Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Proč si koupit vlastní kancelář a jak nákup financovat?

Zvažovali jste někdy, že byste si za účelem investice koupili vlastní kancelář? Na první pohled tato myšlenka nezní příliš lákavě, všichni konzervativní investoři dnes přece investují do nemovitostí určených k bydlení, tak proč byste měli uvažovat nad něčím jiným? Následující řádky vám ukáží, proč mohou být kanceláře daleko zajímavějším investičním aktivem než byty. (Tisková zpráva: Amigal)

Ušetřete si čas a nervy díky vlastnímu sídlu.

Pokud podnikáte, položte si otázku, zda se svému oboru podnikání hodláte věnovat dlouhodoběji, nebo zda v dohledné době plánujete odchod do jiného segmentu, penze či úplně jiné lokace. Plánujete-li pokračovat ve své činnosti dlouhodoběji, pak je rozhodování poměrně snadné.

Můžete platit po několik následujících desítek let nájem, který se vám už nikdy nevrátí, a riskovat, že se majitel nemovitosti za dva roky rozhodne pro jiné využití prostor. Vy se tak budete muset poohlížet po nových kancelářích, což vás bude stát nejen slušné peníze, ale především kvanta drahocenného času. A tímto časem nemyslíme jen dobu nutnou k samotnému přestěhování, ale také vyhledávání nové vhodné lokace pro dostatečně reprezentativní a dopravně dosažitelné kanceláře a následnou změnu vizitek, webových stránek či informování pravidelných klientů spolu s veškerými úřady, bankami apod.

Nebo se můžete rozhodnout pro investici a kancelář si koupit – ať již s vidinou jejího dlouhodobého užívání s vyšší mírou jistoty nebo pro účely zhodnocení vložených finančních prostředků. Ne každý má samozřejmě v dnešní době peníze na to, aby si kupoval kancelář v hotovosti. Zde se nabízí možnost vhodně nastaveného úvěru. Ty jsou dnes relativně dostupné (zájemci si mohou vybírat z nabídky několika bank) a jednotlivé splátky se v dané lokalitě mohou rovnat nebo být nižší, než co byste zaplatili za nájem pronajaté kanceláře, zatímco by váš osud ležel v rukou jejího majitele. A co je nejlepší, konce splácení se na rozdíl od konce plateb nájemného dočkáte – a to už po zhruba 10 letech.

Prodejem a pronájmem kanceláří se u nás zabývá například společnost Amigal Group. Ta má nyní v nabídce samostatné kanceláře v Praze a Bratislavě, které nabízí jak k prodeji, tak k pronájmu. Zajímavostí, kterou Amigal Group svým klientům nabízí, jsou tzv. spaceplány zcela zdarma. Jde v podstatě o odborné rozvržení kanceláře na místnosti a jednotlivé prvky v nich obsažené v závislosti na konkrétní potřebě nového majitele nebo nájemce.

Jak funguje financování?

A jak tedy nákup takové kanceláře financovat? „Ideální je samozřejmě mít dostatečnou disponibilní hotovost. To štěstí má v dnešní době ale málokdo,“ říká Martin Opluštil, ředitel společnosti Amigal Group. Jestliže tedy nemáte dost financí, pak můžete požádat o úvěr od banky, s jehož vyřízením Amigal Group svým klientům pomáhá. Doba splatnosti takových úvěrů bývá zpravidla nastavena na 5 až 20 let. Je samozřejmé, že čím delší dobu splácení zvolíte, tím nižší budou splátky.

Zákazník by při žádosti o úvěr měl mít reálné představy o svých možnostech a o tom, co od kupovaných komerčních prostor očekává. V každém případě by měly vlastní disponibilní prostředky zákazníka na počátku financování dosahovat hodnoty mezi 10 a 40 procenty kupní ceny. Nákup kanceláře je také možno financovat přímými splátkami společnosti, jež kancelář prodává. Většinou to funguje tak, že klient složí při podpisu smlouvy 25 % cílové částky a zbylých 75 % uhradí formou splátek v následujících dvou letech.

V následujících letech si pak už můžete užívat výhod plynoucích z vlastnictví této nemovitosti. Jediné náklady spojené s vlastní kanceláří tak budete vynakládat na energie a případnou údržbu. Pokud se na celou transakci znovu podíváme optikou investora, pak se už po oněch 10 letech dočkáte pěkného pasivního příjmu.

Investice má smysl i pro nepodnikatele

Ne každý z nás má v sobě podnikatelského ducha Tomáše Bati, i přesto bychom se svými penězi rádi pracovali tak, aby se dlouhodobě zhodnocovaly, a to nejlépe při minimalizaci podstupovaného rizika. Spořicí účty a termínované vklady se z hlediska výnosů limitně blíží nule, investice do akcií nebo fondů bývají často složité a pro naprostou většinu lidí proto i obtížně uchopitelné.

V této souvislosti může být užitečná informace, že si kancelář pro investiční účely může zakoupit i fyzická osoba (a to dokonce i na úvěr). Kancelář se následně pronajme koncovému zájemci a investorovi z ní plyne výnos kolem 7,5 – 8 % ročně v závislosti na tom, zda si nájemníka obstará sám nebo zda jej pro něj zajistí Amigal Group. Není bez zajímavosti, že při obdobné investici do bytové jednotky za účelem jejího pronájmu je výnos obvykle zhruba poloviční (3 – 4 %), navíc zde investor podstupuje riziko plynoucí z problematických nájemníků

Proč si koupit vlastní kancelář a jak nákup financovat? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »