdy na dovolené...
A určitě měl dobré kontakty na hypoteční pracovníky na pobočce. Právě tam vznikají výborné vazby mezi poradci a bankou. Pobočky totiž z každého takového obchodu profitují a hypoteční pracovníci vědí, že na dlouhodobé spolupráci s poradci vydělají.

Je to tak, že při vyřízení hypotéky prostřednictvím poradce klient neplatí nic navíc?
Přesně tak. Ve skutečnosti klient s poradcem dokonce ušetří - přinejmenším čas. Často poradci své klienty upozorní na marketingové akce, u nás jsou to "hypoteční soboty", díky kterým se dá hodně ušetřit na poplatcích.

Raiffeisenbank je rakouská banka a rakouský trh je o pár kroků před námi. Co nás čeká na trhu hypotečních úvěrů v dalších letech?
Pokud se budeme přibližovat rakouskému trhu, budou Češi častěji pořizovat nemovitost jako investici.

Zdroj: Investujeme.cz

Poradci nám přivádějí dobré klienty >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.10.2016 03:39

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (367)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 526 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »