Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Půjčky na bydlení: nejen nízké úroky, ale i akce, slevy bonusy

Půjčky na bydlení: nejen nízké úroky, ale i akce, slevy bonusy

Rekordně nízké úrokové sazby rozhýbaly hypoteční trh. Tím ale nabídky v oblasti hypoték nekončí. Banky i stavební spořitelny nabízejí různé akce a slevy. Banky většinou nadále snižují úrokové sazby u hypotečních úvěrů.

Ke konci září Česká národní banka snížila úrokové sazby na další historické minimum. Dvoutýdenní repo sazba tentokrát klesla o 25 bazických bodů na 0,25 %, lombardní sazba bankovní rada snížila o 75 bazických bodů na 0,75 % a diskontní sazba klesla o 15 bazických bodů na 0,10 %. Naposledy došlo k snížení sazby koncem června. Některé banky na snížení sazeb zareagovaly hned začátkem října, jiné zatím vyčkávají.

Equa bank: Sleva hlavně při refinancování

Na začátku října Equa bank nabízí refinancování hypoték a účelové hypotéky za výhodnějších podmínek. Banka sice podobnou akci již nabízela, ale nyní posunula minimální hranici výši úvěru pro nejnižší sazby z tří milionů na 1,5 milionu.

Úrokové sazby hypoték jsou již nyní velmi nízké. Snížením úrokových sazeb u pětileté splatnosti, tak chceme zájemcům nabídnout možnost využití výhodných úroků na delší období, tedy minimálně na pět let. Zároveň vycházíme klientům vstříc a snižujeme na polovinu minimální hranici výše úvěru pro nejnižší úrokové sazby. Nejvýhodnější sazbu lze tedy nově získat již pro hypotéky od 1,5 miliónu korun,“ říká Ondřej Hák, ředitel oddělení úvěrových produktů Equa bank.

Equa bank také snižuje sazby u hypoték s pětiletou fixací, a to na 2,99 procenta při refinancování a na 3,09 u běžné účelové hypotéky. V případě, že si zájemce sjedná hypoteční úvěr do konce roku, získá bonus ve výši pět tisíc korun.

ČSOB má novou akční nabídku

U ČSOB nově ušetříte za poplatek za zpracování hypotéky. Do 70 procent zástavní hodnoty ho nyní banka poskytuje zdarma a do 85 procent LTV za poplatek ve výši 2 900 korun. Mimo jiné banka také snížila úrokové sazby u hypoték až o 0,4 procentního bodu při hypotečním úvěru nad tři miliony korun.

Úrokové sazby jsou na svém historickém minimu a lákají zájemce o hypotéky do bank. My jim chceme co možná nejvíce vyjít vstříc a poskytnout maximální komfort při vyřizování. K tomu nabídneme další výhody, jako jsou slevy z poplatků a úrokových sazeb,“ říká Ivana Bohatcová, výkonná manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB.

Úroková sazba může být nižší až o 0,4 procentního bodu, závisí však na výši poskytnutého úvěru. Pokud si sjednáte hypotéku do milionu korun, sleva bude 0,1 procentního bodu, od jednoho do dvou milionů slevu 0,2 procentního bodu a u hypoték od dvou do tří milionů slevu 0,3 procentního bodu. Akce se týká veškerých nových hypotečních úvěrů, sjednaných od 3. října a s délkou fixace na pět let.

Ani stavební spořitelny nezahálejí

Například Wüstenrot od 1. října nabízí zvýhodněné stavební spoření s  mimořádným bonusem pod názvem „Státní podpora a k tomu jednou tolik od Wüstenrotu“.  Bonus v maximální výši 2 000 korun může získat každý, kdo si novou smlouvu o stavebním spoření uzavře do 12. prosince 2012.

Klient, který si v období od 1. října do 12. prosince 2012 uzavře u stavební spořitelny Wüstenrot novou smlouvu na cílovou částku alespoň 300 000 korun, může za rok 2012 získat nejen 2000 korun státní podporu, ale dalších 2000 Kč jako bonus od Wüstenrotu,“ uvádí Kateřina Bílá, tisková mluvčí Wüstenrot.

Modrá pyramida nabízí prémii

Modrá pyramida proto připravila unikátní koncept, který nese název Moudré spoření. V případě, že si klient uzavře novou smlouvu Moudrého spoření a v prvních čtyřech měsících vloží na účet stavebního spoření vklad minimálně 20 tisíc korun, bude mu připsána prémie ve výši poplatku za uzavření smlouvy, maximálně 2 000 korun. Zvýhodněnou smlouvu s prémií až 2 000 Kč lze uzavřít od 24. 9. 2012 do 31. 1. 2013.

„Jedná se o flexibilní produkt s garantovaným zhodnocením vkladů. Díky pojištění vkladů představuje jeden z nejbezpečnějších spořicích produktů na trhu a navíc je také ideální právě pro zajištění se na penzi,“ dodává Zdeněk Doboš, ředitel marketingu Modré pyramidy.

 

Půjčky na bydlení: nejen nízké úroky, ale i akce, slevy bonusy >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 2 komentáře)

chahal190@gmail.com shamsher | 28.12.2012 07:47
poradce001@seznam.cz | 11.10.2012 21:16

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.10.2016 03:39

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Jana Zámečníková | 04.10.2016 00:00 Aktuální sazby hypoték: Banky vyčkávají... na zákon o úvěru

Zatímco průměrná úroková sazba Fincentrum Hypoindex stále klesá, banky mají jiné starosti než sazby snižovat. Připravují se na nový zákon o úvěru a implementují doporučení České národní banky (ČNB), které již brzy nemusí být jen pouhým doporučením. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »