Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Proč si uzavřít stavební spoření (a proč právě nyní)

Autor: | 11.12.2008 10:14 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Úrokové sazby hypoték rostou, finanční krize přináší obavy z bankrotů bank a blíží se konec roku. To je výčet jen některých z mnoha důvodů, proč si právě nyní uzavřít stavební spoření. Ačkoli jsou to argumenty dobře známé, pojďme si je zrekapitulovat.

 Výhodné spoření


           
Stavební spořitelny nabízejí klientům státní podporu, výhodné úročení vkladů (Například u Raiffeisen stavební spořitelny se jedná o úročení vkladů až 2 % p. a. po celou dobu spoření.), výnosy jsou ze zákona osvobozeny od daně z příjmu a pojištěny a společně se smlouvou o stavebním spoření získáváte také možnost vzít si úvěr.

Úvěr s nízkým úrokem a garantovanou výší úrokové sazby

            Ze stavebního spoření můžete získat řádný nebo překlenovací úvěr. Řádné úvěry obvykle mají velice nízkou úrokovou sazbu, například u Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS) se jedná o pouhých 3,5% p. a. při garanci výše sazby po celou dobu splácení úvěru. Pokud zatím nesplňujete podmínky pro získání řádného úvěru, máte možnost zvolit úvěr překlenovací, v rámci kterého můžete čerpat peníze hned po uzavření smlouvy. Překlenovací úvěr získáte u RSTS se sazbou od 3,9% p. a.

Bezpečnost a osobní odpovědnost

            Stavební spoření je mimořádně bezpečné, zejména proto, že stavební spořitelny používají k financování úvěrů vklady svých klientů, kteří jsou ve fázi spoření. Navíc je v jejich případě zákonem kladen velký důraz na bezpečnost investovaných prostředků, které spořitelna nevyužije na úvěry. Princip dospořování u úvěrů ze stavebního spoření navíc zajišťuje vhodné nastavení pro konkrétního klienta vzhledem k jeho finančním možnostem. „Je velmi důležité přistupovat ke svým závazkům odpovědně. To se týká jak klientů, tak i finančních institucí. Není v zájmu nikoho z nás, aby si klient vzal úvěr, který pak bude mít problém splácet,“ řekl Mgr. Karel Pavlík, ředitel odboru podpory prodeje a vývoje produktů Raiffeisen stavební spořitelny.

Státní příspěvek

            Zejména nyní je velmi vhodná doba pro uzavření stavebního spoření. Konec roku je totiž rozhodujícím okamžikem pro přiznání státní podpory ke stavebnímu spoření (15% z ročních úspor až do výše 3000,- Kč). Když si tedy uzavřete stavební spoření nyní, získáte celou státní podporu za uplynulý kalendářní rok. Nárok na státní podporu za každý jednotlivý kalendářní rok má každý účastník stavebního spoření, který je fyzickou osobou s trvalým pobytem v ČR a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem ČR (tedy dokonce i malé děti).

Pokud se rozhodnete si do konce roku stavební spoření založit, je nutné dát si pozor na to, že pro započítání úložky stavebního spoření do základu pro výpočet státní podpory je určující datum připsání úložky na účet stavebního spoření (ne tedy datum, kdy klient zadal příkaz k úhradě z běžného bankovního účtu nebo odeslal platbu poštovní poukázkou). Za uhrazený se vklad považuje také dnem, kdy byl v hotovosti složen v pokladně stavební spořitelny.

Proč si uzavřít stavební spoření (a proč právě nyní) >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »