Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Příběh z praxe: Chcete splatit překlenovací úvěr? Nevzdávejte se!

Příběh z praxe: Chcete splatit překlenovací úvěr? Nevzdávejte se!

Stavební spořitelny se brání odchodům svých úvěrových klientů. Přestaly dávat souhlas s mimořádnými splátkami. To je i případ Modré pyramidy. S vytrvalostí ale máte šanci odejít.

Získat vyčíslení úvěru pro refinancování u Modré pyramidy je boj téměř v každém případě. Každý případ může mít ale jiný průběh. Rozdílnost vychází z data sjednání překlenovacího úvěru a důležitá je verze Všeobecných úvěrových podmínek. Všeobecné úvěrové podmínky jsou důležitou součástí smlouvy. Náš dnešní případ vychází z úvěrové smlouvy s Všeobecnými úvěrovými podmínkami ze dne 1. 5. 2006.

Všeobecné úvěrové podmínky z roku 2006 obsahují ohledně splacení úvěru toto zaklínadlo: „Mimořádné platby určené ke splacení části nebo celého překlenovacího úvěru jsou přípustné jen s předchozím souhlasem MPSS a může být za tyto mimořádné platby účtována úhrada.“ Konkrétně se jedná o bod 4.7 těchto podmínek.

Například Všeobecné úvěrové podmínky Modré pyramidy z roku 2008 mají za předčasné splacení překlenovacího úvěru jasně vyčíslenou sankci ve výši 2 % z cílové částky za každý započatý rok do konce fixace, ale splacení není podmíněno souhlasem MPSS. Máte jen povinnost včas informovat MPSS.

Rozdíl je tedy naprosto zásadní. Pokud máte úvěr s Všeobecnými úvěrovými podmínkami z roku  2006, připravte se na ještě tvrdší boj než v případě novějších Všeobecných úvěrových podmínek. Prvotní postoj Modré pyramidy bude takový, že vám souhlas s předčasným splacením neudělí a nabídne vám drobné vylepšení podmínek vaší úvěrové smlouvy. Pořád se ale bude jednat o překlenovací úvěr s neproklientskou konstrukcí.

V tomto případě se Modrá pyramida chová stejně tvrdě jako Liška (ČMSS) a Wüstenrot stavební spořitelna (WSS), protože i tyto instituce vám udělí souhlas se splacením překlenovací úvěru pouze v případě prodeje nemovitosti, rozvodu, nebo úmrtí.

I další postoj Modré pyramidy bude stále stejný. Pokud neprodáváte vaši nemovitost nebo se nerozvádíte, máte prostě smůlu. Šlus  – útrum. Nepustíme vás!

Čeká vás velmi tvrdý boj, kdy vás bude uhánět záchranné oddělení Modré pyramidy a stále vám bude nabízet lehké vylepšení podmínek vaší úvěrové smlouvy, s tím, že souhlas se splacením vám nedají, nemáte na něj nárok.

Silní budou mít dost práce s tím, aby nepodlehli a vybojovali si za použití všech dostupných prostředků souhlas s předčasným splacením a vyčíslení překlenovacího úvěru. Slabší jedinci to vzdají po druhém nebo třetím telefonátu a budou stále v rukou Modré pyramidy. S mým klientem jsme se zařadili mezi ty silné, ale byl to opravdu tvrdý boj!

Autor pracuje jako finanční poradce.

Anketa

Máte uzavřené stavební spoření?

Ano. (1166)
 
Ne. (329)
 
Nevím. (28)
 Celkem hlasovalo 1523 čtenářů

Příběh z praxe: Chcete splatit překlenovací úvěr? Nevzdávejte se! >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

Nové informace Vladimír Švorba | 06.01.2015 15:28

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (366)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 525 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »