Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Přeshraniční investice do evropských nemovitostí se v prvním čtvrtletí zdvojnásobily na 38 miliard eur

Londýn zůstává favoritem s investovanými 9 miliardami eur (Tisková zpráva: Colliers International)

Přeshraniční kapitálové investice na evropském realitním trhu se v prvním čtvrtletí letošního roku zdvojnásobily na 38 miliard eur z 19 miliard eur dosažených ve stejném období v loňském roce, což potvrzuje pozitivní efekt programu kvantitativního uvolňování Maria Draghiho ve výši 1,1 bilionu eur.

Londýn nadále zůstává nejoblíbenějším evropským přeshraničním trhem, v prvním čtvrtletí do něj směřovala téměř čtvrtina (23 %) veškerých investičních objemů, tedy přibližně 9 miliard eur. Následovala Paříž s 2,1 miliardou eur.

Richard Divall, vedoucí přeshraničních investic v regionu EMEA Colliers International, poznamenal: „Evropa stále zůstává cílem globálních kapitálových toků, Spojené státy se rychleji zotavují a jejich hlavní města jsou považována za drahá, asijské ekonomiky zpomalují a Austrálie se blíží vstupu do recese. Ačkoliv oživování evropské ekonomiky se zpomalilo, kvantitativní uvolňování umožní měně hrát větší roli v globálním kapitálovém cílení na evropské nemovitosti.“

Podle společnosti Colliers využily americké investice slabého eura – v posledních 12 měsících na trh přiteklo 44 miliard eur.

Společnost Colliers zaznamenala, že fúze a akvizice se v roce 2015 zvýšily, protože globální investoři navýšili kapitál pro realitní akvizice a snaží se získat rychlý přístup k existujícím evropským portfoliím se zkušenými realitními týmy. Mezi významné úspěchy patří:

  • Australská Cromwell Property Group koupila Valad Europe.

  • NothStar Realty Finance Corporation koupila 15% podíl v panevropském fondu AERIUM.

  • TPG Capital koupila společnost Cushman & Wakefield.

  • PIMCO a Griffin Real Estate koupily podíl v Echo Investments, polské nemovitostní společnosti s majetkem v hodnotě 1,5 miliardy eur.

  • Po fúzi společnosti Klepierre and Corio v roce 2014 ohlásila společnost Unibail-Rodamco záměr o akvizici společnosti Westfield, giganta na poli obchodních center.

Společnost Colliers dodala, že investoři ze zemí APAC (Asie – Pacifik) byli zodpovědní za oživení developerských projektů v Londýně a za rozsáhlé regenerační projekty, jmenovitě australský penzijní fond AustralianSuper převzal 20% podíl v Kings Cross (200 milionů britských liber); konsorcium Temasek a AXA Real Estate převzalo Bishopsgate Tower (původně známé jako The Pinnacle); a China Minsheng Investment Corporation investovala jednu miliardu liber do regenerace přístavu Albert Docks.

Logistika roste díky úspěchu nejnovější platformy vytvořené mezi Singapurskou společností GIC a Exeter Property Group, která se v Evropě chystá investovat 300 milionů eur. Společnost Logicor pokračuje v budování svého evropského portfolia a AEW Europe nedávno zaznamenala pozoruhodný úspěch s novým panevropským logistickým fondem.

Mezi další investory oblíbené lokality patří Dublin. Celkový objem investic v prvním čtvrtletí dosáhl 920 milionů eur, tedy více než polovinu celkové sumy investované v roce 2014, a to díky silné zahraniční chuti investovat na kancelářském trhu – například americký Starwood Global REIT koupil kancelářské portfolio Lone Star v Dublinu za 350 milionů eur a Union Investment koupila sídlo Facebooku za 232 milionů eur.

Itálie zaznamenala v prvním čtvrtletí obrovský nárůst objemů investic zejména oportunistického kapitálu, kdy banky jako UniCredit a Prelios začaly prodávat své špatné úvěry. Čínská Fosun, švýcarská Partners Group, Blackstone, Kennedy Wilson a Cerberus se v letošním roce těší úspěchu.

V prvním čtvrtletí dosáhly zahraniční kapitálové investice v evropských zemích hodnoty 9,7 miliardy eur v Německu, 1,9 miliardy eur v Itálii a 1,3 miliardy eur v Nizozemí.

Přeshraniční investice do evropských nemovitostí se v prvním čtvrtletí zdvojnásobily na 38 miliard eur >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »