Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Průvodce akčními nabídkami hypotečních bank

Autor: Luboš Svačina | 24.03.2011 00:31 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Průvodce akčními nabídkami hypotečních bank

Hypoteční banky na jaře každého roku přicházejí s celou řadou akcí na podporu prodeje hypotečních úvěrů a jinak tomu není ani i v letošním roce. Těžko bychom hledali banku, která klienta v současnosti neláká na snížený poplatek či dočasně zvýhodněnou úrokovou sazbu.

Zájem o hypotéky bývá v úvodu roku většinou menší, než ve zbývajících měsících roku, a proto hypoteční banky každoročně přicházejí v lednu a únoru s cenově zvýhodněnými nabídkami hypoték, jejichž cílem není nic jiného, než nastartovat poptávku a namotivovat klienty k uzavírání hypoték i v těchto obchodně neatraktivních měsících. Velká část těchto slev končí posledním březnovým dnem, proto přinášíme jejich podrobný přehled včetně termínů a podmínek, za jakých je u bank možné zvýhodněnou hypotéku pořídit. .   

Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí svou Ideální hypotéku bez poplatku, proto se snaží svou nabídku zatraktivnit jinými způsoby a nyní minimálně až do konce dubna nabízí službu mimořádné splátky jak bez vstupního, tak měsíčního poplatku. Za standardních podmínek by za tuto službu klientům účtovala jednorázový vstupní poplatek 1499 Kč a k tomu každý měsíc 149 Kč. Toto zvýhodnění je poskytováno na celou dobu splatnosti hypotéky.

Rovněž až do odvolání nabízí Česká spořitelna klientům také snížení úrokové sazby hypotéky o 0,5 p.b. při aktivním využívání osobního účtu a o dalších 0,5 p.b. při fixaci na pět let, když se klient zaváže hypotéku splatit nejdříve za 20 let – tzv. hypotéka s úrokovým zvýhodněním (více zde).

GE Money Bank

GE Money Bank až do konce měsíce března V rámci hypotečních dnů nabízí hypotéky bez poplatku za zpracování, ale také poplatku za odhad ceny nemovitosti. V rámci hypotečních dní bude GE Money Bank prezentovat také svou nabídku hypotéky s variabilní úrokovou sazbou, kterou nyní nabízí s úrokem 2,99 %

Skupina Hypoteční banky

Hypoteční banka s platností k 1. 2. 2011 představila nový sazebník poplatků, kde došlo ke snížení poplatku za vyřízení hypotéky na 0,6 % a rekonstrukci minimálních a maximálních limitů. Dříve klient za vyřízení zaplatil 0,8 % z částky úvěru. Minimálně 8 000 Kč a maximálně 25 000 Kč. Podle nového sazebníku si banka za tuto službu účtuje od 4 000 Kč do 18 000 Kč. Ke změnám došlo také u poplatků za vyřízení odhadu ceny nemovitosti, poplatku za 4. a další čerpání atp.

Hypoteční banka, ČSOB a Poštovní spořitelna až do odvolání nyní vyřizují hypotéky v rámci „Valentýnské nabídky“ bez poplatku za zpracování. Nabídka se vztahuje na všechny typy hypoték s výjimkou americké hypotéky, předhypotečního úvěru a 100% hypoték.  

Navíc všechny tři banky nabízejí úrokové zvýhodnění hypoték v závislosti na výši úvěru. Za každý milion si mohou klienti od standardně nabízené sazby odečíst 0,1 procentního bodu, v souhrnu však maximálně 0,3 p.b. (platí pro hypotéky nad 3 miliony korun). Podmínkou získání úrokového zvýhodnění je fixace úrokové sazby na 3 nebo 5 let. Nabídka se nevztahuje na hypotéku Na pronájem a 100% hypotéku.

Hypoteční banka také prodlužuje možnost sjednat si v úvěrové smlouvě mimořádnou splátku v době trvání fixace úrokové smlouvy za zvýhodněných podmínek. Sjednání jedné mimořádné splátky je zpoplatněno fixní částkou ve výši 1 000 korun.

Komerční banka

Komerční banka prodloužila svou jarní kampaň, v rámci které nabízí zpracování hypotečního úvěru zdarma. Klienti díky tomu mohou ušetřit 2900 Kč. Podmínkou odpuštění poplatku je podání žádosti nejpozději do konce března a fixace úrokové sazby minimálně na 3 roky. Smlouva o úvěru musí být následně podepsána nejpozději do 30. 4. 2011.

LBBW Bank

LBBW Bank v rámci akce „Jarní hypotéka 2011“ nabízí klientům až do konce března hypotéky s 3, 4 a 5letou fixací s úrokovým zvýhodněním.

mBank

mBank je jedinou bankou, která dlouhodobě klientům neúčtuje poplatek ani za vyřízení hypotéky, ani za vedení úvěrového účtu. Od konkurence se mBank odlišuje také tím, že jako jedna z mála bank zatím v letošním roce neměnila výši úrokových sazeb hypoték a hypotéku s plovoucí úrokovou sazbou dokonce zlevnila. .

Raiffeisenbank

Raiffiesenbank sice žádnou kampaň na letošní jaro nepřipravila, nicméně jako jedna z mála bank na českém trhu klientům za vyřízení hypotéky neúčtuje žádný poplatek. Přehled aktuálně nabízených úrokových sazeb pro hypotéku do 80 % LTV naleznete v článku „Nůžky mezi sazbami hypotečních bank se rozevírají“.

UniCredit Bank

UniCredit Bank od 1. února až do odvolání nabízí zpracování hypotéky za jednotný poplatek 2500 Kč. Tato zvýhodněná nabídka se vztahuje na všechny typy hypoték bez ohledu na dobu fixace úrokové sazby, tedy i Převratnou hypotéku. Standardně si za tuto službu účtuje poplatek 0,8 % z částky úvěru, min. 8000 Kč, max. 30 000 Kč.

Volksbank CZ

Volksbank svou kampaň zaměřila primárně na klienty, kteří nejsou spokojení u své stávající banky. Těm nabízí až do 31. 3. refinanční hypotéku do 85 % hodnoty nemovitosti, se splatností nad 10 let s úrokovou sazbou 3,99 % p.a. a hypotéku se splatností do 10 let dokonce ještě o jednu desetinu procenta levněji. Klient za vyřízení tohoto typu hypotéky zaplatí 999 Kč, což je méně v porovnání se standardní hypotékou z nabídky Volksbank, na druhou stranu konkurence v drtivé většině případů nabízí tento typ úvěru s nulovým poplatkem.    

Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka v rámci jarní marketingové kampaně nabízí vyřízení Hypotéky na vlastní bydlení s pětiletou fixací úrokové sazby do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti zdarma. U dvou a tříleté fixace byl poplatek dočasně snížen na jednotných 2999 korun. Snížená výše zpracovatelského poplatku se vztahuje také na Hypotéku na domácnost, Hypotéku na cokoliv a dokonce i na pronájem.

Kromě toho Wüstenrot hypoteční banka jako jedna z mála poskytovatelů hypoték na českém trhu v letošním roce přistoupila ke snižování úrokových sazeb. Naposledy zlevnila refinanční hypotéky s LTV do 85 % o 0,25 b.p.

Kde tedy pořídím hypotéku bez vstupního poplatku?

Hypotéku bez poplatku za vyřízení úvěrové dokumentace běžně nabízí mBank, Česká spořitelna, a Raiffeisenbank. Dočasně tento poplatek nyní klientům neúčtuje Wüstenrot hypoteční banka u pětiletých fixací a LTV do 85 %, Komerční banka u hypoték s fixací na minimálně 3 roky, Hypoteční banka a GE Money Bank. Bankou, která klientům nyní účtuje nižší poplatek oproti sazebníkové ceně, je UniCredit Bank.

Důkazem toho, že slevové akce mají u klientů odezvu, jsou únorové výsledky hypotečních bank, kdy objem poskytnutých hypoték vzrostl podle statistik FINCENTRUM HYPOINDEXu meziročně o více než 54 %

Anketa

Průměrná úroková sazba hypoték bude letos...

růst. (91)
 
stagnovat. (57)
 
klesat. (31)
 Celkem hlasovalo 179 čtenářů

Průvodce akčními nabídkami hypotečních bank >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (386)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 550 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »