Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Překlenovací úvěr

30.03.2008 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 0 komentářů

Překlenovací úvěr je jednou ze dvou variant poskytovaných úvěrů stavebními spořitelnami. Překlenovací úvěr je řešením pro klienty s nedostatečnou bonitou či historií pro poskytnutí řádného úvěru ze stavebního spoření.

Překlenovací úvěr je klientovi poskytnut na překlenutí doby než bude mít nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření. Výše úvěru odpovídá výši sjednané cílové částky ve smlouvě o stavebního spoření. Klient z překlenovacího úvěru platí jen úroky a smluvně danou minimální částku si spoří na nové smlouvě o stavebním spoření. Ve chvíli, kdy na spořícím účtu má dostatečnou částku a vyhovuje hodnotícím kritériím je mu přidělen standardní úvěr ze stavebního spoření, kterým automaticky splatí překlenovací úvěr a začne splácet jak úroky tak jistinu řádného úvěru.

Podmínkou poskytnutí překlenovacího úvěru je zřízení zástavního práva na účtu stavebního spoření klienta, a to včetně budoucích přírůstků na tomto účtu. Žadatel o úvěr musí splnit další podmínky jako je minimální vklad na účtu stavebního spoření, dostatečnou bonitu a požadované zajištění úvěru (ručitel, zástava nemovitosti). Překlenovací úvěr může být stavební spořitelnou poskytnut pouze na financování bytových potřeb. 

Výhody překlenovacího úvěru

 • možnost mimořádných vkladů a splátek bez sankcí*
 • daňovou úsporu ze zaplacených úroků z úvěru
 • nízké poplatky za vedení úvěrového účtu

 • Obecně výhodou překlenovacího úvěru je především jeho dostupnost a tedy rychlost získání prostředků. Na překlenovací úvěr má nárok každý žadatel, který prokáže dostatečnou schopnost splácet své závazky. Stavební spořitelny nabídkou překlenovacích úvěrů mohou přímo konkurovat bankovním nabídkám hypoték, navíc klient si celou sumu ročních splátek úvěru může odečíst od daňového základu.

  Na rozdíl od standardních úvěrů se u překlenovacích úvěrů postupem času nijak nemění dlužná částka a klient tak stále splácí úroky z celé částky úvěru. A to i přesto že po celou dobu si pravidleně spoří na účtu té samé smlouvy. Paradoxně tedy platí úroky i ze svých naspořených peněz.

  Překlenovací úvěr je vždy splacen přidělením řádného úvěru ze stavebního spoření.

  Graf: Platby při využití varianty financování prostřednictvím překlenovacího úvěru


  Překlenovací úvěr >> sdílejte na sociálních sítích

   
  Reklama

   

   

  Komentáře


  K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

  Přidejte komentář

  * Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
  Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
  Opište text z obrázku: *

  * Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


  Články z Stavební spoření

  Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

  Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0
  Komerční sdelení
  br2016-300-300

  Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

  S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

  Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

  Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

  Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

  Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

  Další články »

  Krátké zprávy z Stavební spoření

  03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

  Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

  Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

  Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

  Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

  12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

  Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

  Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Další krátké zprávy »

  Anketa

  Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

  Rozhodně ano. (366)
   
  Spíše ano. (52)
   
  Spíše ne. (47)
   
  Rozhodně ne. (60)
   Celkem hlasovalo 525 čtenářů

  Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

  Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

  S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

  Komentářů: 0 / 0

  Další články »