Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Přes 11 miliard investuje do průmyslových zón česká skupina Accolade spolu s developerem Panattoni

Česká investiční skupina Accolade zaměřená na průmyslové nemovitosti nechá spolu s developerem Panattoni Europe během následujících pěti let postavit v českých industriálních zónách nové výrobní a skladovací prostory za více než 11 miliard korun. Obě společnosti spolu v této výši uzavřely kontrakt o financování staveb přesně na míru požadavkům konkrétních výrobních nebo logistických firem, které si budovy dopředu objednají s tím, že je nechtějí přímo vlastnit, ale budou si je od skupiny Accolade následně řadu let pronajímat. Skupina Accolade a developer Panattoni už společně uskutečnily projekty za 1,5 miliardy korun a firmy, které v nových stavbách podnikají, v nich už vytvořily na 1 500 nových pracovních příležitostí. (Tisková zpráva: Accolade)

V nájemních prostorech skupiny Accolade v Panattoni Parku v Ostrově u Stříbra tak například německý automobilový dodavatel Ideal Automotive vyrábí součástky pro BMW nebo Volkswagen, v Týništi nad Orlicí vznikají dveřní otevírací systémy Assa Abloy, který v Česku rozvíjí tradici společnosti FAB, nebo se v právě stavěné budově Accolade v Ostrově u Stříbra budou vyrábět vysokozdvižné vozíky KION Group působící pod značkami jako Linde nebo Still. Vedle výstavby nájemních prostor také skupina Accolade připravuje pozemky pro industriální výstavbu a konkrétně v Ostrově u Stříbra spolu s Panattoni Europe připravila podmínky pro vstup a prodej výrobního a skladového objektu na míru, kde vyrostl závod největšího světového výrobce kancelářského vybavení společnosti Steelcase.
„Díky spojení s mezinárodním developerem průmyslových nemovitostí Panattoni Europe jsme schopní využít bohatých znalostí a kontaktů a oslovit společnosti z celého světa s nabídkou řešení šitého na míru jejich představám a požadavkům,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva průmyslové skupiny Accolade. „Skupina Accolade je jedinou v České republice, která financuje výstavbu v průmyslových zónách i z domácích, českých zdrojů,“ dodává ke kontraktu s Panattoni Europe Milan Kratina.

Češi investice do nemovitostí milují
Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe, vysvětluje: „V počátcích našeho fungování v České republice jsme rozvíjeli naše aktivity především ve spolupráci s partnerskými investory ze zahraničí. S rozvojem trhu se zvýšily požadavky na znalost geografických poměrů ve střední Evropě a v ČR samotné. Spolupráce s českou skupinou Accolade nám otevírá možnost vstupu do menších, ale z hlediska trhu s průmyslovými nemovitostmi velice zajímavých, regionů v rámci České republiky a Slovenska a samozřejmě zjednodušuje rozhodovací proces, a tím urychluje výstavbu a dodání produktu našim klientům,“ vysvětluje Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe.
Podle Kratiny Češi investice do nemovitostí milují. „Řada rodin si pořídila další byt s tím, že tak zhodnotí svoje úspory – byt budou pronajímat nebo ho po čase se ziskem prodají. Větší investoři si takto pořizují třeba celé bytové nebo kancelářské budovy. Jenže v případě bydlení nebo kanceláří jsou to téměř vždy spekulativní investice – nemáte jistotu, že se vám je podaří dobře pronajmout. V případě průmyslových nemovitostí je to přesně naopak. Stavět se začíná až teprve ve chvíli, kdy máte budoucí budovu až na deset patnáct let stoprocentně předpronajatou a zároveň vždy je vašim partnerem silná průmyslová společnosti. Takové podmínky by byly na trhu rezidenčních nemovitostí spíše snem či pohádkou,“ říká Milan Kratina.
Že se investice do nemovitostí těší v České republice velké oblibě, potvrzuje i Prokop Svoboda, spolumajitel realitní společnosti Svoboda & Williams: „Možnost investovat do průmyslových nemovitostí je na českém trhu úplně nová a sám jsem s Accolade investoval vlastní prostředky. Klienty Svoboda & Williams jsou často lidé, kteří berou nákup nemovitostí jako investici do budoucnosti, a proto jsme také s Accolade uzavřeli dohodu o marketingovém zastupování. Můžu potvrdit, že poptávka po možnosti podílet se na výstavbě v industriálních parcích stoupá,“ říká Prokop Svoboda.
Se skupinou Accolade investují převážně čeští investoři, fyzické osoby, právnické osoby, fondy, typicky například ex-majitelé úspěšných firem, vysocí manažeři velkých společností nebo úspěšní podnikatelé. Vedle Prokopa Svobody se s Accolade nedávno rozhodl investovat například také Jan Holásek poté, který se po dlouhodobém působení v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partneři rozhodl věnovat zejména projektům a investicím v oblasti nemovitostí. „Rozhodl jsem se s Accolade významně investovat. Na projektech v oblasti průmyslových nemovitostí je pro mne zajímavé i to, že většinou vznikají v regionech, kde pomáhají rozvoji a zaměstnanosti. Tenhle přesah je pro mne důležitý stejně jako to, že fungují opravdu zajímavě ekonomicky a přitom jsou zároveň jednou z nejbezpečnějších oblastí,“ říká Jan Holásek.
Stabilní trh o velikosti 100 miliard
Trh s podnikatelskými nemovitostmi má v České republice hodnotu kolem sta miliard korun. Česká republika je zároveň velmi populárním místem, kam rozšířit nebo přemístit výrobu. Ve srovnání s Německem, které bývá cílovým trhem, jsou totiž náklady na práci zhruba třetinové a nižší jsou stále i ceny energií, přitom kvalita odvedené práce je stejná; poptávka po nových investicích je proto, zejména s odeznívající evropskou hospodářskou krizí, znovu velmi vysoká.
„Česká republika a Slovensko je pro nás v tomto směru strategickým trhem, protože se nachází na křižovatce hlavních dopravních tras mezi západní, střední a východní Evropou. Parky, které společně s  Panattoni Europe nabízíme, jsou umístěny v pečlivě vybraných lokalitách zohledňujících ekonomické a logistické klastry v Evropě,“ uzavírá Milan Kratina.

Přes 11 miliard investuje do průmyslových zón česká skupina Accolade spolu s developerem Panattoni >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »